Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędne wskazanie temperatury - czujnik temp. zewnętrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dla potomnych.

Auto było wczoraj u mechanika. Olej, filtry itp. Po wizycie czujnik zwariował. 

Wyszarpałem plastik trójkąt zakrywajacy dostęp od srodka drzwi.

Rozłączyłem kostkę.  Odpaliłem auto. Brak pokazywania temp. Zgasiłem. Wpiolem kostke. Działa. 

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie.

Pacjent: Renault Fluence - wyświetlacz temperatury pokazuje 30-35 stopni podczas gdy jest 5.

Czy przyczyną mogło być zalanie czegoś podczas mycia na myjni myjką ciśnieniową? Czy czujnik jest w lusterku kierowcy? Dodam, że obudowa lusterka kierowcy jest pęknięta więc woda pod ciśnieniem mogła się tam dostać - pytanie czy są tam jakieś wrażliwe na wodę połączenia tego czujnika albo czy sam czujnik może szwankować od wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w lusterku kierowcy, podważ czymś płaskim lustro i go wyjmij z zaczepów. Zobaczysz w dolnej części obudowy czujnik i sam stwierdzisz czy tam mogła dojść woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawdzasz w module drzwi kierowcy DDCM. Wchodzisz w "Read Configuration" i sprawdzasz czy czujnik temperatury jest aktywny. Pamiętaj, że w razie zmiany konfiguracji w zakładce "Write confuration" musisz zaznaczać wszystkie opcje bo ekran z konfiguracją ma wszystkie ustawienia na "0 deactivation".

11.thumb.JPG.838ae2db7317bd2c765b9de8981e4260.JPG

Drugim miejscem jest wyświetlacz. By z nim się połączyć to należy posiadać przejściówkę kabla OBD2 do połączenia z multimediami. Tu już nie jestem w 100 % pewien jakie ecu należy otworzyć ale po przeskanowaniu lupą program wykryje co masz w samochodzie. Na zrzucie przykładowy ekran z konfiguracją temperatury i zegarka.

12.thumb.jpg.3a2022358c4bde308181b145c52b289a.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W czujniku jest termistor równolegle do rezystora i kolejny rezystor szeregowo. Kiedyś to regenerowalem, ale wartości rezystorów nie pamiętam. Pracował z dokładnością do pół stopnia. NTC 4,7 k. Tak miałem w Espace 4.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!