Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędne wskazanie temperatury - czujnik temp. zewnętrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany czujnika jak tutaj to zostało opisane (najprawdopodobniej na termistor za pare zł) gdyż wskazania temperatury pokazują 55-58st aktualnie. Mam jednak pytanie które nie daje mi spokoju. Otóż awaria czujnika zbiegła się w czasie z awaria klimy automatycznej. Problem z klimą polega na tym, ze jakieś 4dni temu spod maski zaczęło dochodzić dodatkowe terkotanie, które ustaje po wyłączeniu klimy. Gdy się włącza klimę słychać jakby wentylator lub coś innego wyraźnie się rozpędzało i wydawało ten dziwny dźwięk. Po wyłączeniu wyraźnie słychać jak dźwięk słabnie a jakiś mechanizm jakby zwalnia. Czy może to być związane z tym czujnikiem czy po prostu to przypadek i jest to awaria sprzęgła/kompresora czy czegokolwiek w układzie klimatyzacji? Dzięki z góry za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterowanie wentylatorem od klimy nie jest od ciśnienia w układzie i prędkości pojazdu? Gdzieś do L2 mam taki wykres. Zauważ też że zazwyczaj po przekroczeniu 30km/h wentylator pracujący na 1 biegu się wyłącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 20:38, karas0801 napisał:

Gdy się włącza klimę słychać jakby wentylator lub coś innego wyraźnie się rozpędzało i wydawało ten dziwny dźwięk.

Poproś kogoś by przy podniesionej masce zlokalizował ten dźwięk przy załączaniu klmatyzacji.

Drugi bieg wentylatora zawsze załączało ciśnienie w klimatyzacji. Wskazania czujnika w lusterku nijak się miały do pracy wentylatora. A dokładnie jest tak jak pisze @halas2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam taki problem, że obecny czujnik pokazuje mi temp w megane 3 o 10 stopni zaniżoną. Wymieniłem na oryginalne używane i oba pokazują o 10 stopni więcej niż jest. Sprawdziłem kostki, przewody i wszytko wygląda ok. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Raczej nie wina czujnika bo temperatura zmienia się za każdym razem i jest różnica 10 stopni 

Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny. Pierwszy czujnik raczej uszkodzony ale 2 kolejne, które były sprawdzone są na 100% sprawne i oba pokazują dokładnie 10 stopni więcej niż jest faktycznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, od 2 dni zadziwiła mnie temperatura, którą wskazuje komputer pokładowy -7 C (aktualnie jest około 1 C na plusie). Wcześniej czujnik dzialał bez zarzutu przy mniejszych nawet temperaturach. W sobotę pojechałem na myjkę i stąd moje pytanie, czy pod wpływem wody lub piany mógł uszkodzić się czujnik? Wskazuje cały czas -6 lub -7 tak jakby zamarzł (?). Dodam również, że zauważyłem iż lewe lusterko jest lekko nieszczelne i zbiera się woda w kierunkowskazie lusterka. To oznaka, że już ktoś wcześniej grzebał przy tych lusterkach? To samo tyczy się lampy przedniej i tylnej, że zaczyna parować co by wskazywało na jakieś nieszczelności. Czy teraz wchodzi w grę już tylko wymiana czujnika temperatury?

Połączono z istniejącym tematem aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nugowy napisał:

Dodam również, że zauważyłem iż lewe lusterko jest lekko nieszczelne i zbiera się woda w kierunkowskazie lusterka

To może być przyczyną, w tym właśnie lusterku dołu jest umieszczony czujnik. Przeczytaj ten temat, może coś Cię nakieruje w kierunku rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aniewa napisał:

To może być przyczyną, w tym właśnie lusterku dołu jest umieszczony czujnik.

Mój błąd, nieszczelność występuję w prawym lusterku, a w lewym od strony kierowcy nie zauważyłem właśnie takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@nugowyI co poradziłeś jakoś sobie z ta usterką? Od paru dni i u mnie wskazania są o jakieś 5 stopni niższe niż powinny, i tu zastanawia mnie jedna rzecz. Czy żarówki led mogą powodować tego typu zawirowania? Zmieniałem żarówki w oświetleniu drzwi, wnętrzu i pozycyjne na led, moim zdaniem zbiegło się to w czasie z tym niższym wskazaniem temperatury, czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.02.2022 o 09:25, Malix7 napisał:

@nugowyOd paru dni i u mnie wskazania są o jakieś 5 stopni niższe niż powinny, i tu zastanawia mnie jedna rzecz. Czy żarówki led mogą powodować tego typu zawirowania? 

U mnie podobnie, tyle że przekłamuje o 7 stopni około i nie mam pojęcia skąd taka przyczyna. Fakt faktem u mnie też ostatnio padła żarówka :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podepne się pod temat, mam do wymiany czujnik i mam kilka pytań do osób,które są już po wymianie, jak już wywalę całe bebechy lusterka,to obojętnie gdzie polutuje przewody,czy w obrębie lusterka,czy lepiej robić łączenie za "lusterkiem" (oczywiście na łączenia chce dać koszulki termokurczliwe)? Czy podczas rozbierania lusterka i samego lutowania odpiąć akumulator?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odłączać akumulatora - nie włączać zapłonu. Połączenie czujnika jest w lusterku. Rozłączasz gniazdo i odkręcisz całe lusterko robiąc wszystko na stole, żeby było wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!