Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1,5dCi czy warto?


dude88pl

Rekomendowane odpowiedzi

Taki trochę golas co do ceny to się nie wypowiem bo ostro poszły w górę.

Samochód wyprodukowany w kwietniu 2014 roku, brak systemu hands fre, automatycznego ręcznego, brak nawigacji i składanych lusterek. Numer pierwszej rejestracji DN049RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuca się w oczy brak osłony sterownika, ktoś, po coś tam łapy wkładał. Także w osłonie pasa są powkręcane jakieś nieoryginalne wkręty. Mógł być bity, albo "topielec" Do dokładnej weryfikacji, ale chyba z takim dziadem co pisze 3l/100 oraz odmładza go o rok, chyba się nie dogadasz. Kręt na maksa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na to auto patrzymy innymi oczyma niż ten kto nimi tylko handluje. Nie wygląda źle. Nowe zimówki, albo tylko tak wyglądają. Wielu ludzi nie chce elektrycznego ręcznego. Ma automatyczna klimę. To że ma kluczyk to mogła być wersja business o ile taka była. W MIV takie miały wyposażenie. Wydaje mi się że felgi Alu były dokupione. Jeżeli przebieg jest oryginalny to i klocki i tarcze powinny być oryginalne i w słabym stanie. Silnik ledwie dotarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go na żywo.

Opony 2014 także do wywalenia.

Klocki tarcze również dno 

Środek nie zniszczony, zadbany. 

Prawe nadkole zrobione po akcie wandalizmu, lewy próg kierowcy również był malowany.

Brak ręcznego plus duży dla mnie ?

Silnik równiutko pracuje.

Aku oryginalny jeszcze 

do wkładu jakieś 5tys na start rozrząd oleje filtry + 2x opony 205/50 r17 + przód tył klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to akurat najmocniejszy punkt tego i tak dobrego samochodu. Patrząc koszty eksploatacji/bezawaryjność/kultura pracy/trwałość to śmiało można napisać, jedna z najlepszych na świecie jednostek. Do sterownika jednak, ktoś się ewidentnie dostawał. Po co? Najpewniej nie żeby go naprawić a dokonać korekty przebiegu. Osobiście na mój już doświadczony nos, pachnie on nie za ładnie, ale ważne, żeby się Tobie podobał. Może coś takiego?: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5dciwersja-bosseliftnowe-opony17-alusprowadzonypolecamzadbany-ID6EkLLx.html  Popatrz, bo jest kilka wartych uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omega napisał:

Do sterownika jednak, ktoś się ewidentnie dostawał. Po co? Najpewniej nie żeby go naprawić a dokonać korekty przebiegu.

Po czym poznałeś, że sterownik był wyjmowany? Brak osłony na sterowniku to chyba standard w tych rocznikach. Te pordzewiałe śruby pod maską to faktycznie jakieś dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss, to się wycofuję. Tego nie wiedziałem. Nie mniej ten przód był kombinowany, bo i Ty zauważyłeś te pordzewiałe śruby. Osobiście tym egzemplarzem nie byłbym zainteresowany.

 

Ten egzemplarz ciekawie wygląda: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-2012r-1-5-dci-bose-edition-ID6EoJfg.html  Myślę, że jak dobrze jeszcze popatrzysz, to parę w miarę normalnych sztuk da się znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co sądzić o tych zardzewiałych śrubach, z całą pewnością daje to do myślenia, aczkolwiek w ostatniej propozycji @omegi jest podobna sytuacja.

Wprawdzie jest ich mniej, ale są :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg niby jest potwierdzony, sprawdziłem go też na stronce rządowej niby się wszystko też zgadza. Po VIN nie ma żadnej historii w serwisie renault 

 

Te samochody które wrzuciliście są bardzo ładne tylko ja się skupiam na max 120tys potwierdzonego przebiegu  a tam grubo ponad 200 no i rocznik raczej w 2014-2015 celuje. Obecnie mam 2010 więc jak zmieniać to faktycznie na coś nowszego

 

Znalazłem jeszcze fajna lagunę z przebiegiem 120tys w 2.0dci z 2014 roku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szukanie świętego Graala :) ale jak jest młodzieńczy zapał to z ufnością należy to robić. Ja już 50+ to troszkę inaczej postrzegam świat. Szkoda, że postawiłeś limit na przebieg, sensu to nie ma. Faktycznie Laguny tez są fajne np.: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-laguna-2-0-dci-130km-tempomat-skora-kamera-cofania-nawigacja-key-less-ID6EbJGj.html  Powodzenia kolego, jak coś kupisz to się pochwal.

@elf, a co do tego Megane co kolega na początku wskazał, to chyba brak jeszcze plastikowej listwy w rynience z lewej strony, ale może też jej później nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że szukanie auta z niskim przebiegiem nie ma sensu? Zawsze takich szukałem i zawsze prędzej czy później znalazłem (choć nie ukrywam że to ciężkie zadanie). Zdarzają się takie auta sam w sumie sprzedawałem od swojego ojca Forda Focusa 12letniego diesla z przebiegiem 136tyś (auto w domu od nowości).

Mniejszy przebieg to też mniej zużyte wnętrze, łożyska, zawieszenie, sama praca nadwozia a nie tylko silnik. Poza tym ten samochód ma być u mnie 3-4 lata i w tym czasie zrobić myślę ponad 100tyś km więc wtedy sprzedać go będzie łatwiej jak będzie w okolicy 200tyś a nie 300-400tyś. Dzisiaj mi sprzed nosa sprzątnięto Focusa 1,6Tdci z 2015r. z przebiegiem 80tys od 1 właściciela... Był wystawiony 2h ?

 

Poza tym mi się nie spieszy, nie napalm się, raczej szukam czegoś co po kupnie nie pochłonie małej fortuny na doprowadzeniu do używalności :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że takie okazje zdarzają się niezwykle rzadko i głównie należy ich szukać w Polsce. Ile takie samochody kosztują "na zachodzie" łatwo sprawwdzić np.: https://www.autoscout24.pl/oferta/renault-megane-1-6dci-energy-gt-line-96kw-diesel-niebieski-8f4469d9-b11d-4ba7-936c-2969eed6fd5c?lastSeenGuidPresent=false&cldtsrc=listPage&cldtidx=28  Są droższe niż u nas nowe. Pewnie jak masz czas, duży wrodzony spokój na jeżdżenie po kraju, dzwonienie i oględziny to zapewne coś się trafi. W końcu są też tacy co trafiają w TOTKA, choć wydaje się to z rachunku prawdopodobieństwa niemożliwe.

 

Tutaj podobny jak mój, ten sam rocznik: https://www.autoscout24.pl/oferta/renault-megane-1-5dci-dynamique-110-diesel-pomaranczowy-140e7fa2-b37e-444b-a78a-e01d521b143d?lastSeenGuidPresent=true&cldtsrc=listPage&cldtidx=19 z ciut większym przebiegiem. Cena? :) + podatki i koszt sprowadzenia do Polski... A mnie PZU w tym miesiącu wyceniło wartość wg tych swoich magicznych przeliczników na 9 500 i nawet chciałem taniej bo płacę AC ale nie chcieli zejść z tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!