Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie mogę otworzyć bagażnika -Megane 2 kombi.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Kolegom.

 

Posiadam Megane 2 Grandtour. Wczoraj chciałem otworzyć bagażnika celem schowania zakupów i lipa - nie da rady podnieść klapy. Auto nie reaguje na naciśnięcie przycisku - nie słychać charakterystycznego kliku. Podejrzewam problem z wiązką idącą od podsufitki do klapy bagażnika. Z tym, że nie mogę otworzyć klapy - po wejściu do auta nie widzę dźwigienki do awaryjnego otwierania. Próbowałem podgiąć plastiki ale do niczego to nie prowadzi. 

 

Kombinuję jeszcze na podanie +12V (oczywiście po odłączeniu akumulatora) na wtyczkę przycisku od otwierania klapy ale nie wiem czy to coś da. 

 

Ktoś z forumowiczów może pomóc rozgryźć ten problem?

IMG_20220201_165600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwigienki wystającej nie ma, ale jest podłużny otwór a nim mały plastikowy zatrzask cienkim śrubokrętem przesuniesz i masz klapę otwartą. Może być kabel w przelotce miedzy karoseria a klapą przerwany ale również włącznik też mógł się uszkodzić.Jak otworzysz klapę to dojdzież do tego co jest przyczyną nie otwierania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi jest pokazane jak śrubokrętem otworzyć awaryjnie bagażnik. Gdybyś chciał zasilić silniczek zamka klapy to w TYM temacie opisałem jak to zrobić. Zamiast brać zasilanie z zapalniczki można wziąć z dowolnego pinu w kostce w którym jest napięcie np. pin 8 po włączeniu światła pozycyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało się. Zapadka do awaryjnego otwarcia była umiejscowiona trochę głębiej i pod dziwnym kątem. Ale otworzyło po chwili grzebania ;). 

 

I tak jak myślałem, problemem jest wiązką przewodów w gumowym przepuście pomiędzy podsufitką, a klapą bagażnika. Ktoś już tak wcześniej grzebał i sztukował kable bo od metra taśmy izolacyjnej tam jest. Jest gdzieś rozpiska wraz z kolorystyką co za co odpowiada?

Edytowane przez maciejka64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nie mogę otworzyć bagażnika -Megane 2 kombi.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!