Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wymianę masz na YT. Na allegro masz polcar 60121  60122. Pracy jest do 2 godzin. Do wymiany najlepiej wyjąć szybę, chociaż można zrobić z trzymaniem przyssawką, ale ta metoda jest bardziej pracochłonna. Ważne jest, aby naciąg linek zrobić z dosyć dużą siłą bo linki z czasem się wyciągają. Cały wymontowany podnośnik składamy na stole i sprawdzamy działanie w samochodzie bez szyby. Szybę wkładamy przed założeniem tapicerki i jeszcze raz sprawdzamy, żeby nie było niespodzianki. Wyjętą szybę masz okazję dokładnie wyczyścić. 

Przy zdejmowaniu tapicerki drzwi zwróć uwagę na dwa zabezpieczenia. Jest to na filmie.

Po wyjęciu podnośnika warto dokładnie wyczyścić wnękę kieszeni drzwi z piasku, gdzie spływa wodą do otworów odprowadzających pod dolną uszczelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj strzela plastik w którymś ze ślizgów szyby.

Nie wiem jaki dokładnie jest w megane ale ja miałem taki w LII

Przykładowa aukcja. 

RENAULT LAGUNA II MEGANE SCENIC ŚLIZG UCHWYT SZYBY za 5,99 zł z Leszno - Allegro.pl - (7056780324)

Kiedyś sam z tym walczyłem. 

Trochę zabawy jest ale da się zrobić. 

Film instruktażowy z YT i schemat pomogły.  :) 

Musisz ocenić w jakim stanie są prowadnice i linka, gdyż może się okazać, że będziesz musiał wymienić cały mechanizm.

Przykładowa aukcja: 

MECHANIZM PODNOSZENIA SZYBY PRZÓD LEWY MEGANE II 2 8201010926 za 228,90 zł z Gorzów Wlkp. - Allegro.pl - (9654363021)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lagunie padają ograniczniki pancerzy przy ślizgach, ale napęd linek jest znacznie lepszy. W Megane rolka zwijająca się nieznacznie kołysze i potrafi nawinąć jedna linkę na drugą. Dlatego tak ważny jest duży naciąg. Później się zablokuje w osłonie i pozagina linkę. Poluźnić można dopiero po odkręceniu 3 śrub mocujących napęd. Zawsze na tym ucierpi  bęben, ale on jest w komplecie z linkami. W Megane miałem próbę włamania przez szybę kierowcy. Przyssawką nie udało się otworzyć, ale górna teflonowa rolka pękła po wygięciu trzpienia. Zrobił się luz, a szyba nie ustąpiła. Kupiłem podróbkę podnośnika  i za 2-3 miesiące zmieniałem na używany i samodzielnie zregenerowany oryginał. Teraz działa dobrze wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!