Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki parkowania z tyłu nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Przestały mi nagle działać czujniki parkowania z tyłu, nie ma tez sygnału wrzucania wstecznego ale oświetlenie jest. Podopowiedzcie proszę gdzie szukac przyczyny. To jakiś drobiazg czy większa sprawa? Wcześniej takie sytuacje sie zdarzały na zasadzie chwilowych problemów, teraz padło calkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze, czy włączone wycieraczki z przodu włączają automatycznie wycieraczkę z tyłu po wrzuceniu biegu wstecznego. Jeśli nie włączy to do wymiany czujnik w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak udało się zweryfikować/naprawić usterkę?

Mam identyczny problem, nie działają czujniki parkowania z tyłu, te przednie zaś nie sprawiają problemów. Jak zweryfikować czy mechanicznie są sprawne? Z tego co wiedziałem po VIN, to auto fabrycznie miało je montowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłożyć ucho i posłuchać, czy cykają. 

Sam się kiedyś zaśmiałem jak to usłyszałem ale szubko mi mina zrzedła jak "przyłożyłem" ucho.  

Nie wiem czy wszystkie typy czujników tak mają ale u mnie było słychać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 19:04, przemo25osw napisał:

@danioRMmasz hak?

Tak, jest instalacja do haku, ale z tego co widzę nie jest podłączony, chyba że jakoś się wysuwa elektrycznie.

 

@przemo25osw

Mam podobny problem, tyle ze u mnie komputer nie wykrywa podłączonej przyczepki. Nie wiem czy problem z niedziałającymi tylnymi czujnikami może być powiązany z hakiem.

IMG_20220815_190947.jpg

IMG_20220815_191002.jpg

IMG_20220815_191009.jpg

IMG_20220815_191143.jpg

IMG_20220815_191312.jpg

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danioRM sam hak w niczym nie przeszkadza, a w twoim przypadku glowka haka jest odlaczona. Winnym jest instalacja haka, a dokładnie wyłącznik światła przeciwmgłowego i czujników parkowania który jest wewnątrz gniazda (ja mialem wewnatrz mikrostyk, ale czytalem ze sa tez opcje z blaszka wewnatrz). Nie mówię że to jest to, ale jeśli czujniki pod kompem działają, buzzer działa to instalacja haka może być podejrzanym w tym przypadku. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!