Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pojawił się u mnie problem nieprzyjemnego zapach (jak po silikonie sanitarnym / occie) w klimatyzacji - samochód w miarę nowy - pierwszy sezon dla klimy od nowości. Zapach ten występuję od początku używania klimatyzacji (jakies 2 tygodnie) i  cały czas się utrzymuje - nasila się na postojach/w korku. Jakieś pomysły co to może być? ASO standardowo proponuje czyszczenie klimatyzacji (oczywiście za opłatą) ale wg mnie to nie jest zapach brudnej/nieczyszczonej klimy - dodatkowo czyszczenie klimy po 5kkm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 11:28, MarcinDe napisał:

A wiesz że klimę czyści się 2 razy do roku.

Dlatego kupiłem ozonator. Przy dwóch samochodach, to po sezonie się zwrócił. 

Do tego przyda się wszędzie, gdzie co jakiś czas trzeba odkazić czy zlikwidować zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ozonowaniem to ostrożnie, bo elektronika nie lubi ozonu. 

Ozon może powodować utlenianie się połączeń, zwłaszcza tych "małych", a wszędzie się dąży do miniaturyzacji więc połączenia elementów elektronicznych też są mniejsze a elektroniki w naszych autach pełno :)  

18 godzin temu, athlon64x4 napisał:

Na dodatek od nowości nie byłą używana...

Poczytaj dokładnie  ABC-adło używania klimatyzacji, gdyż sam doprowadzisz do jej uszkodzenia jeśli nie będziesz używał. 

Na forum są odpowiednie tematy. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MarcinDe napisał:

w kuchni po smażeniu ryb puszczam i jest spokój (nie wali smażeniem).

Wspaniała podpowiedź bo najlepsze wyciągi nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez "nie była używana" miałem na myśli że cały czas byla w trybie auto i nie miała chyba zbyt dużo pracy patrzac na temperatury ktore były do konca kwietnia - wskaźnik klimy nie załączał się prawie wcale...

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ph1  przyciśnięcie auto powoduje że załącza się wentylator chłodnicy. Sprężarka również się załącza pomimo braku podświetlenia AC - chyba chodzi o regulacje poziomu wilgoci we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 12:43, jabrze napisał:

Wspaniała podpowiedź bo najlepsze wyciągi nie dają rady.

No to fajnie że się przydała - w kuchni likwiduje każdy zapach - nawet jakbyś kiszoną kapustę na bigos gotował też daje radę.

U mnie ten ozonator jest na całej posesji używany - samochody, dom, piwnica. Robi robotę.

Raz na jakiś czas puszczam nawet w pokojach co by np. roztocza wytłuc.

Tylko jedna uwaga - jak masz jakie rośliny to muszą wywędrować z pomieszczenia (no i wszelkiej maści owoce, warzywa jak na wierzchu stoją). Inaczej jest z nimi kaplica - banany np. po 15min ozonowania kuchni na drugi dzień były czarniutkie jakby z tydzień w ciemnocie leżały. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!