Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd podczas odpalania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpalaniem, przy próbach wyskakuje ,,naciśnij sprzęgło+start,, . Czujnik pedału sprzęgła wymieniony(na trzech sprawdzałem), czujnik przy skrzyni biegów także jest nowy (próby na 2czujnikach), rozrusznik nowy. Problem występuje nawet po długiej jeździe, czasami udaje odpalić się auto po drugiej próbie , a czasami jest ich nawet 20,obojętnie czy jest bieg wbity czy też nie. Szukałem i czytałem dużo na forum i żadna z rad nie pomaga. Czy ktoś wie czy jest możliwość całkowitego wyłączenia odpalania z wciśniętym pedałem sprzęgła, tak aby można było odpalać na luzie ? Liczę, że ktoś borykał się z identycznym problem i poradził sobie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spalek napisał:

Czy ktoś wie czy jest możliwość całkowitego wyłączenia odpalania z wciśniętym pedałem sprzęgła, tak aby można było odpalać na luzie ? Liczę, że ktoś borykał się z identycznym problem i poradził sobie z tym.

Do tego musi być sprawny czujnik w skrzyni biegów.

Możesz spróbować odpalić awaryjnie z wciśniętym sprzęgłem i hamulcem. 

Przy pedale sprzęgła masz dwa przełączniki (górnego i dolnego położenia). Obydwa muszą być sprawne.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spalek napisał:

Czy ktoś wie czy jest możliwość całkowitego wyłączenia odpalania z wciśniętym pedałem sprzęgła, tak aby można było odpalać na luzie ?

Można to wyłączyć i odpalać bez wciskania któregokolwiek pedału pod warunkiem, że czujnik na skrzyni pokazuje "luz". Przy sprawnym czujniku wciśniętego pedału sprzęgła czujnik luzu/biegu na skrzyni nie bierze udziału w odpalaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jabrze napisał:

Do tego musi być sprawny czujnik w skrzyni biegów.

Możesz spróbować odpalić awaryjnie z wciśniętym sprzęgłem i hamulcem. 

Przy pedale sprzęgła masz dwa przełączniki (górnego i dolnego położenia). Obydwa muszą być sprawne.

Czujnik w skrzyni biegów jest sprawny. Czy mógłbys pokierować mnie jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest nowy nie oznacza, że jest prawidłowo działający. Po wkręceniu i podłączeniu trzeba sprawdzić w pozycji neutralnej i w pozycji wstecznego. Jeden styk włącza światła wsteczne, a drugi jest od logiki ( włączanie zapłonu na N i włączanie tylnej wycieraczki przy włączonych przednich wycieraczkach przy cofaniu). To najłatwiej sprawdzić interfejsem. Czasami wystarczy delikatnie przekręcić czujnik w skrzyni, żeby zadziałało prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi włączać zapłon na N i przyciskając przycisk musi zapalic ( immo nie blokuje zapłonu? - czerwona dioda szybko nie pulsuje?).

Jeden nowy czujnik reklamowałem dwa razy (rumuński). 

Sprawdzając interfejsem jest pozycja zezwolenie na zapłon (tak-nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Po włożeniu karty uruchamia się test systemów, zapłon i uruchamia się wszystko radio jak i klimatyzacja. Po wciśnięciu przycisku start wyświetla się komunikat ,,naciśnij pedał sprzęgła+start,,. Po kilku próbach czy to na luzie czy na biegu (w obu przypadkach z wciśniętym pedałem sprzęgła) samochód odpali , zauważyłem też kiedy jest problem z odpaleniem gdy wyciągnę kartę i zablokuje samochód i ponownie odblokuje drzwi ,auto zapala przy mniejszej ilości prób , a czasami od razu przy pierwszej probie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go podłączył, żeby zczytach co mu dolega. Dalej możemy tylko gdybać i wymieniać części w ciemno - np czujnik położenia wału itd. Nie masz LPG? Czerwona dioda immo nie pulsuje bardzo szybko podczas kręcenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozrusznik kręci to stan czujników przy pedałach i skrzyni biegów nie ma wpływu na samo odpalanie silnika. Wyżej wymienione czujniki zezwalają tylko na pracę rozrusznika.

Z pierwszego postu wynikało raczej, że masz problem z podjęciem pracy przez rozrusznik stąd taki standardowy komunikat "naciśnij sprzęgło i wciśnij start"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!