Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto nie odpala ze start stop


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

 

mam problem z autem. Megane III 1.3 TCE bena+lpg rocznik 2010

 

Odpaliłem auto, podjechałem na stację. Zgasiłem silnik. Zatankowałem paliwo. Następnie wróciłem do maszyny, potem włożyłem karte do slotu, wdusiłem sprzęgło, a następnie start stop i cisza. Nie odpala. Słyszę że przy duszeniu start stop stuka, zatem sygnał dochodzi do puszki bezpieczników w samochodzie, ale nie przechodzi dalej. 

Co ważne, auto wykrywa karte, uruchamia się deska rozdzielcza. Działają szyby, ale nadmuch już nie.

Nadmienie, że wcześniej NIC się nie działo z autem, zero objawów jakichkolwiek symptomów nadchodzącej usterki ?

 

Który bezpiecznik odpowiada za obsługę modułu STAT STOP pod maską? Prawdopodobnie się przepalił i starczy go wymienić. Prośba o wsparcie :)

 

Myślałem też, żeby odpalić rozrusznik poprzez zrobienie mostku, ale nie umiem go zlokalizować pod maską.. Pytanie czy to dobry pomysł?

 

Problem jest niemal identyczny z tym, co znajduje się na tym filmiku

Edytowane przez Essa2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić mostek podając napięcie na przewód zasilania cewki rozrusznika ale najpierw sprawdź bezpiecznik od rozrusznika.

Mostek zrobisz łącząc + akumulatora z pinem numer 3 z białym przewodem w czarnym złączu MM. Opis bezpieczników i złącz znajdziesz w dziale PLIKI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki za wsparcie.

 

Auto trafiło do mechanika, gdzie okazało się, że wadliwy akumulator puścił za duże napięcie i wywalił bezpiecznik.

 

Aku wymienione, bezpiecznik też i chulał... do wczoraj.

Mam tą samą historie. Auto nie chce odpalać. Czy wiecie może jaki to bezpiecznik odpowiada za akumulator?

Jeśli to jest ten sam problem, to sam moge wymienić bezpiecznik. 
Wówczas auto bedzie na chodzie i dalej będe mógl przejechac sie do jakiegos auto elektryka, zeby

zobaczył co robi mi zwarcie na układzie...

 

Czy to moze być ten bezpiecznik (kolor niebieski) ?

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - aniewa

 

20221125_175224.thumb.jpg.5d843b80e0e82d21999d9ce935b7451e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym łączy się ten kabelek od niebieskiego bezpiecznika?

Przewód ten należy poprowadzić w inny sposób aby był zdala od klemy minusowej.

Akumulator nie puścił zbyt wysokiego napięcia. Akumulator może co najwyżej puścić bąka przy rozruchu co świadczyć może o jego końcu sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski bezpiecznik to jakaś niefabryczna dokładka do zasilania dodatkowego urządzenia.

Jeżeli powtórnie przepalił się bezpiecznik od rozrusznika to możesz go sprawdzić wyjmując dużą puszkę z bezpiecznikami pod maską. Na zrzucie ekranu zaznaczony strzałką.

image.thumb.png.2837969dd00084b82fd9618849bf5d5a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!