Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przerwana podróż, brak możliwości zmiany biegów


makintosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś miałem awarię MIV, mianowicie po przejechaniu 20 km, po redukcji do jedynki i ponownym ruszeniu, nagle nie mogłem już wrzucić biegów, nie dało się wcisnąć do końca sprzęgła I wrzucić biegu na odpalonym silniku, natomiast po zgaszeniu,  biegi wchodzą,  miał ktoś taką przypadłość?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne przy braku wysprzęglenia skrzyni biegów i pracującym silniku. Zazwyczaj taka sytuacja występuje gdy pedał sprzęgła bez oporu wpada w podłogę z powodu wycieku płynu hamulcowego z wysprzęglika.

Piszesz, że nie możesz wcisnąć pedału do końca to może coś podeszło pod pedał sprzęgła typu zawinięty dywanik, butelka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie nie, sprawdzałem wszystko, płyn jest, wycieków pod pedałem sprzęgła nie ma, linki na miejscu. Nie da się wcisnąć sprzęgła bardzo duży opór. Nie da się się w ogóle ruszyć samochodem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest mechaniczne zablokowanie pedału to chyba pozostaje zatkanie się przewodu hydraulicznego prowadzącego z pompki do wysprzęglika. Z drugiej strony trudno sobie takie coś wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam obstawiać to rozpadł się dwumas.

48 minut temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

niekoniecznie, były przypadki że uszkodził się w taki sposób regulator ciśnienia przed wysprzęglikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, carsik napisał:

jeśli mam obstawiać to rozpadł się dwumas.

niekoniecznie, były przypadki że uszkodził się w taki sposób regulator ciśnienia przed wysprzęglikiem.

Raczej nie był wymieniany 20 kkm temu z sprzęgłem i łożyskiem oporowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby był wymieniany regulator ciśnienia. Nie jest to część wchodząca w skład kompletu sprzęgła. Łatwe do sprawdzenia, odpiąć regulator od wysprzęglika i nacisnąć pedał sprzęgła. Wpadnie to znaczy że dwumas, twardo no to masz winnego.

a sorry, przypomniało mi się, że też bywały rozpadnięte dociski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carsik napisał:

Łatwe do sprawdzenia, odpiąć regulator od wysprzęglika i nacisnąć pedał sprzęgła.

Bez kanału lub podnośnika to raczej trudne ?. Zazwyczaj te regulatory-tłumiki przepuszczały na zewnątrz płyn hamulcowy ale jeżeli coś od niego się oberwało to mogło zatkać rurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie dwunasty nie sparaliżuje jazdy. Ja obstawiam pęknięte słoneczko, które już nie odciąga powierzchni przylegania do tarczy sprzęgłowej z drugiej strony dwumasy i dlatego blokuje zmianę biegów. Miałem podobny przypadek w Skodzie Yeti. Również nie mogłem docisnąć pedału do podłogi. Zjechałem z S-ki na drugim biegu - dalej laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem pod maskę  M IV ale jeżeli tam nie ma skrzyni na akumulator to faktycznie po jego wyjęciu będzie dostęp do rurki wysprzęglika. W każdym bądź razie albo sposób @jabrze albo laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!