Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojawił mi się identyczny pomarańczowy komunikat " skontroluj układ wydechowy " + pomaranczowa kontrolka serwisowa i silnika. Czy to możliwe ze zapala sie to gdy jest mało czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji ? Mam samochód od 3 lat przejechane 35000 km i nic przy klimie nie było robione.... w sumie do tej pory nic sie nie psuło, wymieniałem tylko filtry, olej i jazda... Czy ktoś wie czym to może być spowodowane? Dodam ze samochód jeżdzi idealnie tylko ten nieszczęsny i denerwujący komunikat... :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po podpięciu i odczytaniu błędu wyszło " brak rezystancji wtryski nr3 " dziwny bląd gdyż auto powinno pracowac na 3 cylindrach a nic takiego nie mialo i nie ma miejsca, jeżdzi idealnie tak jak w dzień zakupu... diagnosta stwierdził ze francuzy tak maja ze wywalają błąd zupelnie bez przyczyny..... Błąd skasowany wiec faktycznie komunikat " skontroluj układ wydechowy " najcześciej oznacza problem z układem wtrysku... Dziwne to troche ze samochód wywala wymyslone błędy... Po ponownym podłaczeniu pod kompa wyszło ze układ wtryskowy pracuje bez zastrzeżeń...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 19 gru 2014 - 19:36

Po prawie półrocznym spokoju dwa dni temu pomarańczowy komunikat "skontroluj układ wydechowy " znowu powrócił i tak samo jak za pierwszym razem żadnych innych objawów nie ma, auto jeździ idealnie tak jak dawniej... Totalna bzdura z tymi komunikatami...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest tak, że błąd był ale usterka już ustąpiła ? Może to jakiś uszkodzony przewód ?

Zawsze przy danym DTC (Detectable Trouble Code) jest zapis "zapamiętany lub obecny. Bywa czasami tak, ze układ diagnostyki w pewnych specyficznych warunkach nie jest w stanie zweryfikować czegoś i wystawia błąd jednak już przy kolejnej próbie wszystko działa prawidłowo.

To nie jest domena francuskich aut. Obecnie każdy samochód to od 20-100 miniaturowych komputerków komunikujących się między sobą po magistralach LIN/CAN/FlexRay/MOST.

Czasami jeden komunikat błędnie odczytany powoduję, że diagnostyka w drugim mini komputerku (module) ustawia tzw. błąd.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mi dziś też się pojawił ten komunikat a auto działa bez zastrzeżeń, jak nie zniknie pojadę do diagnosty ale nie dla tego piszę. Jak kupowałem auto okazało się że czynnika chłodzącego nie ma w ogóle, dziurawa aluminiowa rurka a komunikatu nie było więc z tym komunikatem różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Komunikat dalej jest wyświetlany i nie znika a samochód działa bez zastrzeżeń. W poniedzialek jade na skasownie błedu bo irytują mnie te kontrolki. Ciekawi mnie co tak naprawdę jest przyczyną wyświetlania tego komunikatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie przyłączyć się do tematu. W mojej lagunieIII 2,0 16V, błąd pojawił się już jakieś 5000km temu. Auto pracuje bez zarzutu, nie pomaga kasowanie błędu przez Diagnostę. Prubowałem Próbowałem już niemal wszystkiego wymiana świec (pomysł Diagnosty), sprawdzałem sondy są ok, czyściłem przepustnice i nadal to samo... a co najciekawsze błąd czasem sam znika najczęściej po przejechaniu dłuższego odcinka około 300km (po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu) już 2 razy mi się tak przytrafiło. Jednak nie trzeba długo czekać zeby żeby znowu się zapalił. Jest to bardzo irytujące, więc z zainteresowaniem będę śledził temat może komuś uda się z Tym uporać.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie parę dni temu komunikat sam zgasł i jak na razie jest ok, zobaczymy czy kolejny raz się zaświeci czy może już sobie odpuści ;) Dodam tylko ze samochód stał parę ładnych godzin na słońcu i silnie się nagrzał a jak go odpaliłem kontrolki same pogasły.... nie wiem może to tylko czysty przypadek... Zobaczę co będzie się dalej działo jak an razie obyło się bez kasowania błędu u diagnosty, obym więcej nie zobaczył tego komunikatu i kontrolek ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, to samo u mnie. Obserwuję ten temat, kilka razy też mi się to zapaliło, zatankowałem benzynę 98 i tak po jakimś czasie zgasło. Potem znowu to samo i znowu zgasłao. Teraz ponownie się pali na czerwono ten sam komunikat. Wymieniłem świece, zalałem paliwa 98 na ORLENie i zobaczymy co będzie dalej.

Ponówcie temat jeżeli ktoś miał ten problem i już go rozwiązał.

 

Dodano: 30 maj 2015 - 10:57

Witam serdecznie

Chyba nikt obecnie nie ma tego problemu.

Wczoraj byłem na kompie (polecam są promocje 30zł za podpięcie i skasowanie błedu - NorAuto) to chyba nie reklama? Tylko pomoc!

Wykryło, że sonda lambda, narazie nie wymieniam, pojeżdże do następnego wyświetlenia błedu i wtedy wymienimy sondę jeżeli jeszcze raz ją pokaże. (pewnie już promocji w NorAuto nie bedzie):)

Co polecacie w tym temacie? Sonde kupić mam ciekawy sklep może komuś się przyda

http://www.renault-czesci.pl - to też chyba można tu na forum :)

 

pozdrawiam aktywnych na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam u mnie podobnie jak u Kolegi Avensiz. Po Tych rekordowych upałach błędy same się pokasowały i teraz po 1000 km nadal spoko ale tylko czekam aż się zapalą...

Ciekawe czy to przypadek czy może faktycznie tęperatura ma na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się,trzy dni temu pomarańczowy komunikat znowu powrócił. Niby nic wielkiego bo już się do takiego stanu rzeczy przyzwyczaiłem ale niesmak w ustach pozostał. Maim nastepnym autem nie będzie już Renault. Dziękuje, dowidzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostałem ostatnio taki sam komunikat.

Trochę zmęczyłem auto w trasie i wyskoczył nagle. Żadnych objawów, nic nie stukało pod maską, nic też się nie działo pod spodem, wszystko pracowało normalnie.

Po podłączeniu do komputera wyskoczył allert sondy lambda i wtrysku paliwa na cylindrze.

Mechanik mówi, że to typowy błąd kiedy się trochę za bardzo wymęczy auto, za dużo gazuje i silnik dostanie za dużo paliwa.

Póki co nie wyskakuje ponownie.

Może też coś z Waszą kulturą jazdy jest nie tak, stąd Wasze komunikaty ;-)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj po zatankowaniu samochodu i przejechaniu kilku kilometrów zapaliła się kontrolka check engine jak i klucz serwisowy na desce rozdzielczej a komputer pokazuje komunikat "ABGASSYSTEM UBERPRUFEN"

Proszę o pomoc czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat można bardzo szybko skasować samemu wystarczy zaopatrzyć się w kostkę OBD ja kupiłem na allegro za 35zł ważne aby obsługiwała wszystkie protokoły ( nie polecam chińskich za najniższą cene bo możecie się nie połączyć )i ściągnąć na smartfona lub tablet z systemem android darmową aplikację OBD Car Doctor Free ze sklepu google play. Po sparowaniu łączy się pięknie z moim samochodem i błyskawicznie odczytuje i kasuje błędy komputera. Zaoszczędzicie czas i pieniądze jeżdżąc po diagnostach i płacąc im za to co można zrobić sobie samemu :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!