Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam Renault Captur 1.2 Automat 2016 i dzisiaj nie mogłem odpalić samochodu , świeciły się wszystkie lampki 

a następnie wyskoczył komunikat "SPRAWDŹ UKŁAD WYDECHOWY" i "SPRAWDŹ UKŁAD START STOP"  oraz  zapaliła się kontrolka silnika i serwisu. 

 

Następnie udało mi się odpalić samochód i pracował normalnie ale dalej pali się kontrolka silnika i serwisu. 

 

co to może być za przyczyna ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam posiadam renault Megane 3 z 2014r .1.2 tce po wymianie rozrządu pojawił się komunikat skontroluj układ wydechowy kluczyk + check engine oraz komunikat ryzyko awarii silnika.Po podpięciu pod komputer zapisał się błąd z ciśnieniem paliwa podobno jest lekkie wachniecie na pompie wysokiego cisnienia .Mechanik zrobił podmianke tej pompy na inną sprawną co niestety niewiele pomogło była również robiona aktualizacja softu silnika tak to chyba się nazywa auto jeździ normalnie może ktoś spotkał się z takim przypadkiem będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leon79 napisał:

Witam posiadam renault Megane 3 z 2014r .1.2 tce,

 - po wymianie rozrządu pojawił się komunikat  " skontroluj układ wydechowy kluczyk + check engine oraz komunikat ryzyko awarii silnika.

 - Po podpięciu pod komputer zapisał się błąd z ciśnieniem paliwa podobno jest lekkie wachniecie na pompie wysokiego cisnienia

Podaj kod błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, komunikat tej treści pojawił mi się i na logikę tak do niczego nie pasował. Sprawdziłem pod samochodem czy kot czy kuna czy inne i nic. W silniku przewody Oki. Ale minęło mnie i przy okazji tego same dnia pojechałem na shela zatankowałem 10 litrów Power Racing 100. Pojeździłem, a następnego dnia odpalam i komunikat był. Trudno moja teoria o paliwie zdechła. Po kilometrze komunikat zniknął. Przypuszczam że na palenie musiałem obronił zatankować. Narazie ok. Z resztą mechanik renault (dobry) powiedział aby nie przejmować się. Ale i tak byłem umówiony wcześniej więc poproszę to o diagnostykę i czyszczenie przepustnicy. Pozdrawiam.

 

Poprawka błąd wrócił za dwa dni. Wymiana sondy w układzie wydechowym przed katalizatorem. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam byłem w serwisie Renault na diagnozie podpieli  auto do komputera pojeździli błąd jak był tak jest mechanik nie ma pojęcia co jest nie tak stwierdzili że trzeba jeszcze zrobić ścieżkę diagnostyczną sprawdzanie połączeń elektrycznych i ciśnienia układu paliwowego i pompy w zbiorniku paliwa . Wtedy jak nie znajdą przyczyny mają pisać do Renault Polska o jakąś podpowiedź z ich strony.

IMG20221101182230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 11:31, Leon79 napisał:

posiadam renault Megane 3 z 2014r .1.2 tce,

- po wymianie rozrządu pojawił się komunikat ;

 - skontroluj układ wydechowy kluczyk + check engine oraz komunikat ryzyko awarii silnika.

Auto ma 9 rok, 30000 km przebiegu i już wymiana rozrządu;

  1/ co było powodem wymiany?

        - wiemy, że roczniki 2012-2016 cechowało duże zużycie; oleju, łańcucha rozrządu, pierścieni tłokowych,

  2/ czy fazery kzfr oraz czujniki wałków rozrządu były sprawdzone/wymienione?

  3/ czy sprawdzono poprawność ustawienia rozrządu???

W dniu 25.07.2022 o 11:31, Leon79 napisał:

Mechanik zrobił podmianke tej pompy wtryskowej na inną sprawną co niestety niewiele pomogło,

 -była również robiona aktualizacja softu silnika,

4/ Sprawdzono sprawność czujnik ciśnienia paliwa i jego zasilanie??? 

      -  masz jakieś dane???

5/ DTC0090 – to błąd informujący, że;

    - rzeczywiste ciśnienie paliwa nie odpowiada żądanemu ciśnieniu paliwa obliczonemu przez ECU,

6/ Zalecam pomiar;

       - podciśnienia w układzie dolotowym silnika,

      -  kąta wyprzedzenia zapłonu

      -  zalecam zalać benzyną Pb98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

komunikat: skontroluj układ wydechowy. Auto zachowuje się tak samo jak przed wyświetleniem tego komunikatu. Zapoznałem się już ze wszystkim możliwymi informacjami dot. tego problemu. Mam pytanie, jak ten błąd samemu usunąć?, cz za pomocą tych magicznych przycisków można coś podziałać?, pozdrawiam

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.8 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd sam zniknie jak usuniesz przyczynę. Jesteś bardzo oszczędny w podawaniu informacji o samochodzie i silniku, jak tu cokolwiek doradzić? 

Magiczne przyciski nie kasują błędów. Podłączyć interfejs i odczytać błąd który powoduje pojawienie się komunikatu na tablicy wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Megane 3 1.6 100km benzyna 2009r (180k przebiegu). 
 Ostatnio znów pojawił mi się komunikat skontroluj układ wydechowy. W marcu br miałem ten błąd, została wymieniona sonda druga i był spokój aż do teraz. Kilka dni jechałem w słabych warunkach pogodowych leśne drogi, śnieg itd średnio koło 40km/h, zatrzymałem się na stacji i po ponownym odpaleniu silnika znów pojawił się ten błąd, chociaż nie wiem czy mogło mieć to coś wspólnego. Kasowanie nie pomaga, teraz podłączyłem py clipa i mam taki błąd, wygląda że to znów ta sonda ale kolejny raz po pół roku?
Może ktoś ogarnięty zerknie na te parametry na ciepłym silniku na postoju, czy faktycznie to wina napięcia którejś sondy, a może jeszcze coś innego (katalizator), kolega również zasugerował że spalanie stukowe jest za duże? Będę wdzięczny za pomoc.

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt. 4.1 :!: - aniewa

 

Screenshot_2022-12-03-18-40-55-03_465841b4a08077febee21be8afb3c56e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!