Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba to sprawdzić, wejść pod auto, zobaczyć, poprawić styki, łącza, kolor części pomiarowej.

 Ignorowanie niesprawności sondy lub stosowanie nisko jakościowych zamienników bywa bardzo kosztowne

  w skutkach, prowadzi do zniszczeniem katalizatora.

Daj po garach ( wysokie obroty ) na benzynie i obserwuj.


 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą usterką mogę jeździć jeszcze przez jakiś czas czy jest to coś co powoduje iż powinienem przesiąść się w komunikację miejską? Ogólnie mechanicy mają średnio 1.5 tyg czasu oczekiwania więc chyba już lepiej zapisać się w kolejkę. Ogólnie jeszcze z rzeczy jakie ostatnim czasem były robione przy samochodzie to doszło do wymiany korka na odpowietrzniku rurki z płynem chłodniczym. Ogólnie płyn ubywal i okazało się że korek był nieszczelne. W związku z tym na silnik poleciało sporo płynu chłodniczego ale nie mam pojęcia czy to mogło mieć jakiś wpływ na zaistniałą sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szereg czynności to proste zabiegi.

Zakręć zawór, daj po garach, obserwuj. Zobaczysz czy to wina leży po stronie instalacji gazowej.

Nie daj się namówić na zamienniki.

Zarezerwuj kolejkę u mechanika.

Ogranicz nadmierną jazdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady! Dam znać jak się temat rozwinął 

Witam ponownie,

przegoniłem samochód tak jak polecałeś. Oczywiście przy zamkniętym zaworze gazu. Niestety błąd po 3 odpaleniu nadal się pojawił więc moim zdaniem instalację gazową można wykluczyć. Rozmawiałem z mechanikiem i on proponuje mi sondę z firmy Bosch za 190żł plus wymiana 100zł. Zastanawiam się na używką ale wiadomo oryginalną którą można mieć za praktycznie 1/3 ceny wymienionej powyżej tylko czy jest sens ryzykować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

proszę o podpowiedź odnośnie wybory sondy lambda ponieważ mam do wybory oryginał za 250zl lub Boscha za 170zl. Cena 190zl za oryginał jest do np megane II tj. u mnie nie podejdzie chyba że ma ktoś informacje ze w megane iii 1.6 16v pasuje ta sama sonda co do megane II 1.6 16v. BTW sonda przed katalizatorem i za katalizatorem jest taka sama więc przynajmniej mniejsze ryzyko przy zakupie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, 

odświeżę troszkę temat. Sytuacja u mnie ma się następująco: kupiłem nowa oryginalna sondę, co ciekawe - Renault na pierwszy montaż instalowało sondy firmy Bosch i taka też oryginalna kupiłem. Usunąłem błąd, szczęśliwy że problem został zazegnany. Ku mojemu zdziwieniu po przejechaniu 18km komunikat pojawił się ponownie. Wiem że sondę mogę odrzucić jeżeli chodzi o coś co może powodować błąd. Przeczyscilem styki ale nic to nie dało więc odpuściłem sobie dalsze szukanie. Lepiej niech mechanik się tym zajmie. W między czas wymieniłem filt fazy lotnej i ciekłej w instalacji LPG. Komunikat po usunięciu wyskoczył dopiero w wyniku przejechania 1500km. Ciągle jest to ten sam błąd P0136, ewentualnie błąd P0137/0138. Co mogę zrobić w obecnej chwili by nie pakować się w kolejne niepotrzebne koszta? Sądzicie że regulacja gazu przez gazwnika może być tutaj rozwiązaniem? Dodam że z racji gwarancji na instalację gazową a tym samym obowiązkiem zgłoszenia się z regulacją instalacji do miejsca jej zakładania, przejechałem już prawie 20 tys. od ostatniej wizyty w serwisie więc może mapy się trochę rozjechaly? Błąd "skontoluj układ wydechowy" zawsze pojawiał się jadąc na gazie i najczęściej w momencie gdy z dużej prędkości zmniejszalem ją używając biegów lub po prostu jadąc na biegu bez gazu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie. U mnie pojawił się taki komunikat rok temu. Wymieniłem sondę tlenków azotu, po roku czasu komunikat powrócił, auto straciło gwarancję i serwis chce wymienić katalizator. Czy wiecie może co zrobić aby uniknąć tych kosztów? Dodam że mam trafic 1.6dci euro 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, dziś byłem na diagnostyce Clipem odnośnie komunikatu jak w temacie, czy ktoś miał może taki przypadek ?

 

DTC145392 - Obwód czujnika różnicowego ciśnienia filtra cząstek stałych

 

gdzie tego czujnika szukać? Pod maską? Przy wydechu? Zakładam ze pewnie czujnik do wymiany a może jakieś przewody tam dochodzą i się przetarły czy "rozluźniły" ?

Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aniewa napisał:

To zależy jaki masz silnik. W k9k 836 jest pod podłogą przy dpf, k9k 636 pod maską za silnikiem.

 

K9K 636, dziękuje za podpowiedź 

 

czy sam czujnik, wężyki są do kupienia jako nowe ? Czujnik pewnie tak, wężyki pewnie trzeba dorabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam podobny problem. Silnik 1.6 16v, 110 koni. Wyskoczył mi komunikat „Skontroluj układ wydechowy” klucz i check. Podjechałem do zaprzyjaźnionego mechanika, komputer pokazał błąd 1 sondy lambda przed katalizatorem. Faktycznie parametry były zle, wymieniłem sondę na oryginalną z Boscha, ale w dzień naprawy mimo wyświetlania błędu w aucie w komputerze nie było śladu. Po wymianie na 30 km był spokój po czym błąd powrócił. Ponownie podpielismy komputer i znowu brak błędów, a przy kliknięciu kasowania błąd z auta znika i po kilku km zaświeca się ponownie. Zaczyna mnie to już irytować. Jakieś sugestie?

Edytowane przez misiek_k-ce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!