Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepalający się bezpiecznik światła pozycyjnego prawego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Postanowiłem kupić nowy akumulator i wymienić na zimę bo stary już ma 5 lat.

Podpiąłem nowy no i pali super, już zaczynam się cieszyć a tu się okazuje że nie działa mi:

-podświetlenie rejestracji

-tylne prawe światła pozycyjne

-regulacja oświetlenia w środku

-podświetlenie zapalniczki

 

Poszperałem i poszukałem w rozpisce bezpieczników który bezpiecznik za te rzeczy odpowiada i się okazuje, że pali mi bezpiecznik nr. 1 10A w skrzynce pod maską koło akumulatora.

Na starym było wszystko w porządku, reszta rzeczy działa ok i pali mi tylko ten jeden bezpiecznik.

Akumulator jest dobrany katalogowo, wymiary są takie jakie mają być, pojemność 54AH, 540 prąd.

 

Może ktoś miał tak kiedyś?

 

Auto: Megane III hatchback 1.6 benzyna 110KM 2008

 

Z góry dziękuje za przydatne informacje :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nie ma związku z przepalaniem się bezpiecznika. Możesz nawet założyć stary akumulator i też będzie paliło ten bezpiecznik. Może to tylko zbieg okoliczności, że zauważyłeś te braki dopiero po wymianie akumulatora. Może któraś żarówka od pozycyjnych robi zwarcie. Prawdopodobnie z przodu też nie masz pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie założyłem stary z ciekawości i tak samo pali, a te rzeczy co mi nie działają teraz to działały napewno przed wymianą akumulatora bo widziałem.

Ale popatrzę na te żarówki, może odłącze je to zobaczę czy robi dalej zwarcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Przepalający się bezpiecznik światła pozycyjnego prawego.

Mam dokładnie taki sam problem czyli:

-podświetlenie rejestracji

-tylne prawe światła pozycyjne

-regulacja oświetlenia w środku

-podświetlenie zapalniczki

Też próbuję dość co jest nie tak. Dam znać jak coś ustalę, prośba o to samo ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wogóle mechanik mówił ostatnio że tylne lampy (wszytskie cztery) są do wymiany bo są rozszczelnione, i dostaje się tam woda i robi wilgoć i mogą być problemy przez to.

 

Tłumaczył to tym że one fabrycznie są lekko klejone czy zgrzewane i od słońca i warunków atmosferycznych się rozszczelniają.

 

Edytowane przez Chudy1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie robiłem/zmieniałem przed wystąpieniem tego problemu.

Tak na prawdę nawet nie byłem świadomy tego, że nie świeci mi podświetlenie tablicy, dopiero po przeczytaniu wątku stwierdziłem, że mam problem również z pozostałymi rzeczami. 

Diagnoza na teraz - uszkodzony moduł USM. Wszystkie żarówki posprawdzane. Poprowadzony został nowy kabel do lampy (stary się musiał gdzieś przetrzeć). Kupię używany moduł, podmienię i zobaczymy.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie podczas zmiany akumulatora zrobiłeś zwarcie.

USM nie pali się sam z siebie , teraz czeka Cię kupa kasy do wydania , używkę trzeba przeprogramowac do kart i nr vin , taniej i pewniej będzie kupić USM "czysty" programowalny do kart i auta po odpaleniu * samoczynnie

 

Dłuższa jazda z uwalonym USM skutkuje wykończeniem do końca sprawnych ścieżek w środku , mogą zgasnąć światła z przodu , z tyłu , wyłączyć się poduszki powietrzne a na końcu program z odpaleniem auta.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Refild napisał:

USM nie pali się sam z siebie , teraz czeka Cię kupa kasy do wydania , używkę trzeba przeprogramowac do kart i nr vin , taniej i pewniej będzie kupić USM "czysty" programowalny do kart i auta po odpaleniu * samoczynnie

Chyba mylisz USM z UCH, wymiana USM to tylko kwestia wypięcia i wpięcia wtyczek, używane kosztują grosze. Nie trzeba programować kart, wpisywać VIN itp.

Koledzy co mają problem z przepalającym się bezpiecznikiem powinni stwierdzić czy przepala się od razu podczas wymiany bezpiecznika czy dopiero po włączeniu świateł pozycyjnych lub uruchomieniu silnika.

Raczej niemożliwe jest uszkodzenia USM/UPC podczas wymiany akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.12.2022 o 01:44, rumcajs21 napisał:

Możecie polecić jakiego dobrego elektryka samochodowego w okolicach Katowic?

Zerknij w odpowiednim dziale na forum, może ktoś poleca jakiegoś speca dla Twoich okolic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!