Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje i szarpanie


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, dobrze myślisz. Fakt, że warto jednak zainteresować się świecami, wystarczy, że jedna jest spalona i będzie błąd a to nie będzie miało większego wpływu na odpalanie. Podobnie masz ze świecami w układzie podgrzewania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wzorcowe ciśnienie paliwa na wolnych obrotach. Tylko je można analizować, bo masz nową mapę sterownika. Wtryskiwacz pierwszego cylindra powoduje zwiększone drgania silnika. Tu najlepiej dolać do paliwa dobry środek do czyszczenia wtrysków o zwiększonej o 1/4 proporcji. Działa skutecznie. Ja na jednym cylindrze mam 0,6; na zimnym i 0,28 na gorącym. Drgania na zimnym są znaczne, ale na ciepłym, na (pedałach) są tylko delikatnie wyczuwalne. Przy obciążeniu silnika giną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sceptyczne podejście do tych wszystkich cudownych dodatków do paliwa ale z ciekawości zakupie i wleje coś pokroju liqui moly do wtryskiwaczy ( czy coś innego będzie lepszego?) i porównam sobie wtedy wartości. Sprawdzę jeszcze jak wyglądają korekty na zimnym silniku bo tego nie mogłem dzisiaj zobaczyć. 

 

Jedno co zauważyłem to fakt, że po dosyć dynamicznej jeździe drgania zmniejszyły się dość zauważalnie do akceptowalnego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlałem "cud środek" do wtryskiwaczy lecz żadnych zmian w temacie drgań nie ma. Jedyną korzyścią jest to, że korekty faktycznie się poprawiły i wszystkie 4 oscylują teraz na poziomie 0 +/- 0.1

Spróbowałem nagrać jak to wygląda na wolnych obrotach ale oko kamery nie oddaje rzeczywistości https://youtu.be/f4wT5r4koJg

Chyba trzeba będzie znaleźć jakiegoś fachowca...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że większe drgania masz od strony skrzyni biegów. Ja również mam duże drgania, ale one nie przenoszą się na karoserię. Do 200 kkm pracował jak benzyna.Teraz dochodzi 300 i jest klekot. Czeka na nowy rozrząd. Dwumasa i wszystkie poduchy włącznie z wózkiem wymienione na oryginał. Nie mam tak wspaniałych korekt, ale z tym silnikiem jeździ się przyjemnie. Stabilizacja wolnych obrotów to tylko 2 na zimnym. 

Jak było przed mapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moim zdaniem największe drgania są od tej strony co rozrząd - czuć i widać nawet na zderzaku przy kole. Możliwe żeby ta rolka która hałasuje (słychać ją idealnie na filmie w 0:25) generowała takie wibracje?  Wzrokowo patrząc na nie, nie widać żadnego bicia, poza tym dochodzi fakt, że drgania są w niektórych dniach mniejsze/większe. Mapa była zrobiona około 4lata temu i wszystko przed i po było ok. Objawy, które opisuje mam powiedzmy od roku ale to były delikatne wibracje a w ostatnim czasie znacząco się nasiliły.

Edytowane przez Baronex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że koło pasowe przed wymianą wytwarza wibracje. Ja tego nie mogę potwierdzić, gdyż zdarzyło mi się w drodze i zdołałem tak przejechać ok 300 km. Może z wrażenia tego nie czułem. Byś może drgania rosną wraz ze wzrostem luzu na łańcuchu rozrządu ale jestem przed wymianą. Sprawdzany był na ok 200 kkm i był wtedy ok 0,5 cm. Przed wymianą poduszek miałem drgnie odczuwalne na przednim prawym kole, ale zostało to wyeliminowane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!