Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bezpieczne podniesienie mocy 1.4 TCe


Sadam49

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam i na wstępie mokrego dyngusa! 😆 przechodzę do rzeczy...

Mam w planach podnieść moc swojego 1.4 TCe z 2010 roku, który siedzi w Megane 3 HB, Ph1 (153k km przebiegu). Chcę aby zostało to zrobione bezpiecznie dla silnika jak i innych podzespołów. Nie potrzebuje mega mocy i momentu żeby zawstydzać kogoś na światłach. Bardziej mi zależy na tym aby mieć świadomość, że jak będę chciał szybko wyprzedzić to zrobię to sprawnie. Owszem od czasu do czasu dopnę sobie od tak na ekspresówce również 😆 ale pytanie brzmi czy przy takim tuningu będę musiał bardziej zadbać o auto? W sensie olej który teraz leję to zalecany ELF 5w40 zmiana co 8k km, czy po tuningu będzie trzeba używać czegoś lepszego? To samo tyczy się świec i filtrów.

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

...poczytaj o uszczelce pod głowicą dla tego rocznika

Tak wiem o co chodzi. U mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie bierze płynu ani oleju. Silnik się nigdy nie zagrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aniewa napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tak, rozebrać. Raczej bez sensu. Jeśli ktoś chce "zakuć" silnik to i tak musi wszystko wybebeszyć więc siłą rzeczy uszczelka pod głową do wymiany, sprzęgło do weryfikacji itp, itd. Mam nadzieję, że autor tematu zdaje sobie sprawę, że silnik będzie głośniejszy. Mam tylko wątpliwość czy coś występuje do tego silnika. Nie wiem jednak, nie sprawdzałem. Generalnie np. świece zależą od doładowania. To nie jest temat, który można sobie ot tak rzucić, że silnik zakuję i co dalej. Wszystko zależy od tego, co tam zostanie wystrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakuć 1,4? Po co? 🤔
Bez sensu pomysł, ani to super wytrzymałościowe ani trzymające wartość silniki. Szkoda kasy i zachodu.
Jak chcesz zadbać o motor to wymieniaj często olej, zrób płukankę, dodaj dobrego dodatku do oleju. Wymień świece, cewki, wtryski. Dalej rozrząd, sprzęgło, łapy. Wkładka zamiast filtra powietrza. Wyczyść układ paliwowy. Wyczyść chłodnicę/IC a jak są zabite to wymień. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika że chcesz używać tego samochodu na co dzień, a nie wyczynowo na torze. W takim wypadku zakucie silnika tylko mu zaszkodzi. Polecam zobaczyć ten filmik:


W ogóle polecam kanał tego gościa, bardzo fajnie tłumaczy wiele rzeczy z dziedziny silników spalinowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sadam49 zmienił(a) tytuł na Bezpieczne podniesienie mocy 1.4 TCe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!