Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja w trybie AUTO nie chłodzi - Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w renault megan 3 grandtour z 2012r . zauważyłem dziwną sytuacje, mianowicie klima nabita i jak włączę auto to zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem mimo, że ustawione jest na 16stopni na zewnątrz 24, a jak wyłączę auto i dam wiatrak na maxa to  chłodzi. Tak myślę,  że może czujnik temperatury wewnętrznej szwankuje. Proszę o wszelkie sugestie rozwiązania tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżbiarstwo to słaby pomysł. Skoro masz wątpliwości co czujnika to trzeba auto podłączyć pod jakieś sensowne urządzenie i odczytać ten parametr. Wiesz, jak wyłączysz silnik to kompresor AC przestaje pracować i raczej nie będzie chłodzenia wnętrza więc coś tu nie do końca ogarnąłeś. Najpierw trzeba sprawdzić czy kompresor działa prawidłowo, wystarczy nawet złapać za przewody AC pod maską i już wiesz. Jeśli działa, to być  może nie działa prawidłowo silniczek mieszalnika w zespole nagrzewnicy. Możliwości jest mnóstwo i bez jakiejś wstępnej podpowiedzi z Twojej strony nie bardzo ma sens opisywanie możliwych wariantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, carsik napisał:

 Wiesz, jak wyłączysz silnik to kompresor AC przestaje pracować i raczej nie będzie chłodzenia wnętrza więc coś tu nie do końca ogarnąłeś

Autor nie wyłącza auta tylko tryb ,,auto,, w klimie 

3 godziny temu, kaziu0901 napisał:

Tak myśle  że może czujnik temperatury wewnętrznej szwankuje , proszę o wszelkie sugestie rozwiązania tematu

Diagnostyka i odczyt temp.wewn.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Megane III, klimatyzacja w trybie AUTO nie chłodzi.
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Klimatyzacja w trybie AUTO nie chłodzi - Megane III

Ok znalazłem ,i temperatura wewnętrzna ok jak klima chłodzi to temperatura parownika zchodzi do 3-3,5stopnia tyle że zauważyłem , że klimatyzacja chłodzi przez chwile po uruchomieniu silnika i potem wieje taką temperaturą jaka jest na zewnatż i temperatura parownika rośnie . Znalazłem podobny problem na forum lecz bez rozwiązania . Ma ktoś może pomysł jak to rozwiązać? z góry dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobnie się kiedyś zachowywała klima w MII: po uruchomieniu silnika i naciśnięciu AC chłodziła dopóki nie rozłączyło się sprzęgło sprężarki. Włączanie i wyłącznie AC już nie powodowało ponownego załączenia sprzęgła, jedynie ponowne uruchomienie silnika. Winny był czujnik ciśnienia czynnika - wymieniłem i wszystko działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz czujnik ciśnienia to sprawdź w momencie, gdy nie chłodzi czy załączenie klimatyzacji nie jest zabronione przez układ wtrysku paliwa. Podejrzysz to w Klimatyzacja.  Natomiast w jednej z zakładek WTRYSK znajdziesz jakie ciśnienie odczytuje sterownik silnika.

Co do wymiany czujnika to nie byłbym taki pewny czy nie trzeba spuszczać czynnika. Niby serwisówka podaje, że jest zawór zwrotny, ale niektórzy użytkownicy tego forum mieli odmienne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w poprzednim poście, ciśnienia szukasz w sterowniku silnika. WTRYSK-SYSTEM PARAMTRS-KLIMATYZACJA-PODGRZEWANIE i na dole parametr PR 037 - ciśnienie płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!