Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klucze do wymiany filtra oleju


Micholec199

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie  chciałem wymienić olej w zakupionym aucie.. ostatnia wymiana około 2 lata temu w aso była o ile nie było jeszcze jakiejś dodatkowej.. 

Próbowałem odkręcić filtr oleju kluczem przeznaczonym 76mm 3/8 12zębów.Miałem grzechotkę 1/4 i adapter 3/8->1/4 pomimo tego nie szło odkręcić więc na  klucz dałem kawałek rurki  i grzechotka prysła.. nie mam pojęcia jak to odkręcić.Widziałem są klucze taśmowe itp ale filtr oleju jest śliski a dokładnie jego obudowa i podejrzewam,że przy mocnym dokręceniu przez  kogoś wcześniej będzie się taśmowy klucz teraz ślizgał.. co polecacie?

 

Połączyłem z istniejącym tematem  aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Klucze do wymiany filtra oleju

Dokładnie. Duża żabka "hydrauliczna", filtr możesz zmasarzyć nie będzie już potrzebny. Ale odkrecasz w dobrą stronę? 😉

Ja mam tą nasadkę pazurkową i odkręcam wszystko oczywiście jak jest na nią miejsce. I nowy filtr dokrecaj ręką a nie kluczem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak się przebije filtr to nie zarzyga olejem? bo sprawa taka,że pierw chce rozgrzac silnik wlać płukankę znów niech pochodzi z 15minut i spuścić olej.. jak spuszczę olej a potem przebije filtr i go nie odkręce to klapa auto uziemione a znów jak odkręcę teraz bez spuszczania oleju to pewnie wiecej zarzyga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, niko9999 napisał:

jak odkręcę teraz bez spuszczania oleju to pewnie wiecej zarzyga 

To akurat nie ma znaczenia, cały olej przy unieruchomionym silniku znajduje się w misce olejowej. Z filtra zawsze tyle samo wycieknie oleju, przy przebiciu obudowy pewnie trochę więcej niż przy normalnym odkręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK kupie taki jak ten neo tylko chyba z toptula około 90zł pytanie takie czy filtr oleju na rozgrzanym silniku łatwiej się odkręci? pytam bo ja próbowałem na zimnym dlatego,że chciałem go minimalnie poluzować by potem po rozgrzaniu i zlaniu oleju odkręcić a nie cisnąć się jak wszystko gorące a dojście lipne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!