Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zacinający się pas bezpieczeństwa, prawy tył - MIIPH1 Grandtour.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pas bezpieczeństwa w mojej megance niezbyt chętnie sie rozwija. Kiedy już uda się go rozwinąć ,zwija się bardzo powoli i tylko do pewnego momentu . Dziś wyczyscilem ,przepsikałem sylikonem i jest jakby lepiej,jednak ciągle potrafi się zaciąć w losowym momencie. Potrzebuję to naprawić ,inaczej auto nie przejdzie przeglądu. Orientuje się ktoś gdzie szukać usterki? Wygląda to tak,że trzeba go rozwinąć pod odpowiednim kątem ,ciągnąc bezpośrednio w 90% przypadków nie roziwnie się. 

 

Za pomocą google doszedłem do tego ,że numer katalogowy to 8200077393 .Jeżeli nie będę go mógł naprawić,to czy jest możliwość ze pas będzie pasować np też od traffica albo laguny? Mieszkam w Irlandii i tutaj kombi zwyczajnie nie ma ,a z tego co wiem to pasy rożnią sie pomiedzy GT a HB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne pasy nie mają raczej napinaczy. A w jakim stanie jest ten pas? Jest mocno zużyty? Tylne pasy są używane tak średnio ze 20 x mniej niż przednie. To przednie powinny najpierw paść. Może być tak że auto miało solidnego dzwona i ktoś włożył jakąś śmieciową używkę żeby cokolwiek było. Ty też kup używkę w lepszym stanie i wymień. Zadawanie silikonu może stworzyć w środku zlepioną papkę tegoż i brudu. 

Poza tym kto na przeglądzie sprawdza pasy bezpieczeństwa?? Zmień stację. 

Sorki - doczytałem że Irlandia no to oni tam zdrowo MOT-ają.

Niech Ci ktoś podeślę z Polski używkę 

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają wszystko, wzięli się za nich konkretnie. Mają kamery na stanowiskach. W zeszłym roku nikt nie zwrócił na to uwagi. 

 

Pas wygląda jak nowy. Jak go mocno szarpnę i szybko rozwinę słychać jakby coś tam w środku ocierało. Teraz kiedy sie już rozwija to nie chcę się zwinąć spowrotem i to jest problem według nct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Zacinający się pas bezpieczeństwa, prawy tył - MIIPH1 Grandtour.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!