Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalanie na mrozie 1.5 dci - filmik


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam od kilku lat problem z odpalaniem w minusowych temperaturach. 

Samochód prawie odpala ale nie może zaskoczyć. 2-3 razy podgrzewam świece. Tym razem podładowałem akumulator i podpompowałem paliwo pompką i zaskoczył za pierwszym razem, wczoraj bez pompowania i dopiero za 3  razem z białym dymem - pewnie o czymś to świadczy :)

Przeczytałem forum i sprawdziłem podstawowe rzeczy jak:

- filtr paliwa nowy(oryginalny, roczny),

- świece skontrolowane miernikiem(6 letnie, oryginalne),

- w paliwie są bąbelki ale nie ma dużo,

- jak odpali pracuje równo, na ciepłym pali na widok kluczyka

- nie bierze oleju

Nie chcę wydawać majątku na samochód który ma 15 lat i 300 tyś więc pytanie czy ktoś miał tak samo i w jaki sposób sobie poradził ??

Wymiana pompy wys. ciśnienia i wtryskiwaczy to pewnie ok 6-10 tyś czyli prawie wartość samochodu nie ma sensu.

Samochód Renault Megane 2009 1.5 dci bez DPF 110 KM.

 

 

GM

Edytowane przez rydzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co jest pewne na dzień dobry to to, że te świece żarowe nie mogą być tak długo dobre. One mają niższe napięcie, ale na szybko można je akumulatorem potraktować. Do wymiany. Później się będziemy martwić co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, umówię się u mechanika i przy okazji sprawdzę płyn chłodzący - ale póki co nie dolewałem od 200 tyś :).

Będę informował po wymianie i nakręcę filmik czy coś się poprawiło.

GM

Edytowane przez rydzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Odpalanie na mrozie 1.5 dci - filmik

Cześć,

 

Kupiłem świece Beru GE110. Mechanik wymienił - oczywiście się dziwił po co skoro poprzednie są ok :)

Poniżej filmik z dzisiejszego startu (-7 C) - jak dla mnie sukces w 100%, mam wrażenie że pali lepiej niż 6 lat temu gdy wymieniałem na świece oryginalne Renault.
Dziękuję wszystkim za pomoc, mam nadzieję że oba filmy komuś pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w oryginalnych pudełkach renault też są świece beru:). Ja kupiłem sobie takie oryginały na allegro i albo to był produkt z 3 zmiany albo dobra podróbka. przynajmniej z wyglądu. Bo palenie na mrozach rzuciło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!