Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, basstek1 napisał:

U mnie co jakiś czas pojawia się komunikat : unieruchom pojazd

A nie masz wtedy otwartych drzwi? W sensie niedomkniętych?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliły mi się komunikaty. Jak są nie domknięte drzwi to się wyświetla "zablokuj hamulec parkingowy".

Mi się "unieruchom samochód" zapala tylko w SKP. Na szarpakach i gdy przód mam uniesiony do góry, a diagnosta kręci kołami i rusza nimi lewo/prawo. Auto wyczuwa jakby sie ruszało i alarmuje.

A ręczny Ci się sam zaciąga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam kotleta z pytaniem, czy taka przypadłość może mieć związek z poziomem naładowania akumulatora?

Dlaczego pytam? Ostatnio auto mało jeździ. Żonka ma wakacje i nie używa go na co dzień. Auto trochę stało, żona pojechała dość blisko do marketu na większe zakupy i pod marketem miała wspomnianą sytuację. Auto znowu stało około tydzień i znowu w ciągu dnia raz się tak zdarzyło. Później następny tydzień i znowu. Jeśli sytuacja występuje to tylko raz dziennie i po dłuższym postoju właśnie. Gdy pojeździ, problem znika.

Czy może to mieć związek z akumulatorem i poziomem jego naładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Szykować się do zakupu akumulatora? Gdy sytuacja ma miejsce pomaga ponowne odpalenie silnika i wszystko wraca do normy.

Jakiś czas temu kupiłem sobie na zapas taki tester akumulatora w Lidlu. W weekend z niego chyba skorzystam.

Dzisiaj auto przejechało jakieś 90-100km, teraz dwa dni będzie prawdopodobnie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój przyrząd choć wskazania ma diodowe to jak czytałem w instrukcji analizuje właśnie napięcie. Sprawdzę w sobotę, a jak będę u rodziców to tato ma miernik więc też go poproszę o pomiar.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojego oryginału przez dwa tygodnie nic się nie powinno dziać, chyba, że prędzej był wielokrotnie odpalany na bardzo krótkich odcinkach i pozostał niedoładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było. Auto ogólnie nie jeździ ostatnio zbyt wiele, a jak już to faktycznie odcinki są stosunkowo krótkie. Za jakiś czas to się zmieni i będą prawie codzienne trasy. Tygodniowo myślę, że będzie średnio około 500-600 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabrze podłączyłem mój sprzęt z Lidla i wg zapalonych diod akumulator jest całkowicie naładowany, a jego napięcie wynosi około 12,6V. Auto zgaszone, zamknięte, dioda od ręcznego już się nie świeciła. Od ostatniego komunikatu po dłuższym postoju przejechane około 100 km.

Czy wiązać poziom naładowania akumulatora z komunikatem o hamulcu czy gdzieś indziej leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 10:00, pbet napisał:

Czy wiązać poziom naładowania akumulatora z komunikatem o hamulcu czy gdzieś indziej leży problem?

To jest bardzo prawdopodobne, bo była zmniejszona sztywność napięcia.

Najważniejsze, że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!