Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dzisiaj też mi żonka zakomunikowała, że ma taki sam problem jak u pbet, z tym że samochód nie reaguje już na ręczny.

Nie da się go zaciągnąć ręcznie przyciskiem i po zgaszeniu silnika też nie zaciąga automatycznie.

Trzeba zostawiać na biegu, mimo to, że auto po zgaszeniu i otwarciu drzwi krzyczy żeby zaciągnąć ręczny.

W ogóle hamulec nie reaguje i miga jak jak u pbet na filmiku. 

Akumulator ma 5 lat. Żona teraz jeździ na krótkich dystansach do pracy po dziecko i do sklepu.

Czytałem wasze posty i też mi na myśl przyszło, że może to być wina słabego już akumulatora.

Raczej powinno się co 5 lat wymieniać akumulator. Swojego nigdy nie ładowałem. Przejechane ponad 130 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekgt nie wydaje mi się żeby to była wina akumulatora. Jakiś czas temu wyskoczył mi stały błąd w stylu "skontroluj hamulec postojowy". Diagnostyka w ASO, czyszczenie zacisków plus konserwacja i na razie spokój. Mimo stałego błędu hamulec działał ale nie działało HSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pbet, na początku dziękuję że odpisałeś na posta, żona powiedziała mi że ręczny w ogóle nie działa nie da się go manualnie zaciągnąć nawet jak się zgasi silnik automatycznie nie zaciąga ręcznego, ale znowu HSA działa, najprawdopodobniej HSA używa tylnych zacisków przy ruszaniu pod górkę. Ja wracam do kraju na początku października to będę musiał obczaić sprawę, ale też wydaje mi się że czas zmienić akumulator po ponad 5 latach, a dokładnie 5 lat i 8 miesiącach.  Też chce się przygotować jakoś żebym po powrocie miał jaką wiedzę co można zrobić. Nie ukrywam że tylne tarcze i klocki wymieniał mi mechanik z polecenia, był podłączony komputer żeby zwolnić tylni hamulec żeby klocki nowe włożyć, mimo tego "service mode", trzeba było ręcznie dociskać tłoczni żeby klocki weszły. Przez dość długi okres jeździłem bez problemu, kiedyś miałem sytuację że nie zwolnił się prawy zacisk ręcznego i dziwiłem się co mi tak samochód nie idzie, rozpędziłem delikatnie samochód i wrzuciłem na luz słychać było że prawy tylni zacisk trzyma i samochód dość szybko się zatrzymał. Po ponownym odpaleniu i zwolnieniu ręcznie hamulca ręcznego wszystko wróciło do normy ale miedzy czasie żaden komunikat nie wyskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darekgt napisał:

żona powiedziała mi że ręczny w ogóle nie działa nie da się go manualnie zaciągnąć

Sprzedam Ci patent. Jak zgasi silnik to kartę niech wyjmie ze slotu (jeśli była w), włoży ponownie i spróbuje zaciągnąć. Czasami trzeba kilka razy. Jak nie pomaga to zamknąć auto, otworzyć (siedząc w środku), włożyć kartę, spróbować zaciągnąć. Czasami ponownie odpalić samochód. U mnie  zwykle pomagał któryś z tych patentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pbet, raczej żona nie będzie ogarniała tego tematu, także ja będę musiał ten problem rozwiązać jak wciąż będzie istniał . Dziękuję tak czy inaczej za informacje :)  Jak poskutkuje zapraszam na <piwko> do Elbląga :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Quentin88, A jak to wygląda jeżeli chodzi o koszty? Robiłeś to w ASO czy u swojego mechanika?

 

Witajcie koleżanki i koledzy, 

Po powrocie do domu sprawdziłem problem.

Usterka hamulca ręcznego polegała na tym, że prawy tylny zacisk nie reagował.

W ASO potwierdzili, że tylny zacisk do wymiany oraz wiązka. 

Zacisk w ASO nowy 1200 zł, zregenerowany 620 zł + wiązka 250 zł + robocizna 400 zł, czyli całkowity koszt z nowym zaciskiem 1850 zł.

Byłem w warsztacie gdzie po gwarancyjnie naprawiam problemy.

Za nowy zacisk zapłaciłem 660 zł + 3 światło stop nowe ze sklepu internetowego 130 zł + robocizna 350 zł.

Zapłaciłem 1140 zł a wiadomo gdzie robiłem :) 

PS. w ASO za sprawdzenie problemu skasowali mnie 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, otóż mam taki problem, jakoś tydzień temu podczas ruszania wyskoczył błąd skontroluj hamulec parkingowy, guzik od ręcznego oraz kontrolka P na desce rozdzielczej migały do tego był komunikat unieruchom samochód oraz na czerwono świecił stop i nic z ręcznym nie szło zrobić. Wyczytałem, że może to być czujnik tzw potencjometr na pedale sprzęgła poruszałem tam nim trochę i ręczny zaczął działać tylko dalej świeci komunikat skontroluj hamulec parkingowy i kontrolka klucza. Czy jeśli usterka została naprawiona nie powinna kontrolka zniknąć? A drugie moje pytanie czy da sie ten błąd skasować tym o to chińskim gow.. bo już próbowałem w paru programach (ddt4all, sdprog car scanner i coś tam jeszcze) i żadne błędy mi nie wyskakują, bo gdzieś wyczytałem że elm przez bt można tylko kody silnika skasować, bo nie łączy się z innymi modułami. 

Screenshot_20240229-214241.thumb.png.043231a06126fb7198bf530791d749d6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem z istniejącym tematem. 

Jeżeli nie pomogą sposoby podane powyżej to tylko skasowanie błędu usunie komunikat. 

Nie sądzę, że interfejs ze zdjęcia cokolwiek zrobi, owszem musi być ELM 327 ale na chipie PIC18F25K80. Szukaj w temacie o interfejsach diagnostycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam też pytanie odnośnie hamulca postojowego. Pyclip w sekcji hamulca pokazuje błąd multipexu dtcc41200 jak na załączonym zdjęciu, są tam niby "szczegóły" błędu. Wie ktoś może z czego wynika ten błąd? Na desce się nic nie wyświetla na ten moment, błędy hamulca ogólnie sporadycznie jakieś wyskoczą ale nie są stałe. Boje się,że to zwiastun większych problemów.

Screenshot_20240430-183445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!