Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja Systemu R-link 2


makintosz

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda o niebo lepiej.

I jak spostrzeżenia po kilku dniach?

W dniu 9.05.2023 o 18:36, sylwekdm napisał:

Kto ma nieoficjalne mapy wgrywa, tylko aktualizację.

A mógłbyś podać najnowszą aktualizację dla systemu 3.3 ?

Pliki pod filmem z yt wąża tylko 51mb,natomiast ten Twój z linku około 170mb z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomi222 napisał:

mógłbyś podać najnowszą

Ta z mojego linku jest najnowsza. Jest do wszystkich systemów.

Tylko łatki - odblokowujące R-Linka do wgrywania aplikacji i map nieoficjalnych jest przypisana do systemu.

11 godzin temu, tomi222 napisał:

I jak spostrzeżenia po kilku dniach?

Na razie nie miałem dłuższej trasy. Ale nawigacja śmiga. Ustawień jest multum, łącznie z 64 skórkami. Wygląd jak w garminie, czy kolory letnie i zimowe itd.

Fajnie wygląda horyzont z chmurami, a w nocy z gwiazdami.

U mnie nie działa tylko ukształtowanie terenu, choć jest włączone w ustawieniach. Prawdopodobnie działa tylko z mapami Here a ja mam TomToma.

20230516_092932.thumb.jpg.ac754f93577a12b3e7af450f6ea75dc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sylwekdm napisał:

Ta z mojego linku jest najnowsza. Jest do wszystkich systemów.

Tak raczej nie jest.

Wczoraj "buszowałem" po necie i trafiłem na ten temat i chyba autora tych modyfikacji.

Aktualna wersja jest z kwietnia,ale poprawki już są z maja.

I najważniejsze-każdy sytem ma swoją wersję patcha według informacji z tamtego forum.

Sam sprawdziłem i waga plików się różni,więc faktyczny każdy system ma swój patch.

Dwa cytaty:

""""Dla każdej wersji oprogramowania („firmware”) należy zainstalować odpowiednią wersję Patcha Skin. Funkcjonalnie wszystkie są takie same.:""

""""Instalacja na niewłaściwych wersjach oprogramowania układowego może prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji."""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tej stronie pisałem.

Są tam pliki instalacyjne wraz z plikami dźwiękowymi dla systemu r-link w wersji 7 i niższej dlatego też obawiam się,że komunikaty głosowe mogą nie być w pełni przetłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Grand scenic 4 2016, aktualizowałem rlink2 z wersji 7 do wersji 8, poszło bez problemu. Nastepnie ruszyłem z aktualizacją do wersji 9, wszystko wyglądało tak samo jak przy wczesniejszej aktulizacji ale niestety ekran się nie odpalił, radio nie ruszyło. USB nie zapisuje żadnych plików na nowym czystym pendirvie, telefon ładuje. Wyjąłem akumualtor i też bez efektów, ekran jest martwy. 

 

Czy ktoś może coś podpowiedzieć lub polecić fachowca? rejon Ostrówa Wlkp., lub Poznania. 

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7, 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, z wersji 7 do 8 trwało to około 7-10 minut. z Wersji 8 na 9 czekałem ponad godzine na wlaczonym zapłonie. W miedzyczasie byłem na lini z osobą która mnie prowadziła, od której kupiłem na allegro pliki i instrukcje do aktualizacji, kierowałem się samymi pochlebnymi opiniami. Ta osoba sugeruje że moduł jest do wymiany.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało mi zasugerowane ze bezpieczniej przejsc z 7 na 8 i z 8 na 9. Byc może pendrive byc wadliwy chociaż watpie, lub też coś go w schowku stuknelo podczas jazdy/aktualizacji.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie linki do aktualizacji na v9 dostępne za darmo choćby na tym forum i w całym internecie, a są sprzedawane na aledrogo. Masakra. Nie daj sobie wmówić, że to przez pena czy inną złośliwość rzeczy martwych. Sprzedawca jak się podjął to niech teraz naprawia na swój koszt. 

 

 

Jaki mialeś wersję rozruchową?

Skontaktuj się z :

 

Screenshot_2023-06-09-11-24-56-163_com.opera.browser.jpg

Będzie niedługo w Poznaniu. Ma dostęp do serwerów Renault i potrafi więcej niż ASO.

Jak trzeba będzie moduł wymienić, to też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź w DDT czy nie jest wyłączony ekran. Potrafi się przy update przestawić opcja. Konfiguracja dźwięku tez potrafiła się rozjechać. 

Jak będzie potrzebne radio jednak, odezwij się. Mogę Ci przygotować gotowe do zamontowania w aucie. W Scenic 4 akurat przyzwoicie się do niego dobiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

czytam, szperam i kusi mnie, żeby zaktualizować Rlink z v 2.x do 3.3. Jednak gdzieś mi się obiło o uszy, że po tej aktualizacji rozjeżdżają się linie kamery cofania. Mam MIV Bose rocznik pierwszy produkcyjny (2015 - rejestracja 2016). Tak więc:

 

1) Czy faktycznie linie kamery są błędne po aktualizacji?

2) Jeżeli tak, to czy da się to w prosty sposób naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!