Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja Systemu R-link 2


makintosz

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem wersję 9.0 w moim Kadjarze, widżet czyszczenia powietrza ciągle jest w menu w części Pojazd.

Można go uruchomić podczas pracy silnika.

Przy okazji pytanie: Czy ta funkcja działa automatycznie, tzn. jak czujnik odkrywa przekroczenie normy zanieczyszczenia, to się sam włącza, czy trzeba to zrobić samemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle ktoś wie jak działa ta funkcja?? Czy automatycznie włącza się cyrkulacja wewnętrzna w razie potrzeby gdy wzrośnie wilgotność użyje klimy, otworzy dopływ "świeżego" powietrza. Gdyby był jonizator, który działa to może on wychwytuje cząstki, tylko gdzie miały by się zbierać i jak je usunąć z układu?

Niemniej u mnie funkcja oczyszczania powietrza była w Rlinku 7, nie miałem jonizatora, uruchomiłem go w DDT4, ale pojawiał się błąd to go wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sylwekdm  resetowałem cały dział "Dźwięki i ostrzeżenia"  i ustawiłem wszystko na "on" ale nadal nie ma ostrzeżenia przed fotoradarem.
Przed aktualizacją do wersji 9 było ostrzeżenie przed fotoradarem.
Gdzie może być przyczyna?
Może należy zainstalować jeszcze raz mapę? Chciałem to robić, ale system nie chciał i dał komunikat "już zainstalowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ABCMegane napisał:

Przed aktualizacją do wersji 9

Jaką masz wersję v9? Mapy z Renault czy z alternatywnego źródła? Fotoradary były z mapami czy dogrywałeś?

Przypominam sobie, że jak podnosiłem wersję v9 na wyższą, też nie miałem ostrzeżeń, ale coś poklikałem i się pojawiły.

Jak będę chwilę przy samochodzie to popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9.0.35.501 i powiadomienia działają. Specjalnie dziś jechałem do najbliższego fotoradaru, aby sprawdzić.

Może zaktualizuj do mojej wersji, albo od razu do 9.0.37.xxx.

Pamiętam, że też przez jakiś czas nie miałem powiadomień, i jakoś się naprawiło. Możliwe, że po aktualizacji.

IMG_20230406_175032.thumb.jpg.dfd400280ef2cd177ec1404e2ea1fa27.jpgIMG_20230406_164852.thumb.jpg.aea98db3f64d441f51802ef4a7a094a3.jpgIMG_20230406_164637.thumb.jpg.131b7b8370bf07cb6b07beee29fc001c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwekdm Dzięki. Przypomnisz link do wersji 9.0.35?
Czy to ten?
https://drive.google.com/file/d/1lf0d5uirgnyjLcAy-QDyn55G-vehphb4/view

Tam jest tylko jeden plik typu glu.

Edytowane przez ABCMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolega @Scenic59podsunął mi na priva zapytanie czy to:

https://youtu.be/R_0km5R9aAg

ma prawo zadziałać. 

Znałem temat z francuskiego forum, ale jakoś nie byłem zainteresowany, aż do dzisiaj. 

Zarzuciłem tą nieoficjalną aktualizację i nawigacja w r-linku ożyła. 

Zmienił się całkowicie wygląd, doszedł horyzont z chmurami i wzniesienia 3d, prędkość aktualna wg GPS, fajny kompas itd.

Do tego mnóstwo nowych ustawień i rozbudowana funkcja radarów. Nowe ostrzeżenia i głosy.

Wrażenia super pozytywne, ale więcej napiszę jak potestuję w trasie i rozgryzę ustawienia.

Ale na francuskim forum zachwalają.

I teraz najważniejsze:

Do wgrania potrzebny skrypt taki jak do map. Kto ma nieoficjalne mapy wgrywa, tylko aktualizację. Do wersji v7 i poniżej, trzeba podobno dograć pakiet językowy. Od v8 nic nie trzeba robić.

Wgrywa się jak mapy. Aktualizacja trwa 2 min. ale później z minutę R-Link się restartuje. Aktualizację robimy na włączonym silniku i wyłączonym bluetooth.

Podobno działa na mapach oficjalnych i nie oficjalnych.

Najnowsza wersja z kwietnia tutaj:

https://cloud.electromera.com/index.php/s/YkH6JX9q3iKfGtP

Skrypty do poszczególnych systemów w linku pod filmem.

Ja wgrywałem na system v9 z nie oficjalnymi mapami. 

Wszystko robicie na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam, za żadne niepowodzenia.

IMG_20230509_183130.thumb.jpg.d06f86435f00dcff5d87a49f4ab62942.jpgIMG_20230509_150510.thumb.jpg.edcee8909c79afd1d7bdfaca9ebe6f7e.jpgIMG_20230509_150443.thumb.jpg.902c9ef9232ab635dc64b31689febbb6.jpgIMG_20230509_150404.thumb.jpg.a87dae7b45d66e87d147bfe8d058a727.jpg

 

Projekt jest cały czas rozwijany i poprawiany. Więc będą pewnie nowsze wersje.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!