Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urwany zawór - potwierdzenie diagnozy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

potrzebuje porady. Dostałem diagnozę od mechanika - Megane III 1.6 PB+LPG. Prawdopodobnie urwany zawór. Na komputerze pokazuje błąd cewek, po sprawdzeniu kamera nie widać uszkodzeń ale po sprawdzeniu kompresji na II cylindrze jest 3,5 bara. 
 

Samochód w trakcie jazdy spadł z obrotów, nie dało się dodać gazu, w końcu zgasł i nie dało się odpalić. Kręci normalnie, ale nie odpala. Sytuacja była trochę podbramkowa i nie mogłem go oddać do swojego mechanika, a „obcym” z natury nie do końca ufam i zastanawiam się czy szukać jeszcze potwierdzenia, czy faktycznie te objawy mogą na to wskazywać. 

Edytowane przez Bielu_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bielu_1 zmienił(a) tytuł na Urwany zawór - potwierdzenie diagnozy

Gaz ma 3,5 roku, zrobione 30 tysięcy kilometrów. Problemów przy instalacji raczej bym się nie spodziewał, robiłem to w zaufanym miejscu i to był trzeci samochód, w którym zakładali mi instalacje. Chociaż wiadomo, wykluczyć tego też nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,6K4M ma hydro-zawory;

  - luz zaworowy jest regulowany hydraulicznie,

  - przez ciśnienie oleju,

2 godziny temu, Bielu_1 napisał(a):

po sprawdzeniu kamera nie widać uszkodzeń ale po sprawdzeniu kompresji na II cylindrze jest 3,5 bara. 

Kiedy instalacja lpg była strojona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał(a):

Silnik 1,6K4M ma hydro-zawory

Dopytaj się dokładnie o wersje, bo może mieć szklanki. W M2 wszystkie miały hydropopychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej-2010 napisał(a):

Silnik 1,6K4M ma hydro-zawory;

  - luz zaworowy jest regulowany hydraulicznie,

  - przez ciśnienie oleju,

Kiedy instalacja lpg była strojona?

W zeszłym roku, w trakcie okresowego przeglądu instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bielu_1 napisał(a):

W zeszłym roku, w trakcie okresowego przeglądu instalacji 

1/ Strojenie powinno być ;

     a/ na trasie,

     b/ z użyciem sondy szerokopasmowej AFR,  

2/ Chodzi o to, żeby mieszanka ;

      a/ nie była za uboga ;

             - bo to powoduje nieodwracalną destrukcję silnika z zapłonem iskrowym, przypalanie zaworów, 

      b/ ani za bogata;

           - bo powoduje zanieczyszczeni środowiska niedopalonym paliwem, niszczeniem katalizatora

3/ Szerokopasmowa sonda mierzy proporcje ilości tlenu jaką musi dodać ( lub ująć ) do spalin, aby te doprowadzić do λ = 1,

4/ Jakie objawy w pracy silnika były przed awarią ??( kompresja 3,5 bar na II cylindrze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Trudno mi się odnieść do strojenia gazu, oddaje go do zaufanego gazownika i wierzyłem na słowo, że wszystko jest ok 🙂 

Objawów przed awaria absolutnie żadnych, po prostu w trakcie jazdy spadł z obrotów i już nie odpalił. Wcześniej nie dawał żadnych oznak, że coś się dzieje. 

@szwagier24a tego nie sprawdzałem. Jutro mimo wszystko odstawiam do innego, nieco bardziej zaufanego warsztatu, po przedstawieniu objawów i diagnozy poprzedników gość stwierdził, że jego zdaniem jest to problem elektromechaniczny, a nie mechaniczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbieram samochód od mechanika. Nie potwierdził diagnozy poprzedników, okazało się, że siadła pompa paliwa, robiła zwarcie, paliła bezpiecznik. Wymiana + robocizna 950 zł, czyli jednak sporo mniej niż wymiana silnika, którą proponowali poprzednicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że na trzech cylindrach silnik kulawo, ale będzie pracował. Obstawiałem czujnik położenia wału lub pompę.

Pewnie pomiar sprężania był niedokładnie zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!