Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe odcięcie zapłonu i brak możliwości odpalenia auta bez karty w czytniku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam w mojej Megance dodatkowe odcięcie zapłonu zamontowane przez któregoś z poprzednich właścicieli i chciałbym się go pozdbyć.

 

Wygląda to tak, żeby odpalić auto muszę włożyć kartę do czytnika kliknąc ukryty przycisk + standardowo oczywiście pedały. Między przyciskiem a wciśnięciem pedałów nie ma różnicy w jakiej kolejności to zrobię.  Sam przycisk ukryty jest dość [ciach]!#@, bo muszę otworzyć skrzynke bezpieczników i zabezpieczony on jest dodatkowym bezpiecznikiem 5a(przynajmniej tak to wygląda). Od guzika idzie sobie kabelek w wiązke pod kierownice(zdjęcie). Do czego może to byc podpięte? Spotkał ktoś coś takiego?

 

Druga sprawa jak włączyć start zapłonu bez wkładania karty do czytnika? Mam do dyspozycji icar2 z payclip (nieznalazłem tej opcji) i ecu tweaker, mogę pobrac też ddt4all jakby było prościej, tylko potrzeba mi nazwy tej opcji i gdzie tego miej więcej szukać, w poradniku kolegi @aniewa jest opcja aktywacji hf, ale brak mi w nim tłumaczenia co zmieniają podkreślone opcje, pomoże ktoś i wskaże właściwą opcje?

WhatsApp Image 2024-10-20 at 12.03.57.jpeg

aktywacja HF - doorlock.jpg

aktywacja HF - SES function.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ravven napisał(a):

Druga sprawa jak włączyć start zapłonu bez wkładania karty do czytnika?

Skąd przekonanie, że funkcja wolnych rąk jest w aucie?

7 godzin temu, ravven napisał(a):

Od guzika idzie sobie kabelek w wiązke pod kierownice(zdjęcie). Do czego może to byc podpięte? Spotkał ktoś coś takiego?

Może być podpięte do przekaźnika połączonego na funkcję podtrzymania albo do gotowego modułu realizującego taką funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja druga Meganka i HF działa jak w poprzedniej, otwiera zamki, zamyka się kiedy odchodzę, tylko nie włącza zapłonu.  Rozkodowałem też VIN.

Brzmi skomplikowanie, zostaje mi tu chyba droga po kablach.

Wracając do HF mam już ddt4all, konfiguracja w SES wyglądają jak na screenie. Czy któraś z tych opcji włącza zapłon, czy to ustawia się w innym module?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ravven napisał(a):

Od guzika idzie sobie kabelek w wiązke pod kierownice(zdjęcie). Do czego może to byc podpięte? Spotkał ktoś coś takiego?

Być może do czytnika karty lub blokady kierownicy. Spróbuj to odpiąć.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aniewa napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Sprawdzę dziś wieczorkiem jak wrócę z pracy i dam znać, bo szczerze to nie pamiętam.

11 godzin temu, aniewa napisał(a):

masz wyłączoną funkcję ANTI_HIJACK_CF

Tak mam ją wyłączoną, podrzucam screeny ustawień jedyna różnica jaką zuważyłem jest w SES, CF_VSC_CAR_BODY_AND_THATCHAM - mam Tuning LF K95, w poradniku na screenie jest Tuning LF B95, nie widziałe tego wczoraj, robi to jakąś różnice?

 

 

doorlock.jpeg

ses.jpeg

Edytowane przez ravven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!