Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

W Visu nie znajdziesz typów konektorów. Sicma to nie są konektory do kostki ECU, one mogą pasować do kostki włącznika tempomatu, a na pewno pasują na końcówki w tym włączniku bo mam je założone na razie bez kostki. Do kostki ECU jak i do innych typu Quad Lock wchodzą MQS o których pisałem wcześniej w tym temacie.

 

Pierwsze trzy fotki znalezione w sieci, ostatnia jest moja.

Odchylamy plastik z obu stron jak na fotce poniżej

thumb_hosting_zdjec_1459929551__1.jpg

dzięki temu możemy zsunąć górną część

thumb_hosting_zdjec_1459929629__2.jpg

odsuwamy zieloną szufladkę

thumb_hosting_zdjec_1459929694__3.jpg

i możemy wsuwać konektory bo nic więcej nie trzeba już rozkładać

thumb_hosting_zdjec_1459929995__cam00141.jpg

konektory trzeba wpychać głęboko aż usłyszymy kliknięcie, może iść ciężko bo trzeba przebić się przez petrożel chroniący przed korozją i wilgocią.

 

Jeśli chcesz znać typ konektora kostki 1519 wyjmij jeden bo musi się dać, choć nieraz są zmyślne klapki zatrzaski itp., ale jak na razie każdy do którego był sensowny dostęp udało mi się wyjąć. Jak nie chce mi się grzebać albo jest problem z dostępem itp. próbuję dobrać na podstawie oględzin i zdjęcia.

Opiszę Ci to na pewnym przykładzie. Niżej masz fotkę gniazd bezpieczników z komory silnika.

thumb_hosting_zdjec_1459932374__cam00162.jpg

Będę zakładał grzałkę do nagrzewnicy i zasilanie ma iść stamtąd, a okablowania nie ma dla gniazda bezpiecznika nr 7 i 9. Ktoś pisał w temacie grzałek że koszty duże aby tam dołożyć itd. Połączenie wspólne idące z akumulatora dla wszystkich bezpieczników jest. Brakuje tylko "drugiej" strony którą zabezpiecza dany bezpiecznik czyli potrzebujemy tylko odpowiedniego konektora i przewodu. Na tym zdjęciu widać tylko końcówkę konektora, prawie każdy ma jakiś charakterystyczny szczegół.

thumb_hosting_zdjec_1459932436__cam00164.jpg

Szukając w google grafika po różnych nazwach np. konektor bezpiecznika maxi lub żeński o danej szerokości itp. oraz u sprzedawców konektorów na allegro po nazwie lub poprostu przeglądając co mają w ofercie udało się znaleźć mam nadzieję odpowiedni konektor jak poniżej. Choć na 100% pewnien go nie jestem i być może będę wyciągał oryginalny.

Zdjecie zapożyczone z serwisu aukcyjnego.

thumb_hosting_zdjec_1459932762__ducon.png

Jak widać lekko nie jest i trzeba czasem trochę czasu poświęcić.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem jak to jest u mnie i zwijacz bez opcji na tempomat.

thumb_hosting_zdjec_1459956682__cam00165.jpg thumb_hosting_zdjec_1459956908__cam00166.jpg

Nawet kostka jest inna.

thumb_hosting_zdjec_1459956934__cam00167.jpg

Piny trochę widać ale czy są takie same to nie wiem.

Sprawdziłem też potencjometr gazu i mam wersje niby bez punktu oporu (końcówka nr ...268) ale działa przy mocnym wciśnięciu pedału.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda identycznie jak piny od wtyczki w module pod maską dla wtyczki gdzie wpinamy pin dla świateł dziennych pod pin dla skrzyni automatycznej, identyczny jest dla wtyczki przycisku start/stop, pewnie w wielu miejscach jest identyczny.

post-54541-0-43988000-1459958850_thumb.jpg post-54541-0-19503600-1459958871_thumb.jpg post-54541-0-75965200-1459958890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK z tego co szukałem po allegro to jest to SICMA 2.8mm. Dzięki za odpowiedź.

 

Wygląda identycznie jak piny od wtyczki w module pod maską dla wtyczki gdzie wpinamy pin dla świateł dziennych pod pin dla skrzyni automatycznej,

Jakie oznaczenie w VISU ma ta wtyczka?

 

Co do plusu po zapłonie to widzę, że jest brane z wtyczni 1337.

Z tego co wyczytałem w Visu, wtyczka ta znajduje się w czarnym boxie z przekaźnikami i bezpiecznikami w prawej części komory silnika i w kilku rodzajach.

Czy istnieje jakiś niezawodny sposób weryfikacji, który rodzaj wtyczki u mnie występuje? Jak w ogóle znaleźć tam tą wtyczkę? Dołączam screen z VISU.

post-86688-0-62238200-1460023041_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Visu to nie wiem, ale w pdf-ach technicznych, część elektryczna, oznaczenie wtyczki: PPM2, pewnie identyczne piny będą w złączce PPH2, PPA

post-54541-0-49476600-1460028815_thumb.jpg

1337 jest oznaczeniem ogólnym: (MODUŁ ZABEZPIECZAJĄCY I PRZEŁĄCZAJĄCY) w który wchodzą te wtyczki.

Obstawiam że jak byś odwiedził jakiś szrot to pewnie wyciągnął byś za grosze takie wtyczki z kawałkami kabelków. Najlepiej wcześniej określić w które wtyczki się będziesz wpinał i takowe wtyczki sobie załatwić z wiązki.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co męczyć się z 1337 jak wszystko masz blisko, pisałem to już wcześniej. Z komory silnika tylko 4 przewody z kostki komputera. Masa i pozycyjne w kostce regulacji swiateł a plus po zapłonie obok w skrzynce bezpieczników.

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomatu nie musisz aktywować, działać powinien od razu po zamontowaniu wszystkich podzespołów. Odhaczyć/włączyć musisz tylko w liczniku obecność tego systemu w samochodzie czyli wyświetlanie informacji o tempomacie.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamontowałem tempomat jak go uaktywnić

czy można uaktywnić tempomat przy pomocy interfejsu ELM327?

co dalej jak zrobić ?

 

Pozdrawiam

Tak, w tym temacie masz informację jak aktywować tempomat w ELM327.

Ja wykorzystałem telefon z androidem. Zainstalowałem aplikację terminal dla wifi (na bluetooth też jest).

Na włączonym zapłonie połączyłem telefon z elmem wpisałem komendy i włączyłem tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci we wcześniejszym moim poście masz tu linka i sobie wybierz: Sklep Google Play

 

Co do modułu zabezpieczeń to mam problem - wyjąłem go niestety u mnie wygląda trochę inaczej niż w instrukcji serwisowej. Szukam + po zapłonie zabezpieczonego bezpiecznikiem najlepiej kabinowym z PPM2 oraz wtyczki z wyprowadzaniami na przeciwmgielne przednie. W załączniku przesyłam zdjęcie mojego modułu rocznik 2008.

post-86688-0-61630700-1460187836_thumb.jpg

Edytowane przez apw911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kostka regulacji świateł

Chcę się upewnić,

+ pozycyjny lewy z pinu 3 w kostce. Czy lepiej z 7 bo zabezpieczony?

Masa z pinu 4 tej samej kostki.

 

Skrzynka bezpieczników pod deską

+ Po zapłonie (Żółty przewód)

20160411083021467.pdf

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!