Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Ewidentnie blokada do szybkiej naprawy aby się nie obudzić z zablokowaną kierownicą i niemożliwością odpalenia samochodu, pół biedy jak całkiem przestanie tylko blokować. Nie za bardzo da się ominąć zwijacz, chyba że gdzie indziej zamontować przyciski.

Co znaczy wymiana za 100zł? 25zł znaczy że sama taśma bez końcówek czyli trzeba sobie lutować?

A masz może sterowania od radia? sprawdź czy z tyłu nie ma jakichś przycisków, może poprzedni właściciel ze względu na walniętą taśmę zamontował je gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co muszę zrobić aby naprawić tą blokadę? Wymiana może źle to napisałem bardziej mi chodziło o naprawę samej taśmy zwijacza (http://el-cars.pl/oferta/wymiana-tasmy-airbag/). A taśme to mówię o takiej http://allegro.pl/tasma-airbag-zwijacz-renault-megane-ii-nowa-scenic-i6270405579.html . Sterowanie radia mam, zwijacz wygląda na oryginał z valeo i logotypami Renault i z wybitą datą produkcji 2003.x.x, więc może jeszcze fabryczny? :P Z tyłu żadnych przycisków nie ma dodatkowych zamontowanych przez kogoś innego

 

EDIT: Do naprawy tej blokady w najgorszym wypadku potrzebuje wymienić to http://allegro.pl/czysta-blokada-kierownicy-renault-megane-scenic-ii-i5060183699.html ?

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blokady są odpowiednie tematy, tam poczytaj...

Nie chce mi się wierzyć że nie ma u ciebie w mieście ogarniętego elektronika co ma jakiś serwis etc... w razie co warto podjechać przy okazji i zapytać, może grosze zapłaciłbyś za polutowanie takowej taśmy... jak nie no to dużego wyboru nie masz...

A co do zamontowania przycisków w innym miejscu to czasem tak to ludzie robią, drugie zdjęcie z postu: LINK

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to tematów o blokadzie jeszcze poszukam, oryginalnie w mojej Megane nie było radia to więc i pilota. Radio i pilot montowalem samodzielnie więc są w oryginalnym stanie bez dziur i innych udziwnień. Wymienię taśmę jak znajdę elektryka który to polutuje. Zrobię blokade kierownicy i będę się cieszył ;) Także dzięki bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów. Czy któryś z kolegów posiada do sprzedania włącznik tempomatu do Renault Megane ii? Przeszukałem internet, dzwoniłem na szroty w Łodzi i okolicy i nigdzie nie ma. Z tego co się dowiedziałem to włacznik z Laguny II nie pasuje. Poratuje ktoś?

Edytowane przez retro23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik, tylko przesyłka droga lub Mój odnośnik. Ogólnie to szukaj pod "regulacji świateł". Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza twarz źle Cię zrozumiałem :D Kupić się da, ale w całości. Nigdzie nie widzę samego włącznika do tempomatu tylko cały zestaw. Ale dzięki za pomoc. Musze się przejechać po szrotach w Łodzi może coś wyhacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zamontować tempomat, ale z postów które przeczytałem nie udało mi się jednoznacznie wywnioskować czy w przypadku gdy mam w aucie fabryczną, wolną kostkę z przewodami pod tempomat czy będę musiał dokupić również czujnik położenia pedału sprzęgła?

 

Podsumowując, w przypadku gdy mam instalację (białą kostkę z 5 przewodami przy przyciskach ASR, regulacji świateł i regulacji podświetlania) potrzebuję dodatkowo:

-zwijacz pod tempomat

-poduszka powietrzna kierownicy + przyciski (czy poduszki są uniwersalne, niezależnie od tego czy jest to phI / phII?)

-przełącznik tempomatu pod kierownicę

-czujnik położenia pedału sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

-zwijacz pod tempomat

-poduszka powietrzna kierownicy + przyciski (czy poduszki są uniwersalne, niezależnie od tego czy jest to phI / phII?)

-przełącznik tempomatu pod kierownicę

-czujnik położenia pedału sprzęgła?

-zwijacz pod tempomat- TAK chyba że umiesz przerabiać taśmy.

-poduszka powietrzna kierownicy- uniwersalna ale inne wykończenie ( PH I a Ph II )

- przyciski potrzebne jeśli chcesz oryginał

-przełącznik tempomatu pod kierownicę- TAK

-czujnik położenia pedału sprzęgła? - NIE bez tego też jeździ i nie ma problemu.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam w zasobach kilka elementów do ruszenia z montażem tempomatu.

Kierownica (zużyta więc trzeba użyć tej już posiadanej) z przyciskami do tempomatu + przycisk włącznika z ramką i pozostałymi elementami.

Mam też pająka pod tempomat ale ma uszkodzoną taśmę.

ogłoszenie

 

Chętnie podzielę się tymi skarbami.

Jak ktoś z okolicy lub będzie przejazdem to pomogę w montażu.

post-22884-0-67688600-1474981604_thumb.jpg

Edytowane przez Antracyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!