Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja osobiście uważam, że to jakieś dziwowanie z tymi mikroprzełacznikami z ASO. Jakies kombinowanie. Ja kupiłem w ASO, w maju minęło 2 lata od wymiany wszystkich czterech. Nadal wszystkie działają bez zarzutu. Na forum jest na pewno więcej osób, którym działają długo. W ASO się nie pieprzą z szukaniem jakiś bardziej wytrzymałych itp. i wkładają swoje. W skali kraju, albo nawet Europy, licząc wszystkie ASO to w ciągu roku wymieniają ich z tysiące - nie po to by po dwóch tygodniach czy miesiącach znów robić w ramach reklamacji sobię tą samą robotę.

Ja - być może bez uzasadnienia - obstawiam, że te opisane krótkotrwałe działanie niektórym forumowiczom styki - to ich wina, a raczej niedokładnej wymiany.

 

Panowie ale kombinujecie jak koń pod górę. Ja wymieniałem rok temu wszystkie włączniki zakupine w ASO i do tej pory nie mam żadnych z nimi problemów

 

 

Ja nie wiem Panwie Co wy tacy uparci na to ASO ? Jak kupiłem hermetyczne z strony którą podał kemilk, pasują idealnie. Jednak na guzikach od wewnątrz zrobiłem kropki z kleju na gorąco. Bo jednak standardowa kulka z aso jest trochę wyższa. Manual z tego tematu bardzo mi pomógł. Jednak mam inny problem, jeszcze przed wyminą przełączników da zamykania z dnia na dzień przestały działać foto komórki do automatycznego otwierania drzwi.

Żeby było zabawnie na raz z obu stron. Czym to może być spowodowane ? Czy to tych fotokomórek są jakieś bezpieczniki ?? Przy zmianie swichty zauważyłem że na klamce od strony pasażera odczepiło się to male okrągłe lusterko ?

Czy to mogło być przyczyną awarii fotokomórek z obu stron ?

Edytowane przez SSSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem uparty na ASO. Ja jestem zwolennik wygody. A to daje mi właśnie styk z ASO. Poszedłem, kupiłem, wymieniłem bez kombinowania. "Posyłam" ludzi do ASO, bo ciągle czytam: gdzie można kupić taki hermetyczny (w końcu ktoś dał link); jakie to ma wymiary; które polecacie itd. Ty piszesz dodatkowo, że jest za niski ten mikrostyk i znów kombinowanie z jakimś klejem (kropki kleju itd.) - zaś dodatkowa robota.

A ja wolę kupić bez stresu czy pasuje, zamontować bez kombinowania (gdy nie pasują, kropki kleju itp) i jeździć.

A każdy robi jak uważa.

Co do Twojego problemu - to nie znam rozwiązania i przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jestem posiadaczem Meganki II 1.6 2004r od jakiegoś miesiąca. Mam kilka małych problemów.

1. Na początku zaraz po zakupie, klapa od bagażnika nie chciała się zamknąć. Rozebrałem zamek, przeczyściłem, dalej nic. W końcu za każdym razem przed zamknięciem klapy muszę nacisnąć ten przycisk, który ją otwiera. Słychać "bzyknięcie" i wtedy się zatrzaskuje normalnie.

2. Otwieranie na wsadzenie ręki między klamkę a drzwi (przez tą fotokomórkę) działa tylko w prawych tylnych drzwiach. Od początku raz działało raz nie w pozostałych, a teraz w ogóle. Co może być przyczyną? Dodam, że poza tym system HS działa świetnie. Karta w kieszeni, autko odpala. Zamykam przyciskiem. Jednak do otwarcia muszę pociągnąć za klamkę 2 razy bo ta fotokomórka nie działa w 3 dzrwiach.

3. Przycisk w znaczku na klapie bagażnika w ogóle nie działa. Wciskam i nic się nie dzieje.

Jakieś sugestie/pomysły?

Może nie są to jakieś awarie, ale skoro HF jest to czemu ma nie działać :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Wiecie (albo ktoś sam wymieniał) gdzie można wymienić te mikroswitche w Lublinie? Oczywiście nie w ASO, skoro ma to podziałać nie tyle, ile oczekiwałby człowiek :D . Chętnie sam bym spróbował, ale nie posiadam lutownicy (a kupować, żeby zrobić jedną rzecz też nie chcę), a poza tym moje zdolności techniczne nie stoją nawet na średnim poziomie i nie chciałbym bardziej zaszkodzić niż pomóc. Poza tym samochód nie mój, tylko mojej dziewczyny, więc jakbym coś spaprał to byłoby nieciekawie ;) . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, że mikroswitche nie działają, to swoją drogą, ale fotokomórka kierowcy, raz działa, raz nie, w 3/4 czasu muszę pociągnąć za klamke, 1/4 zadziała fotokomórka. Fotokomórka pasażera nie działa w ogóle, co jest? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie chciała się zamknąć.

2. a teraz w ogóle

3. Przycisk w znaczku ogóle nie działa

 

Wszystko jest do zrobienia samodzielnie, ale na odległość niestety nie, gdyz przyczyn moze być wiele ale z reguły są one elektryczne. Sprawdź na poczatek bezpieczniki i przewody(mogą być uszkodzone - zerwane lub zwarte) a także złącza przy drzwiach (rozłącz jedno i wtedy sprawdź reszte drzwi i tak po kolei. A jak to nie pomoże to odepnij akumulator na godzinę (najpierw zdejmij klemę minus!) i potem zamontuj akumulator. Wtedy zobaczysz czy pomogło ( po odpieciu akumulatora musisz nauczyć komputer otwierać szyby - jak to się robi to znajdziesz na forum). Jak nie pomogło to trzeba szukać dalej aż do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ja proponuje zamiast silikonu zastosować klej na gorąco. Kiedyś podczas wymiany tych mikrostyków zastosowałem silikon, to działały tylko 2 tygodni, przy następnej wymianie, zalałem te mikrostyki klejem na gorąco, i juz pół roku działają bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Mam problem z Hands free. Byłem dzisiaj na myjni i po powrocie do domu zauważyłem, że samochód się sam zamyka. Otóż robi to bez względu na to czy mam kartę przy sobie czy nie. Jak wysiądę z samochodu , minie ok 30 sekund, migną kierunkowskazy dwa razy i samochód zamknięty. Czy zamókł któryś czujnik w klamce? Poza tym nie ma żadnych innych objawów- samochód się zamyka za pomocą przycisków w klamkach i otwiera po włożeniu ręki za klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Podpinam się pod opisany problem bo mam to samo. Problem jak dotąd się nie pojawiał, nastąpił dziś kiedy był dość duży mróz -12.

Do auta wsiadłam normalnie, drzwi bez problemu się otworzyły (free hands) , po dojechaniu na miejsce niestety nie mogłam zamknąć auta. Nagle wszystkie 4 przyciski stały się nie aktywne :)

Blokada drzwi natomiast normalnie się zamyka po przejechaniu paru metrów.

Z tego co czytałam inni chociaż z karty-pilota zamykają auto , u mnie niestety nawet w ten sposób nie zamykam bo się nie da , nie jest aktywna ale bateria jest dobra skoro nie ma komunikatu o wymianie baterii, poza nie dawno była wymieniana.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie miewali już różne objawy i różne były rozwiązania. Poczytaj forum, gdzieś były już podobne historie. Możesz spróbować odłączyć aku na jakiś czas (trzeba później wpisać kod radia i przyuczyć szyby), możesz sprawdzić wtyczki drzwi i bezpieczniki. Chyba był jeszcze jakiś hint ale w tej chwili nie pamiętam...

A co do zamknięcia auta, to spróbuj przed wyjściem otworzyć drzwi, przytrzymać przycisk zamykania na konsoli i po zaryglowaniu drzwi wyjść i zatrzasnąć.

Edytowane przez punxhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze łatwiejszy sposób. Wystarczy przekręcić w każdych drzwiach dzinksa do zamykania awaryjnego ich jeżeli są problemy z centralnym.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!