Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zeskrob albo zeszlifuj drobnym papierem ściernym farbę z puszki po browarku, wytnij nożyczkami prostokątny kawałek, połóż oczyszczoną stroną do góry na jakiejś sklejce, albo czymś miękkim a sztywnym i odpowiedniej średnicy wybijakiem do gumy lub skóry za pomocą młotka wytnij sobie takie kółeczka. Tym narzędziem i brzegi będziesz miał odpowiednio do dołu pozaginane na całym obwodzie. Potem tylko odpowiedni klej i możesz następny browarek otwierać ale już w innym celu. :D

PS.

Mozesz spróbować z denkiem tej puszki jeśli to z boku byłoby za cienkie.

 

Dodano: 15 sty 2013 - 01:10

artuoi dobrze kombinujesz, tak to działa. W opisie o którym wspominałem, że bez lusterka też działa, nic nie było o skalibrowaniu i ukierunkowaniu wiązki IR. Ta mogła się obok wyznaczonego miejsca w srebrnej klamce odbijać i wracać do odbiornika...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi na moje oko dioda Ci słabo świeci, ja bym zrobił doświadczenie... Pilot jakikolwiek nawet od telewizora, karta w kieszeni świecimy na czujnik i przysłaniamy łapką...powinno zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgen-dzieki za pomysł. Puszka to dobry materiał na listerko.

Artuoi-mozesz troche rozwinąć kwestie zasady działania tego układu poniewaz nie bardzo rozumiem.

Artuoi-mówisz zeby pilot od tv swiecic na jedną z dwóch diód układu HF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka to dobry materiał na listerko.

A to z tej puszki jeszcze lepsze, niekoniecznie na lusterko.:D

mozesz troche rozwinąć kwestie zasady działania tego układu poniewaz nie bardzo rozumiem.

W uproszczeniu, sorry za jakość to tylko paint

post-2372-0-95693400-1358212669_thumb.png

podobne układy były kiedyś stosowane jako zabezpieczenie przy bramach automatycznych, zaletą było to, że nadajnik i odbiornik były w jednej obudowie i tylko w jedno miejsce trzeba było kabel doprowadzić. Na drugiej stronie wjazdu wystarczyło tylko lustro zawiesić w odpowiednim miejscu.

Na tych urządzeniach pisało jeszcze ZDIEŁANO W CCCP

Z pilotem bym nie eksperymentował i tak to musisz do czegoś podłączyć by miało zasilanie.

Poza tym sygnał IR nie jest taki sam dla wszystkiego. Dlatego też kazdy sprzet ma swojego pilota i nie przeszkadzają sobie, Starszych scenioli też pilotem od telewizora nie otworzysz, choć kluczyki i odbiorniki na IR pracowały.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gojgen, właśnie o czymś takim jak narysowałeś mówilem kilka postów wcześniej. Artuoi opisał to tak profesjonalnie ze myślałem ze mu o cos innego chodzi. Dzisiaj rano sprawdziłem stronę pasażera u mnie która dziala bez zarzutu. Wnioski:

-lusterka również brak ale ten klej który był pod nim nie jest popękany

-wsadzilem kartke papieru która przecieła wiązke IR (zamiast dłoni)-zamki również zostały odryglowane

Mam jeszcze jeden pomysł na eksperyment-chcę po stronie pasażera w miejscu gdzie jest ta kropka wstawic cos co bedzie pochłaniało falę-i wtedy sprawdzic czy czujnik caly czas bedzie dzialał. Tylko mysle co tam wstawic...-gąbkę?

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szkoda czasu na szukanie odpowiedniego materiału. Zauważ, że wiązka IR nawet od dłoni się odbija. Skieruj dłoń w stronę czytnika z telewizora, (jak to lusterko w klamkach) a jego pilot skieruj na dłoń dioda w jej stronę. Jeśli pilotem odbitej wiązki nie zasłonisz, to telewizor zareaguje na naciskanie przycisków. Nawet z kilku metrów.

Gdyby to była tylko sama wiązka to identycznie by się działo pomiędzy czujnikami w drzwiach i klamkami. Wsuniecie tam dłoni też by odbijało promień w stronę odbiornika. Tu znacznie ma sam sygnał, kodowana częstotliwość i czułość odbiornika.

Ostatnio zamki mi się odblokowały jak z za klamki wymiatałem zalegający tam śnieg przy odśnieżaniu auta, a to tylko kilka włosów zmiotki tam się znalazło.

Wcześniej zmiotkę miałem w bagażniku i tylko on został otwarty, zamki drzwi nadal były zablokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgen...jaki z tego wniosek? Co robic dalej?

Jedna uwaga-siła diody w klamce nie musi byc tak samo mocna jak pilot TV. Zwróć uwagę że niektóre piloty tv działają lepiej a niektóre gorzej...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek- naprawić to co nie działa i nie zawracać sobie głowy działającą stroną.

Ewentualnie wkleić i w tą klamkę blaszkę skoro jej brakuje, domowa produkcja większej liczby jak jedna potrzebna zajmuje tylko chwilę

O pilocie z telewizora wspomniałem przykładowo, związek to tylko ten sam tor transmisji sygnału sterującego- IR.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z pilotem TV nietrafiony sprawdziłem organoleptycznie, widzi mi się że długość fali ma znaczenie. Co do materiału nieodbijającego IR hmmm... u mnie działa nawet w zamszowych rękawiczkach. Sprawdzałem dziś aparatem telefonu czy "widać" emisję IR i tu też wynik ujemny. Mróz i śnieg skutecznie zniechęcają aby to rozebrać zabrać do domu i zgłębić temat:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe-tak czy inaczej dzieki za chęci i pomoc Panowie. Czyli na ten moment jedyny nasz pomysł to złożenie tego wszystkiego do kupy i przyklejenie pod klamkę kawałka blaszki z puszki do piwa...

[edit] Tylko ja wpijaka do gumy nie mam :D

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak, dzisiaj zloze i sprawdze

Aluminium z puszki po Lech Shandy mozna ciąć zwykłymi nozyczkami...bez problemu

thumb_hosting_zdjec_1358316403__2013-01-15-824.jpg

thumb_hosting_zdjec_1358316050__2013-01-15-826.jpg

A tak BTW wyglądała i wygląda moja klamka po malowaniu:

thumb_hosting_zdjec_1358316474__2013-01-14-812.jpg

thumb_hosting_zdjec_1358316495__2013-01-15-827.jpg

Jakby kogoś interesowało:

-papier scierny po kolei 360,500,800,1000

-podkład do plastiku-zwiększający przyczepnosc

-spray w kolorze nadwozia

-lakier bezbarwny

Edytowane przez Tommi3737
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien - z tym śniegiem to dałeś mi do myślenia,za klamką ostatnio miałem pełno śniegu (nie widać było klamki)wsadziłem dłoń wypychając śnieg ,a zamki się otworzyły.Teoretycznie biorąc śnieg powodował że diody się nie widziały a jednak zadziałało na włożenie ręki.Dziwne jak to w końcu działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem i wróciłem. Sukces Panowie:

-założylem nowy czujnik i złożyłem go na aucie wraz z klamką z przyklejonym kawalkiem puszki-dziala idealnie.

-zrobilem test-nakleiłem krzywo kawalek tasmy izolacyjnej w ten punkt-nie dziala

 

Wiec z tego wynika ze zasada dzialania jest taka jak to wymyslilismy i goigien narysował. Lusterko po drugiej stronie nie jest konieczne ale musi byc cos innego co odbija fale IR. U mnie byl pomarszczony stary klej-widocznie dobrze pochłaniał te fale i się nie odbijały od niego...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jak to w końcu działa?

A bo ja wiem??

Miałem tak samo klamki zasypane. Jak karty nie było w pobliżu to zapewne nie były aktywne ani nadajnik ani odbiornik. Widzieć się nie mogą bo by dłoń nie przecinała wiązki IR, dlatego tam chyba jest jakaś przesłona która na szkicu zamieściłem. (tak przynajmniej było w tych sowieckich układach jakie z przed kilkunastu lat znam)

A co do śniegu to przecież kryształki lodu, a ten może fizycznie mieć lepsze zdolności odbijania wiązki IR jak matowa blaszka, czy czarny plastik po jej odpadnięciu.

 

Dodano: 16 sty 2013 - 23:46

Nel chyba kol Tommi3737 udzielił powyżej wyjaśniajacej odpowiedzi w tym temacie. :D

Tommi gratuluję udanej naprawy ;)

 

Dodano: 16 sty 2013 - 23:51

-założylem nowy czujnik

A może to nie blaszka, a nowy czujnik naprawił uszkodzenie. Na blaszkę w tym zestawieniu wskazuje 50% szans. 100% byłoby jakby była doklejona blaszka i stary czujnik......

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!