Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak jakby mi się odłączyła cała strona kierowcy....

Jednym z powodów tego że odłączy się cała strona jest zwarcie styków mikrowłącznika (dzieje się tak jak się psuje, zaśniedzieje i po naciśnięciu pozostanie w pozycji zamknietego obwodu elektrycznego). Komputer wtedy wyłącza całą stronę. Możesz sprawdzić czy tak jest w twoim przypadku rozłączając całe drzwi na słupku. Odłącz jedne i sprawdź czy drugie działają i na odwrót (no chyba że obydwie klamki szlak trafił).

 

Opisalibyście w krokach/wrzucili jakieś fotki

W dziale download masz manuala jak zdjąć klamkę i dodatkowo w prosty sposób wyciągasz klamkę wewnętrzną (przeczytaj np. 235 post w tym temacie) i wymieniasz w niej czujnik. Niestety nie da się tego zrobić od zewnątrz trzeba ściągać tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mireczek na ten moment u mnie strona kierowcy jesli chodzi o HF nie dziala wcale. Wtyczke od strony kierowcy odlaczylem i spryskalem preparatem do stykow elektrycznych ale nic nie pomoglo. Jednak lampka, glosnik oraz antena i hf w tych drzwiach dziala.... Przycisk w drzwiach kierowcy jest nowy zalozony przezemnie miesiac temu.

Jesli chodzi o strone pasazera to razem ze strona kierowcy przestal dzialac przycisk z ktorym wczesniej nie bylo problemow. Czujnik obecnosci reki dziala ok.

Przycisk na klapie niezmiennie przez ten caly czas dziala poprawnie.....

 

Napisano z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczke od strony kierowcy odlaczylem i spryskalem preparatem do stykow elektrycznych ale nic nie pomoglo.

Nie chodzi o to, że wtyczka nie łączy tylko przycisk (mikrowłącznik, ten co wymieniałeś) robi zwarcie - też np miałem tak po wymianie gdy zasmarowałem go silikonem który blokował mikrowłącznik. Pisałem tylko, że możliwe jest, że jak nie masz sprawnego systemu tylko z jednej, ale całej strony, to może być zwarcie. Wtedy musisz odłączyć na słupku i zostawić odłączone, podczas gdy sprawdzasz czy działają drugie drzwi i następnie odwrotnie zamieniasz drzwi. Jak nie działa hands free to i tak cała inna elektryka w drzwiach będzie działać. Jeżeli cokolwiek z systemu hands free działa z którejś strony to zwarcie mikrowłącznika z tej samej strony odpada i musisz szukać dalej.

Mireczek na ten moment u mnie strona kierowcy jesli chodzi o HF nie dziala wcale. Jednak lampka, glosnik oraz antena i hf w tych drzwiach dziala....

Napisz czy cała strona nie działa czy jednak w jednych hf działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpię aby popsuł się włącznik który dopiero założylem i działał dobrze przez 2 tygodnie, oraz w tym samym czasie włącznik z drugiej strony który też do tej pory działał dobrze. Nie ogarniam tego. Jak znajde tylko chwilę to będę musiał to ponownie rozebrac i sprawdzić... Niestety narazie mam ważne egzaminy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniłem mikro wyłączniki to jeden popsuł się bardzo szybko. Po prostu element gumowy pod wpływem silikonu napuchną i mikro wyłącznik był cały czas zwarty naprawiłem go (ściąłem nożykiem gumkę i wszystko wróciło do normy teraz działa mi 8 miesięcy bez ale.

Oczywiście mikro wyłączniki kupiłem w ASO za 15zl 4 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem świeżym posiadaczem Megane II phI kombi i mam kilka pytań odnośnie systemu hands free z tego co wyczytalem na forum jeżeli posiadam czujniki i przyciski na klamkach pojazd został w ten system wyposażony, jednak u mnie nie dziala. Samochód mogę tylko i wyłacznie otworzyć i zamknąć poprzez przyciski na karcie, a uruchomienie pojazdu nastepuje dopiero po umieszczeniu karty w czytniku. Kolejną usterka która zauważyłem jest również błedne wskazanie przez komputer, które drzwi zostały otwarte. Wyświetlacz zawsze pokazuje wszystkie drzwi otwarte bez względu na stan faktyczny. Jakie moga być tego przyczyny czy uszkodzone mikroprzełaczniki moga zablokowac cały system i skąd błedne wskazania kompa odnośnie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze albo system jest nieaktywowany albo w zamkach są uszkodzone mikrowyłączniki ktore dają sygnał do komputera. Tylko ze auto musiało by odpalac bez karty.Sprawdz baterie w karcie jezeli jest oki to sprawdz na stronie renault po zalogowaniu i wprowadzeniu nr vin wyposazenie auta, moze poprostu ten egzemplarz niema tego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

A wiecie czy da się programowo np. wyłączyć otwieranie auta z prawej strony ale żeby się dało nadal otwierać z lewej (pociągając za klamkę rzecz jasna.

U mnie właśnie tak jest, że z prawej strony otwieram za pomocą hands free ale z lewej nie działa. Zamykanie guzikiem w klamkach nie działa nigdzie. Otwieranie tylnej klapy hands free nie działa, zamykanie guzikiem w znaczku też nie działa. Odpalanie z kartą w kieszeni działa. Otwieranie bagażnika trzecim guzikiem na karcie nie działa, muszę otworzyć całe auto kartą i dopiero guzikiem w listwie nad rejestracją. No to by było na tyle.

Od czego zacząć, aby to doprowadzić do jakiegoś porządku?

Bateria jest nowa.

 

(Megane II Grantour, Luxe Privilege, 1.6 16V)

Edytowane przez Tyszor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany mikrowłączników i podejrzewam, że lewa strona Ci odżyje włącznie z otwieraniem. Samemu jak kupisz mikrowłączniki wyjdzie bardzo tanio. A później zobaczysz co dalej bo prawdopodobnie to, że nie działa jak powinien system HF w bagażniku to oddzielna sprawa. Tutaj zaczął bym od sprawdzenia tylnej wiązki w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że aby wymienić mikrowyłączniki muszę zdjąć tapicerkę i wymontować całą klamkę?

Co do klapy bagażnika: mam fabryczny auto alarm i nie wiem czy może to przez niego nie jest zdeaktywowany trzeci guzik na karcie? (może to błędny tok myślenia ale tak pomyślałem, że żeby wyłączyć alarm to trzeba otworzyć auto więc może ten guzik wtedy nie działa).

Co do mikroprzełączników z klamek to jest mi ktoś w stanie wskazać które by to były, na tej stronie jest dużo: http://www.solve.com.pl/ - trzeba kliknąć po lewej stronie obrazek "tact-switch".

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!