Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W Tychach jest ASO przy drodze do Mikołowa, podjedź i kup oryginalne.

Kupowałem w lipcu i cena była 7,43 za 2 sztuki

http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__st__3424__p__307479#entry307479

Z linkowanej strony wyglądem najbardziej podobny jest 1108B jednak przycisk jest plaski, może być za niski. W klamkach jest kulka.

http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__view__findpost__p__308015

By wymienić mikrowłączniki demontujesz tylko zewnętrzną klamkę ale by odłączyć wtyczkę, to musisz zdjąć tapicerkę drzwi. Można też to robić bez odłączania i zdejmowania tapicerki, jednak wtedy wszystkie czynności wykonujesz stojąc przy drzwiach, tak jak jest to opisane w manualu w downloadzie.

Tu znajdziesz dodatkowe fotki pomocne w wydłubaniu zaślepki przy klamce zewnętrznej, w manualu jest to tylko opisane.

http://megane.com.pl/topic/976-hands-free/page__view__findpost__p__317224

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś kombinować jeśli klamki i przyciski nie działają. Najpierw to uruchom by komputer nie odcinał niedziałających podzespołów. Może dlatego że masz niesprawności po obu stronach, odciął całość łącznie z bagażnikiem. To się okaże później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra Panowie-rozebralem wczoraj klamke kierowcy doszczętnie. Jesli chodzi o przycisk zamykania to sie okazalo ze jeden z kabelków sie urwał. Po zwarciu styków zamki sie zamykają-wiec no problem.

 

Jedyny problem jaki pozostaje to czujnik podczerwieni. Wkładam ręke i nic sie nie dzieje. Udało mi się ustalić ze przycisk który znajduje sie na czujniku podczerwieni dziala-tzn odryglowuje drzwi (poprzez pociagniecie za klamkę). Jednak nie dziala w momencie w którym wkładam ręke-tj.na zdjęciu. Teraz pytanie:

-czy ten niebieski element który znajduje sie w klamce to jest jakiś element połaczony z czujnikiem podczerwieni czy jest to antena?

-Czy w sytuacją jaką widzicie na zdjęciu-(włożylem ręke pomiedzy czujnik podczerwieni-a to niebieskie) drzwi powinny zostac odryglowane?

-czy wie ktos jakie napiecie powinno sie pokazywaz na którym kablu od czujnik podczerwieni albo który obwód powinien byc zamykany? ewentualnie w jaki inny sposób mozna go zdiagnozowac?

-czy powinien pasować czujnik np. z laguny 2 ? -taki klik

 

thumb_hosting_zdjec_1358145244__2013-01-13-801.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1358145127__2013-01-13-798.jpg

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć co to jest to niebieskie, u siebie rozbierałem drzwi tylne lewe i tam klamki były puste w środku (tylko kabelki od przycisku w klamce) Wygląda mi to jednak na antenę. Z tego wynika, że to niebieskie nie bierze udziału przy otwieraniu zamków gdy wkładasz rękę za klamkę, bo nie mając tego u siebie zamki się odblokowują. Nawet wkładając dłoń za klamkę tylnych drzwi. Za takie odblokowanie odpowiada element znajdujący się w drzwiach, za plastikowym okienkiem za klamką. To chyba to z 1 fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby była jasność.

Elementy oznaczone "1" to jest to co jest za szybką-czyli chba czujnik podczerwieni. Przycisk który oznaczylem na innym zdjeciu jest po drugiej stronie tej czesci i sluzy do tego aby drzwi sie odryglowały kiedy ciagniemy za klamke(np po 70h nie uzywania auta)

Element oznaczony "2" jest w czesci klamki za którą ciągniemy (zaraz za nim jest przycisk do zamykania auta). No i to jest chyba antena....

 

Jednak dalej nie wiem:

-jak zdiagnozowac ten czujnik podczerwieni

-czy bedzie pasował z innego auta? np.laguny

 

 

thumb_hosting_zdjec_1358184844__hosting_zdjec_1358145127__2013-01-13-798.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bylem i odebralem czujnik od laguny-wyglada identycznie-pasuje. Przycisk na czujniku dziala ale podczerwien juz NIE. Wiec zastanawiam sie ze albo ja w zly sposób to sprawdzam albo problemem jest cos innego. DO tego rozprulem mój czujnik-w srodku jak nówka.

Czyli oba czujniki zachowują sie tak samo....stary i nowy(uzywany)

Czujnik sprawdzam w momencie kiedy jest wyjąty-po prostu ustawiam dłoń przed nim.

Jakies pomysly?

Ktos wie jaka jest zasada dzialania tych czujników?

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to są dwie-ale pytanie jest takie-skąd albo na jakiej zasadzie te diody stwierdzają ze blisko nich jest moja ręka? Teraz sie zastanawiam-moze są ustawione pod kątem-jedna nadawcza a druga odbiorcza i jakims cudem w tym czarnym punkcie na klamce promien IR sie odbija i leci do tej drugiej?

thumb_hosting_zdjec_1358200632__2013-01-14-810.jpg

A tak wygląda wewnętrzna część klamki od której mogły by sie odbijać promienie IR. Jednak ta czarna kropeczka to jest takie cos jakby lakier który popękał-poniewaz jest to twarde i nie łatwe do zdrapania. Moze to jest winowajca?

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klej w tym miejscu zazwyczaj jest przyklejone małe zwierciadełko:

post-2372-0-22629400-1358202726_thumb.jpg post-2372-0-67719800-1358202814_thumb.jpg

To moja lewa tylna klamka w czasie wymiany mikrowłącznika.

Jednak w innym już istniejącym temacie na tym forum, stwierdzono po próbach, że to zwierciadełko nie jest wymagane, by HF działało poprawnie. Użytkownik który to napisał twierdzi że też tego nie posiada, a wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Gojgen, czyli w pewien sposób potwierdza sie moja teoria. Ale jak sam widzisz to u mnie wcale nie przypomina lusterka tylko jakas czarna farba która juz schodzi... Tak czy inaczej mysle ze jest tak jak napisalem-jedna dioda nadawcza a druga odbiorcza-w tym punkcie odbija sie swiatlo nadawczej....

 

hmmmmmm

 

Dodano: 15 sty 2013 - 00:00

BTW-patrzcie jaki naciągacz:

klik

 

Dodano: 15 sty 2013 - 00:13

Z tego wszystkiego wynika ze moje testy musze przeprowadzac na złożonej klamce i założonym czujniku podczerwieni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym naciąganego??

Ta usterka mechaniczna też na forum jest opisana i nawet sposób jej naprawy. Faktycznie przyczyna tych problemów są problemy z mechanizmem klamki, tym co w środku.

Co do Twojej klamki, to lusterko tam było ale odpadło, pozostał klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A To sorki Gojgen-u mnie jak tak klamka pozostawała jak na aukcji to nasmarowałem i juz jest OK. W takim razie zwracam honor sprzedającemu.

Z ddrugiej strony-trafna uwaga gojgen z tym lusterkiem-pewnie tak było... Dodam jeszcze ze kilka miesiecy temu to dzialalo ale tylko po deszczu...

 

I teraz myślę z czego by zrobic to lusterko... Z tego co czytam:

"W podsumowaniu należy stwierdzić, że na odbłyśniki najlepiej nadaje się cienka blacha aluminiowa, polerowana, pokryta super refleksyjnymi materiałami i odpowiednio wyprofilowana. "

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem trochę jak to wygląda i jak na moje oko to taki mały układzik optoelektroniczny wykorzystujący diodę IR oraz fototranzystor IR jako fotołącznik. Wykrycie karty powoduje zasilenie układu, wsadzenie łapki powoduje przecięcie wiązki i zmianę rezystancji czyli podanie impulsu sterowania do centralnego zamka w wyniku czego drzwi się otwierają:D Szkoły kończyłem 20 lat temu w zawodzie nie siedzę więc mogę się mylić;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!