Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się nie rozumiemy .U mnie jak tylko włożę dłoń za klamkę to odblokowuje się centralny zamek.Klamką otwieram zamek w drzwiach.Więc u mnie ten przycisk nie bierze udziału w otwieraniu centralnego zamka.Natomiast jak z jakiegoś powodu nie zadziała fotokomórka to muszę dwa razy pociągnąć za klamkę za pierwszym razem odblokowuje się centralny zamek (wtedy działa ten guzik)za drugim otwieram zamek drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest troszkę inaczej jak pisałem. Przycisk biały w klamce który posiada dwie zapadki i sprężynkę przytrzymuje przycisk z tyłu fotokomórki, która jest cały czas w gotowości. Po włożeniu ręki fotokomórka która jest w gotowości wykrywa dłoń i odblokowuje zamki. Jeśli któraś z zapadek przycisku ( białego ) wyskoczy, wtedy nie zostaje wciśnięty przycisk w fotokomórce, i zarazem fotokomórka nie jest w gotowości do wykrycia dłoni. Przy pociągnięciu i puszczeniu klamki jest szansa że biały przycisk tym razem dociśnie przycisk w fotokomórce dlatego otwiera się dopiero za 2 lub 3 razem pociągnięcia za klamkę. Akurat tak było w moim przypadku. Za pierwszym razem rozebrania drzwi tylko poprawiłem zapadki, zaczeło działać ale po jakimś czasie znów przestało. Kiedy przykleiłem ten biały przycisk na stałe teraz za każdym razem dociska przycisk w fotokomórce i otwiera drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to że mam w zapasie taki cały komplet sprawdziłem naocznie i jest tak jak pisałem - biały guziczek w stanie swobodnym klamki nie naciska na przycisk w fotokomórce , dopiero gdy pociągniemy za klamkę to ta aluminiowa dźwignia naciska na ten biały guziczek a on na przycisk w fotokomórce.Jeżeli chodzi o twój przypadek to widzę tu inną winę ,jeżeli wyskoczyły ci te łapki co trzymają guziczek to sprężyna od tego guziczka naciskała przez cały czas na przycisk w fotokomórce (to tak jak byś cały czas ciągał za klamkę) co powodowało elektroniczne zablokowanie się fotokomórki. A wtedy nie widzę związku z deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozwinął. Ja podobnie jak Nel uważam że winterfresh masz jakiś inny problem. U mnie tak samo jak u Nel problem jest taki, iż po włożeniu ręki pomiędzy klamkę a drzwi nie odblokowują się zamki czyli nie wykrywa ręki. Dzięki jednej z osób która wcześniej wytłumaczyła że po drugiej stronie jest lusterko już wiem że to moze być problem. Podczas naprawy przycisku handsfree widziałem to czarne kółeczko ale wyglądało jak jakaś stara ubrudzona naklejka :). Będę musiał to sprawdzić. Pozdrawiam szczególnie admina.... <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po włożeniu ręki pomiędzy klamkę a drzwi nie odblokowują się zamki czyli nie wykrywa ręki

Panowie. Może przyczyna jest prozaiczna: komputer. Dlatego radzę odłączyć akumulator na całą noc. Podłączyć i wtedy zobaczyć co sie dzieje. W niektórych autach wymagane jest tzw. przuczenie auta (po powtórnym podłączeniu akumulatora). Przypominam, ze odłączając akumulator najpierw zdejmuje sie klemę minus. Podłączając najpierw podłącza się plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze odłączając akumulator najpierw zdejmuje sie klemę minus

To tylko przy bezinwazyjnym odłączaniu.

Ostatnio miałem problemy z licznikiem w sceniolu starszym i tylko odłączenie najpierw plusa i dodatkowo zwarcie odłączonego kabla do masy auta, pozwoliło elektronikę zresetować.

Odłączając minus od aku i podłączając go ponownie po chwili, licznik nadal wariował. Resetował się tylko przebieg okresowy i godzina na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi3737 ja już dawno nie mam problemu-czytaj uważnie co kto pisze.Ja natomiast napisałem abyś sprawdził to lusterko w klamce .Jest to kółko z niklowanej stali wyglądem przypominające lusterko zadaniem jego jest odbicie wiązki światła do fotokomórki gdy włożymy dłoń przerwiemy wiązkę co jest sygnałem dla elektroniki o uruchomienie systemu do odblokowania zamków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez lipy z tym restartowaniem komputera i odłączaniem komputera. Co to ma wspólnego z moją działająca/nie działającą klamką po deszcze. Sprawdzę tą klamkę NEL i się odezwę-u mnie to lusterko było czarne z tego co pamiętam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEL, zastanawiam się co masz na myśli. Bo z jednej strony za pomocą lusterka mogę zobaczyć jak wygląda to lusterko na klamce, a z drugiej się zastanawiam czy mógłbym użyć lusterka zamiast tego lusterka na klamce aby sprawdzić czy działa ten czujnik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio wymieniałem czujnik w klamce to widziałem moje lusterko w klamce, że było już wytarte i ciemne. Po wymianie czujnika wszystko działa bez problemu, mimo, że lusterko jest już wytarte (w innych działających drzwiach też). Przed chwilą wziąłem taśmę izolacyjną i zakleiłem lusterko całkiem i system działał. Czyli po włożeniu ręki drzwi się otwierały (sprawdziłem też na innych drzwiach). Wniosek - jeżeli czujnik jest dobry nie ma znaczenia w jakim stanie jest lusterko. Dlatego uważam, że musisz wymienić czujnik, bo to on jest winien i nic Ciebie przed jego wymianą nie obroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez lipy z tym restartowaniem komputera i odłączaniem komputera

Wg mnie przyczna leży w elektryce i to trzeba sprawdzić. Podłączenia, przewody i styki. A trzeba zacząć od wyłączwenia zasilania. Maiałem kiedyś podobny problem z nieświecącymi lampkami przy progach w drzwiach. Okazało się, że było zwarcie w jednych drzwiach i komputer wyłączył zasilanie. Nawet pomnimo naprawienia zwarcia dalej się nie świeciło. Nawet któtkie odłaczenie akumulatora nic nie dało. Dało dopiero odłączenia na kilkanascie godzin (lub jak ktoś ma dużo kasy to moze to zrobić przez podłaczenie do urządzenia diagnostycznego i likwidację błędu).

A czujnik obecnosci ręki działa zmieniając rezystencję przy zbliżeniu ręki i nic to nie ma wspólnego z jakimiś lusterkami

Edytowane przez wopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek. Jakis tydzien temu całkowicie przestało mi działać hands-free. Tzn nie działają ani czujniki obecnosci w drzwiach kierowcy i pasażera ani przyciski w klamkach. Jedynie działa przycisk w klapie. W tej chwili deszcz czy sucho nie ma znaczenia-Jakieś pomysły?

Dodano 14 listopad 2012 - 12:28

Panowie od jakiegoś czasu strona kierowcy przestała wogóle działać, nie działa:

-ani czujnik obecności

-ani przycisk na klamce

-ani dwukrotne pociągniecie za klamke

 

-Przycisk od strony pasażera też przestał działać ale działa czujnik obecności. Wygląda to tak jakby mi się odłączyła cała strona kierowcy....

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniał Ktoś fotokomórkę? Opisalibyście w krokach/wrzucili jakieś fotki, 2 lewych rąk nie mam, ale wkurzenie jest bo przy kierowcy nie działa, i to nie wina lusterka na klamce. Da się do tego dostać z zewnątrz nie urywając nic? Z góry dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!