Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana czujnika obecności sprowadza się do demontażu tapicerki (najwięcej zachodzu z drzwiami kierowcy z uwagi na ilość wtyczek)i klamki. Ramkę wewnętrzną, na której jest czujnik demontuje się odpinając zaczepy od strony zewnętznej (po zdemontowanej klamce). Są dwie niedogodności : do ramki dopięte jest cięgno zamka (cholernie krótkie :( ) i w moim przypadku wyskoczyła sprężynka z plastikowym grzybkiem wspólpracująca z mikrowyłącznikiem na czujniku obecności. Nie bardzo wiedziałem jak zdemontować cięgno więc połamałem ręce w 2 miejscach i manewrowałem wewnątrz drzwi :( . Grzybek znalazłem na prowadznicy szyby ale sprężynka poszła w świat (przeszczepiłem ze starego joysticka). Niestety po wymianie nadal nie działa otwieranie w tych drzwiach :( Co prawda czujnik był używany ale podobno sprawny.

Jakie macie dowiadczenia z mikroprzełacznikami do zamykania drzwi. Kupiłem oryginalne w serwisie Renault i po 2 tygodniach po większym deszczu padły mi wszystkie 3 wymienione. Wymieniłem ponownie ale zabezpieczyłem je przed wilgocią "prezerwatywką" z balonika :-p i dodatkowo uszczelniłem obrzeża przycisków smarem w sprayu. Może przesadziłem ale nerwy mi puściły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pewien problem. Otóż w chwili otwierania tylnych drzwi za kierowcą jak za szybko pociągnę za klamkę to otwierają się wszystkie drzwi z wyjątkiem tych za które pociągnąłem. Innych drzwi to nie dotyczy. Jak za szybko pociągnę inne drzwi niż te za kierowcą to otwierają mi się i te i inne. Nie wiem o co chodzi, ale następuje jakaś blokada zamka w tych tylnych drzwiach. Natomiast jak chwycę za klamkę tylnych drzwi za kierowcą a nie pociągnę od razu to te drzwi też się otwierają (zamek się odblokowywuje normalnie)Nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte fotki racze nie są już do odzyskania, są za to w tym temacie na stronie 29 fotki jak odbezpieczyć klamkę, z klamką wiszącą przy karoserii oraz na 25 stronie jak wydłubać mikrowłącznik jak klamka jest odłączona od auta.

Większość fotek poza jedną jest w moich postach i mojego autorstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj wszystkie 4 mikroprzyciski na te hermetyczne polecane kilka stron temu. Od strony tych plastikowych przycisków nakleiłem kropelką kawałek tasiemki zaciskowej, teraz wszystko idealnie pasuje. Ponieważ mikrowyłączniki są hermetyczne darowałem sobie sylikon. Jak padną to teraz ich wymiana zajmie mi 10 minut. Najdłużej zeszło z wygrzebaniem tych starych z silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Panowie błagam o pomoc próbuje znaleźć manuala ze zdjęciami jak wymienić te microswitche bo niby coś znajduje, ale jakieś stare posty i nie wyświetlają mi się zdjęcia :(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem bez zdjęć, to Ty też dasz radę. Najtrudniej namierzyć tę szarą dźwignię w zamku. Najlepiej przylutować sobie diodę na kablu i włożyć przez zaślepkę do drzwi, wtedy na pewno zobaczysz. Zacznij od przednich, jest ona bliżej otworu umieszczona. Potem już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błagam o pomoc próbuje znaleźć manuala ze zdjęciami jak wymienić te microswitche bo niby coś znajduje, ale jakieś stare posty i nie wyświetlają mi się zdjęcia

6 postów wyżej podałem strony z pomocnymi fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Słuchajcie dołączę się do tematu hands free mam trochę skomplikowany problem i pomimo przeglądania forum nie umiem znaleźć na niego odpowiedzi. Jest to scenic II mojego taty rocznik 2004 otóż od pewnego momentu w samochodzie przestał działać system hands free w praktycznie całym aucie poza przednimi drzwiami pasażera, jedynie te drzwi reagują na włożenie ręki za klamkę. Niestety w żadnych drzwiach nie działają przyciski do zamknięcia auta oraz nie działa też przycisk na klapie bagażnika. Samochód również nie chce od pewnego czasu zapalać bez karty zapala tylko po włożeniu jej do czytnika. Co ciekawe w diagnozowaniu całego tematu pomogła mi pewna inna usterka auta, a mianowicie spalony rezystor ponieważ musiałem przez niego rozebrać schowek po stronie pasażera i go wyjąć i tutaj pojawia się ciekawostka... Żeby sprawdzić czy nie jest to wada mikrowłączników po kolei zacząłem odpinać z każdych drzwi kostkę zasilania z której dochodzą kable do szyb, klamki, itd.. i chodziłem do każdych drzwi na zamkniętym samochodzie chcąc sprawdzić czy może wykluczę zwarcie któryś i reszta zacznie działać... O dziwo przy złapaniu za każde z drzwi, a sprawdziłem odłączając je po kolei, w miejscu zawsze ukrytej przez zamknięty schowek lampki, zaczynała ona za każdym razem się świecić co symbolizowało, że samochód wykrywa obecność karty. Natomiast pomimo tego samochód żadnych drzwi nie otworzył i cały czas to wszystko nie działa. Natomiast jak się zamknie drzwi to tamta lampka schowka również gaśnie co rzeczywiście oznacza, że czujniki zbliżeniowe działają. Co do testu z odłączeniem akumulatora i próbą po włożeniu sprawdziłem to bo niedawno była wymiana i nadal nie pomogło. No i oczywiście na starcie sprawdziłem kartę ale ona działa ma wymienioną baterię, z daleka zamyka oraz otwiera samochód. Moje pytanie do was drodzy forumowicze: Co to może być :)? I dodam, że karta nie otwiera bagażnika ;) Czy może mieć to jakiś związek z cała usterką? :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze spróbował tego samego z drugą kartą w której jest nowa bateria.

Jeśli objawy będą podobne, to problem jest w samym aucie. jeśli się poprawi, to obecna karta jest powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!