Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

a mam jeszcze jedno pytanie podobno jest różnica jak przylutuje się te mikro włączniki? tzn. 4 nóżki a tylko dwie są działające. skąd mam wiedzieć które działają? by odpowiednio włożyć i przylutować.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy okazji przeglądania forum potrzebuję pomocy. Mianowicie w scenicu II 2005r. handsfree przestało działać. Tzn, będąc w środku auta, próbując odpalić samochód wyświetla komunikat, że nie wykyrwa karty. Zauważyłem jedną rzecz: jeżeli swoją kartę przyłożę pod siedzenie pasażera z przodu, to wciskając start-stop auto odpala zawsze :D Jeżeli chodzi o drzwi przednie kierowcy, to one raz działają a raz nie, przymierzam się do wymiany czujnika zbliżeniowego :). Czy powodem takiego zachowania samochodu może być uszkodzona (słaba) antena rozruchowa z przodu auta? Czy może raczej jest to wina uszkodzonego zbliżenia w drzwiach kierowcy? czy ten czujnik może powodować brak wykrycia karty w momencie odpalania? Przyznam, że wczoraj rozebrałem mieszek biegów oraz ten plastik zaślepiający drążek, podciągnąłem wykładzinę w poszukiwaniu anteny rozruchowej, ale pod wykładziną był jakiś plastik i nie mogłem go znaleźć (szukałem na podstawie instrukcji Scenica II) . Czy ktoś z was może rozbierał to kiedyś? Albo może mi dokładnie podpowiedzieć gdzie jest ta antena? :)

Pozdrawiam serdecznie!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest w porządku, wymieniona. Auto otwiera i zamyka się z kilkudziesięciu metrów. Niestety problem z widzeniem karty nie zniknął. Ciągle jest to samo. Rano sprawdziłem, że jak kartę przyłoży się za drążek biegów i trzymając go po stronie pasażera z przodu auto zapala. Jak chce normalnie to nie widzi karty :) Czy powodem może być antena rozruchowa z przodu? Tak jak wspomniałem w poprzednim poście, po zdjęciu plastiku i odgięciu wykładziny natrafiłem tylko na plastik i nie widziałem nigdzie tej anteny. :( Pytanie, czy pod tym plastikiem jest antena? :) Niestety nie mogłem się do tego dobrać. Może mi podpowiecie co to może być, lub gdzie szukać tej anteny :) Fajnie jakby ktoś już to rozbierał bo byłoby łatwiej :)

Pozdrawiam i wielkie dzięki za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bateria wymieniona i nadal to samo to karta do naprawy.

Było już na forum kilka takich podobnych przypadków opisanych. (chyba nawet w tym temacie)

Zazwyczaj jest to jakiś problem ze stykami na płytce karty, gdzie jest pętla anteny nadawczej. Coś się tam psuje od noszenia karty w kieszeni i czasami siadania na niej.

Znając te przypadłości, swoja kartę noszę na smyczy, do niej podpięty jest breloczek oraz pilot i kluczyk od bramy, co nie pozwala jej przypadkowo przysiąść, a ponadto nauczyłem się zawsze ją w slot wkładać.

Funkcja HF w moim przypadka jest używana tylko przy otwieraniu i zamykaniu auta.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za podpowiedz. Skoro tak się sprawa plasuje to postaram się coś zrobić z tą kartą i dać wam update. Powinno przydać się innym czytelnikom :) A czy to może zrobić jakiś elektryk czy raczej sprawa jest pozamiatana i pozostaje wymiana karty? :) Spróbuje przejrzeć forum w poszukiwaniu tematu kart ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz: DZIĘKI! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z firmą ElCars w Kaczorach. http://el-cars.pl/

Takie sprawy naprawiają nawet wysyłkowo. Wiele użytkowników z tego forum z zadowoleniem już korzystało z usług tej firmy.

Możesz też zagadnąć tu na forum kol. cinas

http://megane.com.pl/user/28638-cinas/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, kupiłem Megane z systemem HF.

 

I tutaj już wyczytałem że do wymiany mam we wszystkich klamkach mikroswitche, które już do mnie idą.

Drugim problemem są fotokomórki czy jak to inaczej nazywacie, te które mają otwierać drzwi, niestety żadna z nich nie działa, a żeby otworzyć samochód to działa tylko poprzez pociągnięcie klamki kierowcy, ciągniecie innych klamek nic nie daje. I tu moje pytanie dlaczego akurat pociągnięcie klamki kierowcy odblokowuje samochód a innych nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!