Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

volfeer - nie działa otwieranie, gdyż już wejdę do samochodu to normalnie auto odpalam bez karty, wysiadam zamykam przyciskiem na klamce, ponownie otwieram bez karty na czujkę i jest wszystko OK, wygląda mi to tak jak by sam system miał jakąś pamięć i funkcję oszczędzania prądu - (akumulatora) bo po dłuższym nie używaniu samochodu, po prostu prąd gdzieś odcina i tyle i żeby go ponownie ten system HF "załączyć" zaaktywować trzeba z karty i wówczas znów cały system HD się aktywuje i chodzi jak należy Hmmmmm

 

e-mil11 - Właśnie o to mi chodzi że żadna klamka nie reaguje na rękę.

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki system oszczędzania akumulatora jest, włącza się po czasie 72h. Po tym czasie nie otworzysz samochodu przez włożenie ręki za klamkę ('na czujkę'), tylko musisz pociągnąć za klamkę 2 razy.

Jeżeli nie działa w ten sposób to problem jest w innym miejscu.

Być może z kartą, być może z antenami w klamkach.

 

Edit:

Jeszcze jedna opcja. Nie działają Ci switche na odwrocie czujników dłoni.

http://megane.com.pl/page/hosting-zdjec/zdjecie.html?z=hosting_zdjec_1406103510__dsc_4859_a.jpg

Jak je sprawdzić? Zamknij samochód i spróbuj go otworzyć przez pociągnięcie za klamkę, tylko zrób to tak aby nie wsadzać ręki pomiędzy klamkę a drzwi.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A miał ktoś takie objawy. Raz podchodzę do auta wszystko działa bez problemu, odpalam auto bez problemu, zamykam auto z każdej klamki i znaczka bez problemu. A innym razem podchodzę wkładam rękę za klamkle klamkę i nic, ciągnę za klamkę i nic, szukam karty otwieram drzwi wsiadam do auta wciskam start i nic wkładam kartę do slotu dopiero mogę odpalic odpalić auto. Czy przyczyną może byc być słaby akumulator, mój w tej chwili jest odesłany do producenta (gwarancja), wiec więc zmuszony jestem jezdzic jeździć na jakimś zastępczym, nie zbyt dobrym.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie, 2 strony wcześniej, w poście #593 pisałem gdzie fotek szukać.

(wcześniej wspomniałem o temacie dla sceniola, a to jeden i ten sam temat)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że temat gigantyczny ;-) Próbowałem doszukać się na poprzednich stronach pewnej informacji, używałem "szukajki", ale nie znajduję odpowiedzi na moje wątpliwości. Otóż HF działa u mnie OK (tak mi się przynajmniej wydaje), ale zastanawia mnie jedna rzecz - przy zamykaniu auta z przycisku na klamce mrugają dwa razy kierunkowskazy i razem z nimi lampki na desce rozdzielczej, czyli tak samo, jak przy zamykaniu auta z pilota. Przy otwieraniu poprzez włożenie ręki za klamkę odblokowuje wszystkie zamki i kierunkowskazy migają raz (tak samo lampki na desce). Dalej, jeśli otworzę najpierw tylne drzwi, to zapalają się tylko lampki oświetlenia wewnętrznego, a na desce rozdzielczej nic się nie dzieje, natomiast gdy otwieram drzwi kierowcy, na desce rozdzielczej pojawia się jeszcze jedno mrugnięcie lampek kierunkowskazów (kierunkowskazy faktycznie nie mrugają wtedy) i pojawia się napis "Press clutch + start or brake +start". Przez dwa lata nie zwracałem na to uwagi, ale teraz zwróciłem i pytanie zasadnicze jest takie - czy zawsze przy pierwszym otwarciu drzwi kierowcy po odblokowaniu zamków mrugają te kontrolki od kierunkowskazów na desce? I czy zawsze pojawia też wtedy od razu napis "Press clutch...", bo u mnie przeważnie się pojawia, ale nie zawsze - wtedy wygląda to tak, jakbym otworzył inne drzwi (np. tylne) i napis się nie pojawia, ale wciśnięcie START odpala auto bez problemu.

Pytanie moje bierze się stąd, że rok temu miałem zalaną skrzynkę UPC i prawdopodobnie przez zaśniedziałe styki po zeszłorocznym zalaniu w tym tygodniu zaczęły dziać się dziwne rzeczy - w momencie otwarcia drzwi kierowcy na desce zapalały się na stałe lampki od kierunkowskazów, słychać było podwójne piknięcie z komputera i napis "electronic fault". Zdarzyło się to kilka razy w ciągu dwóch dni i zawsze przy otwieraniu drzwi. Ponowne zamknięcie i otwarcie auta lub odpalenie silnika przywracało auto do życia, jednak po dwóch dniach przy otwarciu komputer zawiesił się na amen wyświetlając "electronic fault" i zapalając kontrolki kierunków i nie dało się zrobić kompletnie nic - ani zamknąć zamków, ani uruchomić silnika, nawet oświetlenie kabiny się nie zaświeciło. Jednym słowem nie działało nic z wyjątkiem radia. Zdjąłem obudowę UPC i ruszyłem tylko kablami - błąd zniknął i auto działało jak gdyby nigdy nic przez kolejne dwa dni, więc rozebrałem UPC i było zupełnie suche, a wtyczki były suche i czyste, z wyjątkiem jednej (szara, bodajże PPH1), której piny były zaśniedziałe i zardzewiałe, a ta wtyczka zasila m.in. moduł zespolony w kabinie (645 na schematach), który to odpowiada m.in. za centralne zamki. Po przeczyszczeniu wtyczki jeżdżę drugi dzień i na razie spokój, z wyjątkiem tych wątpliwości, o których pisałem w pierwszym akapicie. Prośba do tych, co mają HF - czy u was też tak jest, jak w pierwszym akapicie?

Edytowane przez leelook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dłoń jest wykrywana przez diodę podczerwieni umieszczoną w sensorze/czujniku obecności. Po 72 godzinach komputer odcina czujnik dłoni, aby oszczędzać energię, gdy samochód stoi nieużywany. Po 72h aby odblokować zamki musisz pociągnąć raz za klamkę (wtedy właśnie dźwignia, która połączona jest z klamką dotyka switcha z tyłu sensora), drugie pociągnięcie za klamkę otworzy drzwi.

Czyli jeżeli nie działa otwieranie PT drzwi poprzez włożenie reki, a działa jak pociągam za klamkę, to co może być przyczyną? Przestało działać dość nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Myślę że to już dla potomności ale co tam;)

Miałem podobny problem i czujnik do wymiany.

Polecam sprawdzić czy woda nie dostała się do niego(u mnie właśnie się dostała).

Czujnik używany można kupić na Allegro za ok.30zł

Edytowane przez sebcio2804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

I mnie dopadł problem z HF a mianowicie odpalanie działa bez problemu. Otwieranie i zamykanie z karty też działa dobrze a problem mam z :

- Nie działa zamykanie auta z przycisku w znaczku na klapie tył

- Nie działa otwieranie PP i PT

- Nie działa zamykanie w klamce PP, PT i LT

- Działa zamykanie LP

- Działa otwieranie LP i LT

- Działa otwieranie klapy tył

 

Co może być nie tak? Wydaje mi się, że coś podziało się po ostatnim myciu na myjni ale nie jestem pewny bo drzwi kierowcy zawsze mi działały to nie zaglądałem do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!