Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

demo1 - ale czy padł Ci czujnik wykrywania ręki - czy cały czujnik? Bo jak masz np. padnięty mikrostyk, albo nie działa przez wilgoć - to i wykrywanie ręki nie działa. Więc może padł Ci (lub raz dzaiała, raz nie) mikrostyk - a czujnik podczerwienie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem:

-wszustkie drzwi można zamknąć przyciskami na klamkach

-drzwi przednie od strony pasażera-po włożeniu ręki za klamkę otwiera się centralny zamek

-drzwi tylne obie strony-włożenie ręki nie działa, pierwsze pociągnięcie otwiera się centralny, drugie otwierają się drzwi

-drzwi przednie od strony kierowcy, włożenie ręki nie działa, pierwsze pociągnięcie klamki otwiera centralny, drugie nie otwiera drzwi

Dodaję, że otwarcie centralnego zamka drzwiami innymi niż kierowcy pozwala na otwarcie drzwi kierowcy klamką za pierwszym razem.

Od czego zacząć poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien mały problemik. Tylne drzwi za kierowcą. Wkładam rękę za klamkę. Raz puszczają siłowniki we wszystkich drzwiach a raz nie. Nawet jak nie puszczą pociągam za klamkę - wtedy wszystkie siłownik puszczają z wyjątkiem właśnie tego za który ciągnę. Jest to trochę wkurzające. Obecnie rękę wkładam w inne drzwi a otwieram wtedy bez problemu tylne bo już siłownik je otworzył. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie ale w moim sceniolu II po lifcie w tylnych klamkach nie ma anten, które komunikują się z kartą.

Czasami jak ją mam w tylnej kieszeni i podchodzę z takiej strony że antena w klapie ani ta w przedniej klamce jej nie widzą, to też nie mogę otworzyć. Wystarczy inaczej się ustawić albo kartę wziąć do reki i już działa.

To że otwiera wszystkie poza tymi za które ciągniesz, to już inna bajka i problem zapewne jest właśnie w zespole klamki tych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Niestety od wczoraj nie działa mi cała prawa strona Hands Free.

Ani zamykanie przyciskiem w klamce , ani otwieranie czujnikiem ruchu.

Nie wiem co się stało? klemy od akumulatora odłączane. kostki z drzwi wyjęte.. i nic.

 

Dodam że jak włoże ręke w klamkę to światełko nad lusterkiem się zapala, czyli jak by system czujników działał, Ale nic nie odblokowuje.

Lewa strona działa dobrze.

Apropo czy powinno być tak .. ze nawet bez karty podchodząc do auta i mieć włożoną rękę za klamkę. to tez wam sie zapala światło w środku ?

tak być nie powinno na moje.

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem lecz światło mi się nie zapalało w środku dopóki nie otworzą się zamki.

Gdy było zimno zamykanie z przycisków działało po obu stronach teraz tylko od strony kierowcy (z działającym systemem hf).

 

Dodam jeszcze że gdy jest minusowa temperatura to system hf nie działa w ogóle i przechodzi w tryb awaryjny czyli otwieranie poprzez pociągnięcie za klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przyciski jak masz ustawione na światełku w środku ?

bo to też od tego dużo zależy.

Co do minusowych temperatur. masz rację. tylko że mi wtedy w ogóle nie działa HF. muszę zawsze pilotem otwierać. ;/

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik mam na środkowym ustawieniu.

 

Przy awaryjnym otwieraniu nieraz trzeba dwa razy pociągnąć za klamkę i dopiero potem otworzyć.

Problemu z hf dalej nie potrafię rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Jestem właścicielem Grand Scenica PhI od pół roku, a na forum od dziś! Wiem, że temat hf był mocno wałkowany, ale nigdzie nie znalazłem mojego przypadku. Byłem na myjni umyłem mojego szczeniaczka na błysk, wysuszyłem i wstawiłem do garażu odpiąłem klemy z aku w celu doładowania. I po kilku dniach zobaczyłem, że część hf związana z wkładaniem dłoni nie działa. Poczytałem o sprawdzeniu czy nie ma wody i czy styki w kostkach podłączeniowych między drzwiami a kabiną czasami śniedzieją, ale wszystko jest ok. Jeżdżę z żoną (ona więcej bo ja na rowerku do pracy, bo ładna pogoda) i nie wiem dokładnie kiedy to się stało. Wszystkie 4 drzwi zamykam normalnie z przycisków w klamkach ale jak włożę rękę między czujkę a klamkę nic się nie dzieje we wszystkich drzwiach! Dopiero po pociągnięciu za klamkę 2x we wszystkich 4 drzwiach otwiera się zamki! PROSZĘ HELP!!!!! <piwko>

 

Kolego Leniuchy po znakach przystankowych stosujemy spację. Poprawiłem. Aston76

 

dzięki!!! będę pamiętał!!!

Edytowane przez leniuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszyć suszyć tylko pozostaje,u mnie mam to samo jak umyje w sezonie jesienno zimowym to drzwi kierowcy tak się zachowują około 2-3 tyg.więc teraz mam wyjście z sytuacji-nie myje auta od listopada do marca i jest git <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!