Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

HF, jak wielokrotnie już opisano, ma takie wyglądające na przypadkowe działanie wówczas jak coś nie działa jak powinno. Komp sukcesywnie, po kilku nieudanych próbach wyłącza wówczas poszczególne elementy i zazwyczaj, już definitywnie robi to stronami.

Trzeba jednak rozdzielić ten układ na zamykanie i otwieranie, bo jest przez inne elementy realizowany.

I tak przykładowo: może nie działać zamykanie w tylnych prawych drzwiach, wówczas i w przednich prawych może zostać odłączone zamykanie, choć przycisk jest sprawny. Jak jeszcze w tych prawych przednich nie działa otwieranie, (zamoknięty czujnik pod klamką) to mamy cała stronę bez zamykania i przednie drzwi bez otwierania.

To samo dotyczy drugiej lewej strony. Wygląda to na chaotyczne działanie ale po analizie dojdziesz do wniosku że ma to swój sens.

Co do przycisku zamykania w klapie, to zazwyczaj jest to usterka zasilania, a dokładnie złamanego przewodu, albo nawet kilku w przelocie pomiędzy klapą, a nadwoziem. Też już kilka, czy nawet kilkanaście takich usterek jest na forum opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem niedawno temat. Kable w Megankach to shit do potęgi i w kombi, gdzie peszel pomiędzy klapą a nadwoziem zgina się dość mocno te kable po kilku latach się łamią i zaczynają się dziać cuda na tylnej klapie. Mnie to kosztowało pół dnia pracy wraz z ojcem, bo to niewdzięczna robota, a chciałem zrobić dobrze, czyli wymieniłem wszystkie przewody na odcinku wylot z dachu-klapa, czyli na zgięciach mam nowe kable. Co do przycisków zamykania, tak jak napisał przedmówca, temat wałkowany wielokrotnie, kup hermetyczne za 80gr sztuka i po sprawie. Wymiana 15 min każdy. Z czujnikami do otwierania jest trochę więcej zabawy, bo trzeba ściągać tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy orientujecie się może w jednej kwestii otóż:

Muszę wymienić cały komplet komputer silnika sterownik, posiadam obecnie system HF, i teraz jak nabędę nowy cały zestaw startowy z inną kartą (bez systemu HF) to czy do tego zestawu mogę przerobić swoją obecną kartę z HF aby chodziła na tym nowym komplecie , (zestawu startowego) ? oczywiscie chodzi mi aby był system HF tak jak na obecnym moim zestawie, najlepiej w obydwu kartach ale może być tylko w tej mojej starej karcie którą obecnie posiadam.

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz zestaw startowy to musisz wymienić na HF bo inaczej nie zadziała

Skoro musisz wymienić sterownik silnika to wymień sterownik i tyle, można zrobić sterownik na douczenie lub zrobić clona z twojego i będzie OK

Nie zakodujesz drugi raz karty HF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Nowy posiadacz Scenica, czytam i czytam ten wątek, ponieważ zajmuję sie elektroniką i komputerami, tak się zastanawiam dlaczego tak kombinujecie z tym uszczelnianiem przycisków, żadne kleje a tym bardziej twardy na gorąco nie uszczelnią na długo z powodu zmian temperatury i ruchów od wciskania. Przecież są specjalne spraye do izolacji przeciwwilgociowej. Są takie podobne do elastycznych lakierów, penetrujące w szczeliny, do izolacji kabli z popękaną izolacją (peszel między drzwiami a słupkiem) np. Izolacja elektryczna w płynie NANO PROTECH (google:}). Wszędzie gdzie jest dostęp do kabli w drzwiach i nie tylko warto popsikać, przez rozerwany peszel do środka. Ale są też powłoki gumowe w sprayu, tworzą dość grubą powłokę szczelnie pokrywającą element i do tego bardzo elastyczną, dosłownie guma. Co ważne przy następnej naprawie łatwo ją zdjąć, zobaczcie filmik http://www.plastilak.pl. To są tylko przykłady, google znajdują dużo różnych produktów pod hasłem "guma w sprayu" lup "izolacja elektryczna w sprayu"

http://forum.conrad.pl/showthread.php?266-TEST-PlastiDip-(Plasti-Dip)-Syntetyczna-powłoka-gumowa-w-sprayu-i-płynna-izolacja tym można też naprawić popękany peszel.

Jeżeli woda to nasz główny wróg, to trzeba się uzbroić odpowiednio, ......... albo kupić Toyotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny posiadacz scenica którego dopadł problem z Hf, mianowicie nie działa mi strona od kierowcy-zdechło w jednej chwili, więc podjechałem do zioma na Clipa, okazało się że wyskoczył błąd że mikro włacznik od strony kierowcy jest cały czas wciśnięty, więc dziś udałem się do ASO w celu zakupu nowego kompletu, przy okazji sprawdziłem kartę która jak się okazało działa bez zarzutu. Wróciłem do domu i od razu wymieniłem mikro włącznik, zadowolony z efektów swojej pracy postanowiłem sprawdzić czy to ustrojstwo działa - i co ,a no nic nie działa, ani jak wkładam łapę za klamkę ,ani jak próbuję zamknąć drzwi poprzez wciśnięcie guzików, jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie był uszkodzony włącznik, tylko kabelki?

Rozbierz jeszcze raz i sprawdź, czy kabelki nie są przetarte i czy czasem coś ze sobą nie zwiera po zalutowaniu.

Możliwe, że jak teraz podłączysz kompa, to wyskoczy, że uszkodzony jest włącznik w tylnych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki raczej ok, zwarcia raczej nie miało prawa być, właśnie jestem na etapie wymiany tego za kierowcą bo cała ta strona nie działa, a ma ktoś poglądowe zdjęcie tego lusterka, które jest przyklejone na klamce za którą się ciągnie bo moje już dość dobrze utyrane lub co się tam nakleja?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś poglądowe zdjęcie tego lusterka które jest przyklejone na klamce

A przypadkowo mam takie, jak diodki podświetlające zewnętrze wnęki klamek montowałem.

post-2372-0-75440800-1438107724_thumb.jpg post-2372-0-81383500-1438107729_thumb.jpg

 

 

tak się zastanawiam dlaczego tak kombinujecie z tym uszczelnianiem przycisków, żadne kleje a tym bardziej twardy na gorąco nie uszczelnią na długo

A twardy klej na ciepło stosujemy po wymianie mikrowłącznika ale od dołu po jego zamocowaniu na lichych zaczepach, by go w tej pozycji usztywnić i by było jak wcześniej to fabryka zrobiła...

post-2372-0-44172300-1438107739_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obydwa czujniki wymienione i problem z głowy, wszystko działa jak fabryka :)

gojgien a co można by takiego przykleić by właśnie działało na zasadzie tego lusterka, może taka taśma ze sreberka by spełniła swoje zadanie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w tym temacie było opisane zrobienie zwierciadła z aluminiowej puszki po napojach, może być z piwa.. Niemalowana strona na zewnątrz. Jak masz odpowiedniej średnicy wybijak do skóry i zrobisz to na kawałku twardej gumy, to nawet sobie od razu krawędzie zaoblisz.

Potem tylko dobry klej i już jest jak fabryka to wymyśliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy fachowcy :) Ponad rok (!) temu regenerowałem klamkę pasażera z przodu. Pisałem o tym post, do tej pory bez odpowiedzi. Mianowicie gdy zamknę samochód i go otworzę to drzwi pasażera cały czas pozostają zamknięte. Muszę otwierać je od środka. Działają do czasu aż ponownie nie zamknę centralnego. Jeżdżę tak już rok, ale nerwy puszczają. Nie rozbierałem tapicerki, ale podejrzewam że to coś z centralnym. Z tego co pamiętam przy rozbieraniu boczka, była tak tylko jedna kostka, więc nie moża nic pomylić. Macie jakiś pomysł? Microswitch już wywaliłem całkiem ale to nic nie dało.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!