Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! Może się ktoś wypowie kto miał coś podobnego, jak napisałem wcześniej nie działało mi HF.Wczoraj rozebrałem drzwi kierowcy i przeczyściłem czujnik od środka. Dziś zauważyłem,że działa mi lewy tył i prawy przód. WIĘC PYTANIE moje jest takie czy nie jest tak, że czujniki działają po skosie czyli PP i LT , LP i PT :unsure: !!! W zamykaniu nic się nie zmieniło działają wszystkie przyciski! <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale tak teraz sprawa wygląda! Zadzwonię chyba jutro do ASO i zobaczę co mi powiedzą :)

 

Dziś moje auto zaskoczyło mnie pozytywnie! :unsure: Podchodzę od strony kierowcy i przypadkiem włożyłem rękę jakież było moje zdziwienie HF zadziałało!!! Niestety nadal nie działa mi tył od strony pasażera, może samo się naprawi <piwko>

Edytowane przez leniuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie. Na forum troche czasu jestem zazwyczaj czytam a nie pisze czyli czerpie informacje a teraz do głównego wątku mego pytania.

Jestem właścicielem megane 2 04 które posiada hands fre jak kupowałem to działało z przodu dwie strony tylko otwieranie, tył lewy otwieranie, tyl prawy otwieranie ciągnąc za klamkę i tylko w tych drzwiach zamykanie(karta działa szt 1 jak jest możliwość inf kto może dorobić nr 2).Nie sprawdzalem klapy jeszcze ,tylko jak nie działał stop to musiałem wymienić kabelek .Obecnie przestała mi działac lewa strona cala a prawa nic sie nie zmieniło ,zastosowałem metodę odłaczenia kostki w drzwiach to drzwi z tyłu zaczęły się otwierać . Wnioskuje że mam zwarcie w drzwiach od kierowcy. Rozbierać się ich nie boje ponieważ zmieniałem już mechanizm szyby (dodam od razu żę mam kłopot z wodą ponieważ mi non stop zacieka do schowka w drzwiach i czy jest na to jakiś sposób przepraszam moderatora za to pytanie w tym temacie )

Wnioskuje napewno że mam do w mymiany cztery mikrowłączniki i czy jest coś jeszcze i czy w okolicach Białegostoku kogoś znajdę kto może mi troche pomóc w tym ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wodzie jest gdzieś oddzielny temat i tam opisano przyczyny.

Co do HF to musisz sukcesywnie eliminować przyczyny jeśli masz Clip-a by wskazał co jest zepsute.

Zacznij od mikrowyłaczników, robota nie jest skomplikowana i poradzisz sobie w godzinę, góra dwie z wszystkimi klamkami.

Nie trzeba rozbierać tapicerki, robisz to z zewnątrz.

Chyba jest nawet manual w downloadzie jak tego dokonać. A jeśli nie, to ilustrowany fotkami post. (może nawet w tym temacie, nie sprawdzałem)

Jak to nie poprawi sytuacji, to w następnej kolejności zwierciadełka pod klamkami, albo same czujniki podczerwieni/ obecności dłoni za klamką.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś że, o dorobieniu karty, jest gościu koło poznania co dorabia karty i naprawia kupę elektroniki do naszych aut! Jak chcesz numer to napisz w w wyszukiwarce naprawa elektroniki kaczory i będziesz miał kontakt tel. mi nie działała 2 karta i facet zrobił mi to za 50 zł, ma cennik na stronie to se poczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj wymieniłem mikrowyłaczniki w 3 klamkach(pp,pl,tl) ze wzgledu na to iż jeden mi się rozleciał, to tp nie wymieniłem ale tam działał dobrze .Co do odbicia fotokomórki to użyłem taśmy srebnej takiej jak folia aluminiowa z czekaolad .Narazie wszystko działa .Wody nie szukałem ale zaraz przeszukam forum na ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witajcie <szukaj>

Przeszukałem już chyba cały Internet ;) Niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Wymieniłem 2 mikrowyłączniki odpowiedzialne za zamykanie w klamkach. Cała prawa strona od pasażera. Niestety zamykanie jak nie działało tak nie działa. Muszę dodać, że nie było wcześniej tych mikrowyłączników w klamkach - najprawdopodobniej Szkop wyciągnął je. Mam w tej chwili działające otwieranie HF na obydwu przednich drzwiach i działające zamykanie z przycisku na obydwu drzwiach po stronie kierowcy. Możecie podpowiedzieć? Czy trzeba jakoś specjalnie wprogramowywać te wymienione przyciski do komputera? Jaki może być powód niedziałających funkcji? Dodam jeszcze, że mam padnięte sterowanie szyby w prawym tyle. Po podmiance na inne sterowanie działa - chyba walnięty jest przełącznik. Może to ma jakiś wpływ? Podpowiedzcie proszę w czym może być problem?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed wlutowaniem mikrowyłaczników - sprawdzałeś czy działa poprzez zwarcie gołych przewodów? Bo być może źle przylutowałeś mikrostyk i jest cały czas w pozycji zwarcia (zamiast do nóżek po skosie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli można to podepnę mój problem pod wątek;kilka dni temu ku mojej uwadze podczas zamykania klapy tylnej coś w niej się przemieszczało wczoraj przestało a dziś chcąc zamknąć auto przyciskiem w klapie,niestety zamykanie nie działa.Otwieranie jak najbardziej działa,wszystkie światła są,wycieraczka pracuje.Może ktoś podpowiedzieć coś mogło się odłączyć,odkręcić?jescze jedno by dostać się do tego przycisku wystarczy odkręcić 4 wkręty i osłona zejdzie bez problemu?nie chcę siłą żeby nie połamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś chcąc zamknąć auto przyciskiem w klapie,niestety zamykanie nie działa.Otwieranie jak najbardziej działa,

Od zamykania jest inny przyciska jak do otwierania, więc który nie działa??

Opisujesz to tak jakbyś wszystko jednym i tym samym robił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w znaczku do zamknięcia całego auta.Reszta działa.

 

Awaria usunięta zwykła śniedź na stykach-oczyszczone działa.

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dopadła mnie dziwna usterka hands free ... otóż nie działają fotokomórki do otwierania samochodu. Ale od początku ... kilka tygodni temu zauważyłem że fotokomórka działa tylko w momencie otwarcia samochodu z karty oraz ponownego zamknięcia wtedy czujki działają i otwierają samochód jeszcze przez kilka minut ale po tym czasie czujki jak by się wyłączały i nawet dwukrotne pociągniecie za klamkę nie działa. Często też przyciski od zamykania z jednej strony przestają działać i wystarczy podejść do drugiej strony i przytrzymać przycisk 10 sekund i to naprawia problem na kilka dni. Może ktoś miał tak ze dezaktywowały mu się fotokomórki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość kupna nowego czujnika otwierania drzwi, dzwoniłem do aso to mi powiedział że nie wiadomo która część się popsuła (ponoć składa się to z 3 części), gdy mu powiedziałem że chcę taką czarną puszeczkę to powiedział że czegoś takiego nie ma i zaproponował cały mechanizm za 650 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!