Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Drugą kartę sprawdzałem ale działa identycznie. Czyli jednak trzeba będzie poszukać usterki ..

 

Dodano: 30 sty 2015 - 21:31

Witam. Co do problemu z samochodem okazało się że po podłączeniu i znajomego mechanika komputera samochód ma włączoną funkcje zbliżeniową ale z jakiegoś powodu w samym samochodzie nie działa jestem umówiony na kolejną wizytę i wtedy w miarę możliwości jak zbiorę więcej informacji bo wydaje mi się że po prostu komputer wyłączył jakąś funkcję dam znać o jej wynikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Połączono.

Zakładam nowy temat, ponieważ na FTP dziwnie poznikały poradniki, a wszystkie tematy w ramach wyszukiwania traktują o wymianie przycisku, a nie czujnika optycznego.

Na dodatek wiele obrazków z ImgaeShack-a zniknęło również...

 

Zatem konkrety.

Wymiana czujnika optycznego podklamkowego HF. Przyciski (microswitch) działają dobrze - zamykanie jest OK.

Jednak otworzenie działa tylko po podwójnym po ciągnięciu w drzwiach kierowcy i pasażera z tyłu.

Jeszcze przed zimą (albo jakimś około zimowym myciem?) drzwi w/w działały nawet "podklamkowo".

Wiem, że microswitch-e są też jedną z przyczyn dziwnego zachowania HF, jednak to akurat jest OK, podobnie karta HF działa bez kłopotu jeśli chodzi o uruchamianie.

Gdy zaśpiewali mi w ASO 470 PLN za jeden cały moduł podklamkowy (pewnie kpl zestaw) to sobie pomyślałem - żart, na tym All... są za 30 PLN same detektory optyczne przecież.

No jednak tu pojawia się pytanie.

Czy muszę zdjąć boczek by się do tego dostać?

Czy da radę wymienić optyczny czujnik zbliżeniowy bez ściągania boczku (przez ten otwór zaślepki)?

Czy ktoś ma doświadczenie w tej materii z okolic Bydgoszczy/chęć pomocy? ;-)

 

Jeśli gdzieś jednak jest odpowiedź, nie miejcie za złe, że pytam.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam ogromny problem, Nieważne gdzie auto postoi czy to garaż czy podwórko ale po 2 dniach stania (nie ruszania zero wchodzenia do auta) Hands Free w ogóle nie działa !! Muszę kartę wyciągać z kieszeni zawsze , gdy auto jest użytkowane codziennie to system Hands Free działa, Co to może być ?

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emil - dzięki, faktycznie jest opisane.

Pozostaje teraz... Zdobyć czujniki optyczne, zdjąć klamki, rozebrać wszystki boczki, dłubać i lutować, złożyć...

Ehhh. Ile czasu to zejdzie? Orientacyjnie?

Powiem wprost, pomoże ktoś?

Przyznam, że pogoda nie sprzyja w dłubaniu na powietrzu, a jeśli już ktoś to ma za sobą, to zawsze będzie raźniej :-).

Mogę nawet dojechać, tak do 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pogoda nie sprzyja dłubaniu, dlatego ja osobiście odłożyłem HF do wiosny, muszę wygospodarować trochę czasu i zrobię obiecany poradnik.

Jedne drzwi obskoczysz w 1-2 godziny, nie warto się spieszyć tylko zrobić dokładnie, żeby za tydzień nie mieć powtórki z rozrywki.

 

demo1 a w jakim stanie jest bateria w karcie? Sprawdzałeś drugą kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!