Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem zdemontować klamki więc poczytałem trochę forum. Wiele "cudów" opisywanych tutaj z hands free powstaje z powodu zużytego akumulatora . mając on małą pojemność na każde uzycie reaguje spadkiem napięcia , rozrusznik , zwłaszcza w benzynie pociągnie ale wahnięcie napięcia powoduje losową zmiane ustawień kompa. I dlatego drzwi czasem sie otwierają a czasem nie, czasem po lewej a czasem po prawej stronie itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Witam, jak w temacie u mnie tez też jest problem z otwieraniem drzwi od str kierowcy. Chcialbym wymienic Chciałbym wymienić mikroswitcha tylko nie wiem jaki i gdzie je mozna można nabyć... pomoże Pomoże ktoś? może Może ktoś robił już z trojmiasta Trójmiasta ? pozdrawiam Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro podjade i powalcze. Z góry dzięki, ale mam jeszcze takie pytanie do pewności. A dokładnie chodzi mi o - jak wkladam dłoń do klamki pasażera raz na jakiś czas centralny zamek się otwiera, niestety też nie zawsze... jak pociagne za klamkę otwiera sie zawsze. Gorzej jest od strony kierowcy, tam jest zero reakcji.

A dugie zagadnie to te przyciski na klamkach (pytam dla pewności) one służą do zamknięcia? bo puki co u mnie są nieaktywne, naszczęście slot stacyjki działa.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zmieniałem dziś w tylnych prawych drzwiach mikrowłącznik, trochę zabawy żeby odpiąć zaślepke zamka, ale da się. Ja jeszcze ściągnąłem boczek,bo mi głośnik nie grał, więc dostep do klamki był super i polecam zdjąć boczek z tyłu, kilka śrubek i jest elegancko, można odpiąć wtyczkę i całą klamkę rozbebeszać i lutować w domu nie wiszącą w aucie

thumb_hosting_zdjec_1396894758__20140407_141509.jpg

 

niestety głośnik choć sprawny, to dalej nie gra, nawet wtyczkę zamieniłem na zwykłe wsuwki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam dziwny problem. Wczoraj udało mi się zregenerować klamke od strony kierowcy bo już nie odbijala i przy okazji wymienilem mikroprzelacznik w klamce. Polutowalem i znalazłem klejem na gorąco. Przycisk nie działa, tj nie ma klikniecia, drzwi na całej prawej stronie nie otwierają się po wlozeniu ręki, a pasażera nie otwierają się nawet z pilota. Co mogło się stać?

 

Doprecyzuję wpis. Gdy samochód jest zamknięty, nie da się otworzyć drzwi od strony pasażera, można to zrobić tylko od środka. Gdy drzwi zostaną już otwarte od środka, to działają normalnie aż do następnego zamknięcia zakma centralnego.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Mam pytanie do Was, bo przeglądam forum i nie mogę znaleźć problemu, który mnie nurtuje, a wiem, że jesteście już po różnych przejściach.

Może będziecie mi w stanie pomóc.

Wymieniłem z pomocą instrukcji z forum mikrostyki (bez demontażu klamek i klejem na ciepło), wszystko działa zamyka się super. Problem mam z otwieraniem poprzez hands free, a dokładnie (3 drzwiowy) w drzwiach od pasażera jak wkładam rękę to czasem samochód się otwiera, nie zawsze, niestety ale jak pociągnę to się centralny otwiera. Niestety w drzwiach od kierowcy ani ręka ani pociągnięcie nic nie daje :( może podpowiecie co bym mógł zrobić, co kupić bo chciałbym to uruchomić. Za każde słowo będę dozgonnie wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to zabieram się za demontaż boczku (wydaje mi się, że wystarczy tylko "górnej" części) i odepnę sensor, może coś nie styka. A jak wygląda sprawa z tym "lusterkiem" w klamce, to się jakoś wymienia, można sprawdzić jego działanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod ten wątek.

Sytuacja z wczoraj: powrót do zaparkowanego pół godziny wcześniej samochodu z kartą HF i ... brak reakcji, nie działa HF, nie działają przyciski na karcie. Przywieziona druga karta (niestety nie HF) - przyciski na karcie działają bezproblemowo. Zamiana bateriami i nadal karta z HF martwa, karta bez HF działa. Wniosek karta z HF padła.

Dzisiaj okazuje się że karta z HF działa, działa system HF, działają przyciski na karcie.

 

Wczoraj musiałem przejechać prawie 100 km żeby dowieźć drugą kartę a nie chcę wozić obu ze względu na możliwość zgubienia.

Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wyciągnąć kluczyk z karty, zdjąć zaślepkę na zamku i otworzyć manualnie drzwi kierowcy zamiast gnać 100km.

Karta w slot i auto powinno odpalić. Ewentualnie w pobliżu zakupić nową baterię za 5 zł.

A co z tym zrobić??

Nic skoro znowu działa. Jedynie podmiana baterii na NOWĄ

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mimo instrukcji telefonicznej małżonce nie udało się zdjąć plastikowej zaślepki. A swoją drogą jeżeli nie działały nawet przyciski na karcie to czy karta w slocie byłaby wykryta? Wg mnie to nie bateria, raczej podejrzewam jakiś zimny lut. Zobaczymy czy sytuacja się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!