Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

mnie do K9K G832 106 PS wchodzi 4 l.Instrukcja zaleca 5W40 w naszych warunkach z norma RN0710. Silnik ten jest wrażliwy na braki smarowania. Żadka wymiana i gęsty olej to można przekręcić panewki

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę służbowym Citroenem 2.0 HDI, w ciągu roku przejechałem 95000, a trzyletni samochód ma już na liczniku 241 000 km. Oleju nie bierze ani kapki. Dobrze użytkowany diselek z regularnie wymienianym olejem przejedzie pół świata.

Pół świata to 20 000 km. To dokładnie połowa równika :)

240 000km to 6 światów :)

Edytowane przez jamotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość BlackRaven

Silniki bez FAP-a 5W40, silniki z FAP-em jest przewidziany niskopopiołowy olej i tego trzeba pilnować.

Tu macie stronkę z linkami do doboru oleju niektóre linki nie zawsze działają (szczególnie dziwi mnie ELF) ale zawsze można w innej marce podejrzeć parametry,szczególnie uważajcie na autak z filtrami cząsteczek bo szybko można zniszczyć filtr stosując zły olej.

http://www.kolegaberlin.pl/pol_m_Katalog-doboru-oleju-349.html

A jak olej znika to nie leje się pseudo gęstszego np. 10W40 tylko naprawia się usterkę,szczególnie w silnikach turbo bo pierwszy powód ubytku to zazwyczaj turbina a jak silnik sie rozbiegnie....

No i są jeszcze normy renault...

Chętnie pomogę w doborze (PW) bo Renault stosuje panewki bez zamkowe i częste wymiany oleju naprawdę służą tym silnikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jestem od niedawna posiadaczem Megane II produkcji 11/2005. Silniczek 1,5dCi 106KM. Poprzedni właściciel używał olej: MOTUL 8100 X-clean SAE 5W40.

W związku z czym chcę się zapytać, czy ten olej jest odpowiedni dla tego modelu (zbliża się wymiana), czy zmienić na bardziej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

To zły olej jeśli już to: https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-cess-5w40

Albo po prostu Elf 5W40 ja kupuję w Gliwicach: http://allegro.pl/elf-evolution-900-nf-5w40-5w-40-5l-excellium-nf-i4065904314.html

Jednak jeśli auto ma filtr cząstek stałych (FAP) choć wątpię to wtedy olej niskopopiołowy być musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Zastanawia mnie dlaczego w żadnym z internetowych konfiguratorów doboru oleju nie ma ujętego Megane II ph I 1.5 dci 74 kw / 101 km, produkcja od 02.2004. Może ktoś wie dlaczego?

Zbliża mi się wymiana oleju, aktualny przebieg to około 165 000 km i zastanawiam się między:

Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40

Shell Helix Ultra Diesel 5W-40

Mobil Super™ 3000 X1 5W-40

Który olej Waszym zdaniem będzie najlepszy dla mojego auta?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja stosuje od 4 lat tylko MOTUL 8100 x-clean 5W40. Mam podobny przebieg tylko wersję 63kW.

Kilka postów wyżej kolega BlackRaven pisał że można też zastosować wersję x-cess który jest do silników bez filtra cząstek stałych.

Ja jednak chociaż nie posiadam FAP to mimo wszystko stosuje wersję x-clean ponieważ kosztuje tyle samo lub różnica w cenie jest minimalna.

Niestety większość olejów "syntetycznych" to oleje mineralne hydrokrakowane z domieszkami olejów sysntetycznych.

Natomiast Motul 8100 jest 100% olejem syntetycznym, dlatego leje tylko ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Szybkie pytanko. Mam przebieg około 295 tyś. km 1,5 dci, do tej pory lałem ELF STI610 10W40 (abo jakoś tak). Z racji tego ze zbliżam się do remontu turbiny (auto bierze dużo oleju - średnio 1l/1000km i kopci po dodaniu gazu) zastanawiam się czy zmienić olej na mineralny. Do tego ELF wypuścił teraz olej 10W40 EVO700 st - i ten co miałem już nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralny? Jeśli nie zmienisz na full syntetyk tak jak zaleca producent (5W30), szybko rozwalisz następną turbinę. Turbo potrzebuje syntetyka z instrukcji, mineralny zaraz ją zniszczy, półsyntetyk też.

Edytowane przez TomaszM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanko. Mam przebieg około 295 tyś. km 1,5 dci, do tej pory lałem ELF STI610 10W40 (abo jakoś tak). Z racji tego ze zbliżam się do remontu turbiny (auto bierze dużo oleju - średnio 1l/1000km i kopci po dodaniu gazu) zastanawiam się czy zmienić olej na mineralny. Do tego ELF wypuścił teraz olej 10W40 EVO700 st - i ten co miałem już nie produkują.

Najpierw płukanka a potem olej zgodny z zaleceniami producenta czyli przy braku FAP olej 5W40 spełniający normę RN710, jesli masz FAP to olej spełniający RN720 (dostępne chyba wyłącznie 5W30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wtrącę się chłopaki ;) Mam teraz flotę Renault Trafic, wcześniej Mercedesy Vito i powiem tak - nie wiem czy jakakolwiek jest różnica między tymi olejami. Do Mercedesów lałem 5W40 Orlen i przejechały bez problemów z silnikami prawie 1 000 000 km, natomiast teraz leję do Traficów 5W30 Solaris - nie ważne czy z DPF czy nie (roczniki od 2008 - 2012) i nic się nie dzieje a dziennie przejeżdżają ponad 1000 km.

 

Wnioski wyciągnijcie sami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!