Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbiornik płynu do spryskiwaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę wyciągnąć zbiornik płynu do spryskiwaczy bo zaczął mi przeciekać.  W jaki sposób najlepiej to zrobić?  Z tego co się orientuję u góry jest on przykręcony jedną śrubką do której nie ma dostępu. Czy trzeba ściągnąć zderzak żeby wyciągnąć ten zbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zawsze można kupować płyn w czwórkach :-) Z drugiej strony ten niecały litr się przyda w bagażniku. Szczególnie w zimie gdy płyn się skończy w trasie. Żeby się nie walał polecam plastikową skrzynkę do bagażnika albo torbę mocowaną do podłogi i ściany na rzep.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydawało, że wchodzi mniej, też leję z "piątek" i mam wrażenie, że zostaje więcej niż litr. Mój patent na pojemnik z płynem, to rozciągnięty wąż/linka z haczykami na końcach, przewleczony (i zapętlony na uchu pojemnika i zaczepiony owymi haczykami o mocowanie tylnej kanapy (tam gdzie się ręcznie zwalnia zaczepy) przez całą szerokość bagażnika - w kombi czy to Megane II czy III - sprawdza się idealnie. Dostęp łatwy, bo albo od tyłu, albo poprzez odchylenie oparcia tylnej kanapy. I jak pisze @pbet, nie raz już ta rezerwa się przydała w trasie...

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny wysnuć i uwierzyć w teorię, że producenci samochodów specjalnie projektują zbiorniki płynu do spryskiwaczy o pojemności mniejszej niż 5 litrów (najczęściej spotykane opakowanie płynu) właśnie po to żeby użytkownikowi zostało coś na dolewkę. Nie miałem jeszcze auta do którego mieściło się 5 litrów płynu. Kiedyś płyn skończył mi się na autostradzie podczas opadów. Jakbym nie miał resztek w bagażniku to nie byłoby za ciekawie i mógłbym mieć problemy z tym żeby jechać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meganecoupe02 nie miałem Espace IV ani Laguny II :-) Fajnie i nie fajnie. Na długo wystarczy, a z drugiej strony jak wypsikać tyle letniego płynu gdy zapowiadają przymrozki. Z drugiej strony wtedy nawet chcąc zalać do pusty zbiornik do pełna trzeba kupić 2 bańki no i też sporo zostanie na dolewkę. Jeździłem Fabiami, Astrami, Aurisem, MI, MII, MIII i w żadnym nie weszło mi 5 litrów. No i ciekawostka. Wczoraj skończył mi się płyn do spryskiwaczy. Coś tam jeszcze sikało ale ledwo ledwo. Kupiłem dziś 4l zimowego no i zdziwko bo zostało mi z 200 ml :-) Będzie jeździć w bagażniku.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2017 o 20:24, meganecoupe02 napisał:

@pbet Espace IV i laguna II w wersji z xenonami mają 6,5 litra :-)

Są różne zbiorniki. Ja mam 9,0 l. , ale jak jest czerwony znak na wyświetlaczu ( bez płynu  ) auta  nie odpalę.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!