Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi z lekkich stopów


porys

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pewnego modelu alufelg w których się zakochałem i bardzo chciałbym je założyć do swojej Megi. Przeszukuje całe Allegro i nic, wszystkie sklepy internetowe, które znajduje Gogle i nic. Może ktoś kiedyś widział ten typ która ma Megi III Cupe z filmiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

We wtorek byłem w jednym z salonów i pytałem o oryginalne felgi bo akurat 17" Sari bardzo mi się podobają i owszem sprzedają, ale jedna kosztuje 900zł więc to rozbój w biały dzień, wiec temat odpuściłem.

Sprzedają też i inne felgi, ale i tak jest u nich drogo, można zdecydowanie kupić taniej np w sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Nie ma to jak odgrzane miesko!

I ja mam problem z felgami ALU do Megane III Grandtour. Znalazlem felgi takie oto tutaj LINK i sie zastanawiam czy beda pasowac. Rozstaw srub-OK, 6,5Jx15 tez sie zgadza, ale jakos nie moge sie doszukac ET i srednicy otworu centrujacego. Pisza nibe ze daja do felg dystanse i pierscienie centrujace - ale jak sie to sprawuje w rzeczywistosci????

Na owe felgi maja byc zalozone opony zimowe w rozmiarze 195/65 R15 - czyli takie (tak ja sie przynajmniej dowiedzialem) jak w podstawowych wersjach MIII. O rozmiar opon sie nie boje, ale te felgi ...

Szukam tanich felg Alu, a te z linku w/w sa HYBA najtansze (wiadomo ALU lepiej wygladaja), a felgi stalowe wychodza okolo 150zl drozej za 4sztuki. Bardzo prosze o info co do tych ALU.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, znalazłem na allegro niby "oryginalne" felgi do Megane - tu link . Chciałbym je zamontować do mojego Grandtour. Czy 18" nie będą za duże do mojej Megane ? Jaką oponkę pod te felgi kupić? Czy to są 100% oryginalne w takiej dobrej cenie (2400zł za 4 szt.) ? Coś mi tu się podejrzane wydaje, jak sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaYo^, kupowałem w tej firmie moje felgi (fotki parę postów wcześniej) i jest to raczej sprawdzony sprzedawca. Moje felgi były fabrycznie nowe (a nie sciągane z jakiegoś auta - nawet nowego) - sprzedawca twierdzi że są sprowadzane z Niemiec. Cena w miarę ok (ja za 17" zapłaciłem jakieś 200 zł mniej)

 

Co do felg: będziesz potrzebowął opon 225/40/R18 (ale jeszcze sprawdź) - nie wiem jakie masz teraz ale na pewno komfort podróżowania odrobinę się pogorszy - musisz troszkę uważać w co i jak wjeżdżasz. Ja na 17 i oponach 225/45 śmigam latem i zimą i do tej pory nic nie pogiąłem. Również osiągi troszkę się pogorszą. Poprawi się natomiast trakcja i wygląd auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktorys z forumowiczow orientuje sie jaka najmniejsza felga wejdzie do RS'a, tarcza ma 340mm, ale teraz majac 19" odleglosc pomiedzy zaciskiem a wewnetrzna sciana jest znikoma. Na zime planuje zakup mniejszych felg, aby tych zbytnio nie poniszczyc <ok> obawiam sie jedynie ze 17" moga byc za male, a w salonie poki co nic nie wiedza, takze pytanie kieruje tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie chyba nikt <ok>

 

Może zadzwoń do Jaszpolu - oni się zajmują takimi rzeczami (w sensie tuningiem) więc powinni miec obcykane jaka felga gdzie pasuje. W zwykłym 180TCE tarcze mają chyba 295mm i tutaj zalecana felga to 17". W twoim przypadku 17" odpada raczej na pewno. Ewentualnie podjedź do jakiegos sklepu z felgami i przymierz coś sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Na zimę chciałbym sobie sprawić felgi aluminiowe. Upatrzyłem już sobie model, problem w tym, że felgi 16" występują w rozmiarze 7.0x16, a ET jest w trzech wersjach 38, 40 i 45 i wszystkie wersje wg konfiguratora pasują. Oczywiście podpytałem sprzedawcę, która wersja będzie odpowiednia, ale obawiam się, że bedzie to ta, którą akurat mają na stanie :) Dlatego też pytam się speców z tego forum.

A może zrezygnować z tego modelu i znaleźć coś w rozmiarze 6.5x16?

Acha, i czy przy rozmiarze 7.0x16 odpowiednią oponą będzie dotychczasowa 205/55/R16?

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!