Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi z lekkich stopów


porys

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić oryginalne felgi do megi 17 wzór sari i szczerze myślałem że 225 będą droższe od 205 i tu się zaskoczyłem bo uniroyal rainsport 3 225 jest tańszy od 205. Posiadam silnik 1.6 ale wydaje mi się że da radę, jeszcze jedna kwestia to wygląd, megi fajnie wygląda na 17, w tej chwili stoi na 16 i jakoś mało mi się podobająpobrane.jpeg.9fe62aa9436ab86770a064553ec8d4ef.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testral może dla Ciebie mała różnica ale dla mnie kolosalna,  trzy lata jezdzilem na 16 i 17 .  Hamowanie , rozpędzanie się , skręcanie  same minusy dla 17' . Na 16 juz jest lepiej bo tego tak nie czuć , niby tylko 1 cal ale da sie odczuć różnicę .Jedyny plus felg 17 to ładny wygląd i tyle .Jakbym miał silnik TC to pewnie bym mial inne podejście a tak jak dla mnie to 110km na 17 to jest za słaby silnik  biorąc pod uwage ze 1 koło waży ok 19kg .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 cali, a 18 cali to różnica 5 kg na jedno koło plus 2-3 kg ciężkie opony. U mnie na 15 cali stalowej i 195/65R waży mi na letnim jakiś 15 -16 kg( te 15 kg to nowe opony ) A zimowe 14-15 kg. Jakby założył alusy 15 calowe to byłoby ciężkie o 1-2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, snowday napisał:

Testral może dla Ciebie mała różnica ale dla mnie kolosalna,  trzy lata jezdzilem na 16 i 17 .  Hamowanie , rozpędzanie się , skręcanie  same minusy dla 17' . Na 16 juz jest lepiej bo tego tak nie czuć , niby tylko 1 cal ale da sie odczuć różnicę .Jedyny plus felg 17 to ładny wygląd i tyle .Jakbym miał silnik TC to pewnie bym mial inne podejście a tak jak dla mnie to 110km na 17 to jest za słaby silnik  biorąc pod uwage ze 1 koło waży ok 19kg .

 

Rozumiem rozpędzanie, ale hamowanie i skręcanie? Na szerszej oponie teoretycznie powinien lepiej hamować, te kilka kilogramów więcej na kołach, to jakby noworodka wsadzić do samochodu. A skręcanie? No opona jest szersza, ale jedynie o 1 cm. od 16tek. Ciężko to odczuć. Oczywiście mówię/piszę tu o 205/50/17. Dopiero przy 225 te różnice powinny być odczuwalne, bo to już kawał gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem teraz z zimowych 205/55/16 na letnie 225/40/18 i różnica jest duża ,  na + to mniejsza podsterowność i lepsze hamowanie,  na - to gorsze przyspieszenie.
Co do wagi felg to sama 18stka z RSa waży ponad 12kg. To jest masa nieresorowana która bardzo negatywnie wpływa na osiągi czy komfort jazdy
( "..1kg masy nieresorowanej odpowiada kilku kilogramom masy resorowanej...")
W dieslu który ma duży moment obrotowy mniej to czuć ale w benzynie N/A to będzie bardziej odczuwalne. Jednemu to będzie przeszkadzać drugiemu mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale przy silniku 1.6 po przejściu z kół 16 205/55 na felgi 17 z oponami 205/50 odczuje aż taka dużą różnicę w przyspieszeniu? I jeszcze pytanie odnośnie spalania, dużo wzrośnie? Raczej jestem pewien że komfort może się odrobinę zmniejszyć, ale tak jak kolega Testral już wcześniej napisał, hamowanie powinno być lepsze. Przypuszczam że przy tej jednostce napędowej opony w rozmiarze 17/225/45 pewnie maja bardziej negatywny wpływ na jazdę. 

 

 

A może ktoś posiada ładne 16 na sprzedaż? Bo przy 17 205/50 przeraziłem się ceną opon. 

Edytowane przez lukas605
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam mam pytanko.  Przymierzam się do kupna felg aluminiowych do mojej megane 3 1.6 benzyna. Chciałabym rozmiar 16" i nie bardzo wien jakie parametry felg I opon wybrać żeby wszystko dobrze pasowało.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Xenon888 to ciekawe gdzie w internecie znalazłeś informację, że 195/50R16 jest odpowiednikiem dla 205/55R16... To nie jest właściwy odpowiednik.

To czy się sugerować rozmiarami zalecanymi przez producenta czy nie jest kwestią indywidualną. Tak samo jak nalepki są różne. Ja np. nie mam 17", a ktoś z podobnym silnikiem ale w Coupe miał. Jak zawsze pojawia się pytanie co chociażby w przypadku odszkodowania z ubezpieczalni jeśli się skapną, że na aucie założone są opony w rozmiarze, których producent nie przewidział do danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!