Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi z lekkich stopów


porys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać gdyż to mój pierwszy post.

Od paru dni posiadam nowego Megana 1.6 16 V 110 KM

Przeczytałem cały temat ale do końca nie jestem przekonany jakie felgi kupić.

Chciałbym dokupić felgi aluminiowe do opon letnich - Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55R16

wybrać felgi 6,5 x 16 czy 7 x 16

ET 40 czy 48 ?

Chyba wszystkie kombinacje powinny pasować ale która wydaje się optymalna (skłaniam się ku 6,5 x 16 et 40)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak będzie mniejszy to nie wejdzie na piastę, jak większy to trzeba odpowiednie pierścienie centrujące wstawić. Mogą być i zazwyczaj są plastikowe.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem całkiem dobra ofertę na felgi , które mają otwór centrujący 67 mm , są od mazdy, poza tym wszystkie inne parametry są OK.

Czy przy różnicy średnicy 0,9mm trzeba zakładać taki pierścień centrujący i czy w ogóle takie istnieją?

Czy można je założyć bez pierścienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę , czy jeździcie na alufelgach 15 i czy jazda jest przyjemna czy kiepska po pl drogach ?

Bo jedna osoba na forum pisała że źle się jeździ na alu 15' że lepiej jest na stalówkach 15 .

 

Z góry mowie że interesuje mnie tylko 15 cali alu bądź stalowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie było 15 alu tylko stal. @snowday cały czas jeździsz na 195/65R15? W lato także? Mój tato używa jednego kompletu kół (aluminiowych) w Clio i nie ma żadnych zastrzeżeń. Jest na forum też kilka osób, które tak jeżdżą... i jeżdżą. Podobnie jak na stalowych. Kwestia gustu. Ja osobiście uważam, że oprócz wyyglądu nie ma żadnej różnicy. No może poza tym, że aluminium jest miększe od stali i łatwiej o uszkodzenie felgi na dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo oczy bolą :arrow: w lecie, w zimie, w pupie, a nie w lato, w zima, w pupa... :-)

 

Do rzeczy:

18 godzin temu, pbet napisał:

No może poza tym, że aluminium jest miększe od stali i łatwiej o uszkodzenie felgi na dziurach.

Aluminium to metal/pierwiastek, a stop aluminium to co innego :-) Stopy aluminium są mniej sprężyste i bardziej kruche - po przyłożeniu młotkiem element może pęknąć, a taki sam stalowy - po prostu się odkształci. Stalowe ramy i widelce w rowerach potrafią amortyzować mikrodrgania, a aluminiowe są sztywne i lepiej przekazują siłę napędu (stąd korbowód w rowerze z aluminium - stalowy by się giął). W kwestii felg, amortyzację robi opona i jej profil, a felga - wg mnie - jest tutaj pomijalna. Daje wygląd, odejmuje parę kg z masy auta i - co najistotniejsze dla mnie - nie rdzewieje!

 

Pozdrawia Inż. Metali Nieżelaznych :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , moja Megane stoi na alusach 16 i oponach 205 55, interesuje mnie zakup oryginalnych 17, a na 16 założyć zimówki, w serwisie powiedziano mi  że można wybrać gume 205/50 lub 225/45 co lepiej wybrać? Ktoś już ma jakieś doświadczenie po takiej przekładce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas jaki masz silnik 1.6 benzyna 110 km ? Jeśli tak to se lepiej daruj 17ki .

Różnica w jeździe na  16 a 17 jest kolosalna, a druga sprawa silnik słaby na takie felgi .

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest kolosalna Ale jest na pewno. Nie ma aż tak dużo więcej gumy w 16tkach, żeby drastycznie zmieniał się komfort jazdy, po prostu troszkę bardziej czuć poprzeczne przeszkody. Tragedii nie ma, jeżdżę na 17tkach i mam 1.6 benzynę i nie tęsknię za zimówkami. A na zimę mam 15tki, także różnica powinna być dramatyczna a wcale taka nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!