Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi z lekkich stopów


porys

Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o, są także płytkowe , naklejane idealne do alu.

Te jeszcze się dzielą na ołowiane, ponoć zabronione na zachodzie Europy i żelazne, które można stosować ale ze względu na kiepskie zabezpieczenie lubią na alusach rdzewieć.

Takie właśnie mam na swoich alufelgach i krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, rozbawiłeś mnie :) Wiem do czego są odważniki. Ja chcę je zdjąć, bo wyglądają idiotycznie na zewnętrznej stronie felgi. Chcę potem wyważyć felgę odważnikami płytkowymi tak, by były niewidoczne. Nie wiem tylko czy taka operacja jest bezpieczna i czy nie uszkodzi sie przy tym felgi. Bo chyba jednak wolę mieć odważniki na zewnątrz niż uszkodzoną felgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowie, a masz maszynę do wywarzania? jak nie to jedz do wulkanizatora i powiedz że chcesz mieć inne odważniki, takie co się przykleja od środka w alufeldze ;-) Co do ściągania to kombinerkami nawet to ściągniesz :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowie, jeśli felga uległa zadrapaniu to już przy zakładaniu odważnika. Zdjąć możesz specjalnymi kleszczami, będącymi na wyposażeniu cpeców od wymiany opon. I tak musisz je wyważyć zakładając płytkowe, wiec będą wiedzieli jak sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie miam zamiaru ściągać odważników sam, ani własnoręcznie wyważać kół. Może źle zatytułowałem wątek sugerujący, że chcę się zabawić w zakład zmieniania opon...

Domyślałem się, że spece sobie z tym poradzą tylko obawiałem się, aby przy tej operacji felga nie została uszkodzona. Fachowcy są tacy, że jak się czegoś nie przypilnuje, to zrobią w sposób dla nich najwygodniejszy. Zwykle trzeba się wykazać wiedzą, bo wtedy jest się inaczej traktowany. Chciałem sie jedynie podytać jak to powinno być zrobione i czy jeśli już ktoś zdejmował odważniki, to nie miał z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy są tacy, że jak się czegoś nie przypilnuje, to zrobią w sposób dla nich najwygodniejszy.

Tu nie ma żadnej filozofii. Biorą odpowiednie narzędzie i ściągają. Jeden myk i już go nie ma.

Chyba wyważanie kół nie trwa 10 godzin :) Będziesz przy gościu to mu na łapki będziesz patrzył i w razie czego "pacniesz" po tych łapkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zatytułowałem wątek sugerujący, że chcę się zabawić w zakład zmieniania opon...

Ja zrozumiałem, że w ogóle chcesz się ich pozbyć :->

Oczywiście wymienić je możesz i operacja będzie trwała kilkanaście minut na felgę. Dobry wulkanizator zrobi to pewnie tak, że nie będzie śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chcę zakupić alufelgi na zimę do megane grandtoura III 1,6

mam pytanie do znawców, czy takie będą pasowały?

http://www.felgi-opony.com/felgi/aluminiow...643,2_7_29.html

do tego dokupiłem opony FULDA Kristall Montero 3 o rozmiarze 195/65 R15 91T M+S.

 

[ Dodano: 2010-12-27, 19:05 ]

sprawdziłem i odpowiadam sobie sam - pasują. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!