Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem, zapytałem na serwisie Reno i Pan powiedział ze nie powinien być filtr ale najlepiej sprawdzić na kanale ;)

 

Wezmą Elf Full tech 5W30 i cześć:) Najwyżej raz zapałce 20 zeta więcej, przy okazji wymiany oleju sprawdzę czy ma filtr cząstek stałych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio do swojego 1,5dci 110KM Elf FE 5W30 ale z ostatniej wymiany został mi 1l Castrola 5W40 C3. Czy ewentualnie ten litr może posłużyć mi na dolewki, czy absolutnie nie można ich mieszać?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Olej powinien mieć datę z tyłu opakowania, poniżej naklejki.

Jest ona dość słabo widoczna, ale powinna być w miarę zgodna z datą produkcji butelki wybitą na jej dnie.

Galon miał do tej pory pewne oleje, nie sądzę żeby kombinowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale piszesz o tym Galonie z Bydgoszczy?. Na starej bance data jest olej był 09.2014 a bańka 03.2014, na nowej nie ma nigdzie daty a na bance 01.2016 tak że wygląda na świeży. Oglądałem zdjęcia w necie i niektóre nie mają daty, chciałem się po prostu dowiedzieć czy komuś też tak się przytrafiło. A przy okazji, na starej bani łatwo datę się zmywa benzyna, ale po co jak na nowej bani jest świeża data. Ponoć coś się zmieniło w Elfie z tymi datami, tak mi odpisali

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych olejów na rynku to ;Valvolina - Syn Power Xtreme MST C4 5W-30 ; ACEA C4-10 ; Renault RN 0720

http://valvoline.pl/polish/products/engine_oils/synpower_xtreme/cid(7876)/synpower_xtreme_mst_c4_5w-30

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5371-Valvoline-SynPower-Xtreme-MST-C4-5W30-5L.html

 

Do silników spełniających Euro IV,Euro V z długimi okresami pomiędzy wymianami oleju, z filtrem DPF , wymagającymi oleju klasy ACEA C4.

Niska zawartość popiołu siarczanowego, siarki oraz fosforu umożliwia wydłużenie żywotności układu TWC oraz DP ( katalizator trójdrożny, filtr cząstek stałych).

Wskaźnik lepkości ASTM D-2270 - 170

Lepkość, mPa.s –30ºC. ASTM D-5293 < 6600

TBN, mg KOH/g ASTM D-2896 7,2

 

Temperatura krzepnięcia, ºC ASTM D-5950 - 42ºC

Temperatura zapłonu, COC,. ASTM D-92 235 ºC

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, niezły. Ale przy okazji tematu olejów, czy może ktoś ma linka do testów olejów dotyczących właściwości smarnych? Dawno temu widziałem je -też bodajże na YouTube i już nie mogę znaleźć a to był bardzo pouczający materiał. Wynikało z niego m. in. to, że niektóre tzw syntetyki nie miały lepszych właściwości smarnych niż niektóre tzw. półsyntetyki.Samo np. 5W40 to tylko oznaczenie lepkości a nie możliwości smarnych.

 

Poza tym jeśli chodzi o olej do dpf-a to od 50 tyś leję (akurat olej Motula tzw midsaps) x-clean 5W 40 a nie lowsaps 5W30 bo różnica w popiele 0,6 a 0,79% niewielka a w smarowaniu spora. Silniczek jest mi bardziej wdzięczny a i dpf nie kwiczy i tylko 2 razy kazał się wypalić choć po trasie szybkiego ruchu jeżdżę nie często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Może mi ktoś doradzić jaki olej do mojego auta?

Samochód Renault Megane III 1.5 dCI 66kW 12/2012

Niestety nie mam pojęcia czy samochód ma DPF, nie wiem jak to sprawdzić...

Pod auto nie wejdę bo nie mam kanału. Da się to wyczytać z numeru VIN?

Myślałem nad olejem Elf 5W30, ale nie wiem który dokładnie model...

Edytowane przez manjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie kupowaliście olej w tym sklepie http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6014151611 opinie ma dobre, mimo wszystko chciałbym poznać wasze zdanie może miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą. Chodzi mi o sklep Filtrytotu z Gdańska, link do aukcji coś się nie odpala

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!