Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.04.2020 o 19:35, bacablue napisał:

Dodam, że prędzej mi mija 1 rok niż 15 tysi dlatego wróciłem do Elfa.

Nie tylko chodzi o branie oleju,

Wróć do  Liqui Moly lub Valvoline,

Są to markowe oleje ;

  - mają lepszy wskaźnik lepkości,

 - tzw; smarność,

 - tworzą grubszy, trwały film olejowy przy starcie silnika, w obrębie czopów.

Lej paliwo na sprawdzonych stacjach,

Jak sprawują się wtryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślałem o tym Valvoline, ale silnik myślę, że aż tak nie ucierpi nie robiąc 10000 km na Elfie :mrgreen:. Są niektórzy, co robią 30000/2 lata :rolleyes:

Paliwo leję na Shell, ale zwykły ON.

Wtryskiwacze - stare wytrzymały około 160000 km - nowe niech wytrzymają 150000 km - na moją jazdę to 15 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na dniach w megane 3 1,5dCI 95KM energy life będę dawać samochód do min. wymiany oleju.

Co im powiem to mi wleją.

Pytanie tylko co.

Wg karty przeglądów i gwarancji powinien to być olej zgody z normą RN0720. Zalecany producent to Elf a typ to 5W30, 5W40 i 0W40.

Wg ASO renault jest tak samo ale zalecają Castrol.

Jaki typ będzie lepszy? 5W40 powinno wystarczyć?

Czy ma znaczenie co miałem wlane ostatnio (marka i rodzaj)?

Marka chyba nie ma znaczenia czy to będzie Elf czy Castrol? Najtańszych olejów nie mam zamiaru wlewać, iść w kierunku dużo droższych raczej też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ma spełniać wymagania jakościowe producenta czyli, tej jak Sam napisałeś RN0720. Olejów 5W30 u każdego producenta jest kilka rodzajów. Mechanicy zwykle nie zwracają na to co wleją a klient zna producenta oleju i to że 5W30 i ile za to zapłacił. I to chyba najistotniejsze.

To wg. mnie za mało aby auto mogło służyć długo bezawaryjnie. Nawet w serwisie nie wiedzą jaki mają wlać olej do silnika a co dopiero klient.

Najłatwiej wlać Elfa bo jest dedykowany, trudniej znaleźć zamienny, spełniający wymagania jakościowe, o lepszych właściwościach niż Elf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio własnie pierwszy raz wymieniałem olej we francuskim klekocie  i  postawiłem na  Orlen PLATINUM Max Expert C4 5W–30 bo ma 0.5 % popiołów siarczanowych oraz spełnia normę RN0720 (https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/Produkt.aspx?produkt=PLATINUM MaxExpert C4 5W-30.aspx) i jest prawie 2 razy tańszy od elfa. 
Nie mogę znaleźć ile elf ma % popiołów siarczanowych ale wydaje mi się że jak dokonywałem wyboru to na stronie elf widziałem cyfrę 0,49% - teraz tego nie ma. Możecie sami poszukać ale wartość popiołu = 0,49% to mają oleje z górnej półki przynajmniej cenowej :) Dlatego wolę polski produkt nieodbiegający parametrami od konkurencji, w dobrej cenie i raczej pilnować  interwałów wymiany co 15 tys km niż robić jak to radzi ASO .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Byłem w maju na wymianie oleju i filtra oleju u swojego stałego mechanika. 

Mówiłem mu że musi być olej RN0720, najlepiej Elf 5W30 (od Elfs jest to EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30).

Sprawdziłem przed chwilą co mi wlał i jest to EVOLUTION 900 SXR 5W-30, czyli RN0700. Jeżdżę do niego od kilkunastu lat więc wątpię aby chciał mnie zrobić w balona, raczej się po prostu pomylił.

Mam panikować i jak najszybciej wymienić olej i filtr czy mogę na nim spokojnie pojeździć przez kilka miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, empire13 napisał:

Mam panikować i jak najszybciej wymienić olej

Może nie panikuj, ale wymień, chyba, że nie masz dpf-a.

https://megane.com.pl/topic/8834-jaki-olej-elf-do-jakiego-samochodu-renualt/

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 21:17, empire13 napisał:

Mam panikować i jak najszybciej wymienić olej i filtr

wymieniaj czym prędzej, nie zapomnij o filtrze powietrza.

 

a tak poważnie, to do jednego z aut z DPF wlewam najzwyklejsze 5w30/40, żadne low saps czy inne cuda. Mój silnik przepala olej napędowy, a nie olej silnikowy. To tak na logikę. A pieniądze wolę wydać w inny sposób lub odłożyć, niż przepłacać na bzdurne olejowe wytwory. Ale co kto woli.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!