Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Od  VII/2006 r  w 1,5 dci zastosowano pompy oleju o zwiększonej wydajności dające o ok. 1,0 bar większe ciśnienia na biegu jałowym oraz powiększono kanały olejowe w wale .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te dane? Według serwisówki Ranault silnik k9k 732 o mocy 105 KM produkowany po 2005 roku ma ciśnienia oleju identyczne jak pozostałe silniki 1,5 dci.

59bd7ad33b19f_cinienieoleju.thumb.jpg.5f0a368dee66bda3f5a95bd0f30bc945.jpg

 

Natomiast silnik k9k 836 o mocy 110 Km ma ciśnienia trochę niższe. 

.59bd7b79b5def_cinienieoleju2.thumb.jpg.e2851b35db687259724f756e841ed9f6.jpg

 

Pompa może ma większą wydajność ale o ciśnieniu decyduje zawór upustowy w pompie.

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 16.04.2007 o 00:41, janksz napisał:

Raz do roku musisz wymienić niezaleznie ile km. przejedziesz.

Dlaczego? Na syntetyku to konieczne? Nawet jak ktoś robi 3tys km rocznie?

Dnia 6.07.2007 o 08:48, snap napisał:

po 1 Elf a nie Total

po 2 http://megane.ruzam.pl/search.php

ELF i TOTAL to jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.
Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

Wiele zależy od tego jak auto przechowywane zimą no i gdzie eksploatowane. Bo jak w nocy stoi w ciepłym garażu (temp. > 0 stC), to bez problemu przy tym przebiegu do 2 lat można dociągnąć. Jeśli jednak ktoś go ma w Suwałkach i trzyma na mrozie, to dla oleju nawet syntetycznego nie są dobre warunki, on wtedy szybko traci swoje właściwości.

Cytat
lapka2.gif
Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie
P_r_z_e_m_o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2017 o 08:34, niebianskaskurwoala napisał:

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.
Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim. :!:

Kolega dobrze pisze. Do 2 lat olej w silniku w dobrych warunkach powinien wytrzymać bez zbytniej degradacji i utraty parametrów ale warunki mają tu bardzo duże znaczenie. Oczywiście bezpieczniej wymieniać olej co rok.

Cytat
lapka2.gif
Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie
P_r_z_e_m_o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Część trafiła mi się druga meganka 1.5 dci 101km (pierwsza była 1.9) w garażu mam nowy olej 'Petronas syntium 5000cp 5w30 rn0700' mogę go zalać do 1.5? auto jeżdżone do tej pory pełnym syntetyku. przebieg ok 230tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, parę dni temu kupiłem Megane iii 1.5 dci bez fap 106km z 2009 roku.

Olej był od nowości wymieniany co około 30 tyś km. Auto teraz ma 245 tyś km. Wiem że ostatnie 2 wymiany oleju byly zalene castrolem 5w30. Jaki olej teraz zalać? Też 5w30 czy może 5w40? Jakiej firmy powinien być ten olej i gdzie go kupić żeby mieć pewność że nie jest on podrobiony? Teraz oczywiście wymieniać będę go co roku, czyli w moim przypadku niecałe 10 tyś km. (Głównie trasa)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ryzykowny zakup, w tym sensie, że te wymiany co 30 kkm, a przebieg też nie jest symboliczny. Tym niemniej - niech służy. W kwestii oleju, to do 106 KM ja leję 5W40 (u mnie się sprawdza Orlen Platinum Max Expert, przy ELFie Excellium musiałem raz dolać po 12 kkm). Z kolei 5W30 leję do 110 KM, z FAP-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

x

Dzięki Kolego za zainteresowanie tematem, ale po przeczytaniu tego całego wątku mam dosłownie kwadratowy łeb :-D

Kurcze myślisz, że przy tym moim przebiegu 150tkm nie powinno się przejść na 5/40 lub 10/40. 10/40 mi podpowiedział mechanik. 

Pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Swistak782 napisał:

10/40 mi podpowiedział mechanik. 

Zmień mechanika bo nie ma pojęcia o aucie z fap-em.

Polecam  VALVOLINE SynPower MST C4 5W30- RN0720, bo elf to olej z najniższej półki.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Ci polecam ten olej  VALVOLINE SynPower MST C4 5W30- RN0720, ja sam nie dawno wlałem valvoline do swojej.

10 minut temu, Swistak782 napisał:

kiedy np sie przechodzi z syntetyka na pol? 

nigdy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!